reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Czy to była cała pierś czy tylko brodawki? Ja mam sutki 😒 ale okropne to jest. Zalecenia położonej mam takie: dieta bezcukrowa, bez nabiału, bez słodkich owoców, bez jasnego pieczywa; nestatyna w tabletkach dla mnie, clotrimazol na sutki, ale przed karmieniem muszę zmywac z piersi, nystatyna w zawiesinie do smarowania na sutki ale to też mam zmywac. Stosuje te dwa smarowidla na zmiane. Dodatkowo probiotyk biore i dużo wietrze.
Leczenie zaczelam w czwartek i póki co widzę lekka poprawę ale walczy się z tym około 2 tyg o_O albo dłużej
To byla cale piersi z wyjatkiem brodawek.
 
reklama
Dawno do was nie zaglądałam... Jaś jest strasznie czasochłonny 😅
Wczoraj była u nas położna- ważymy już 4700 🙂, waga urodzeniowa 3320.
Dziś miało być szczepienie,ale musieliśmy odwołać bo w niedziele wracamy do szpitala na dalszą diagnostyke hirszbrunga. Pewnie posiedzimy z tydzień- oby nie dłużej.
Na wizycie w poradni chirurgicznej lekarz był zdziwiony, że Jaś nie miał rtg z kontrastem- ponoć to bardzo ważne badanie w podejrzeniu tej choroby. Więc będzie to rtg robione i potem ponowne pobranie wycinków z jelit,bo tamten wynik był niemiarodajny.😔
Nie mam o tym zielonego pojęcia ale wydaje mi się ze jak przybrał na wadze to bardzo dobry znak 😊 jesteś bardzo silna. Trzymam kciuki za małego Jasia.

Mhm. Czyli tak jak u mnie. A wiesz ile to trwało? Te bóle itp? To były dwa tygodnie czy nawet 4? 🙈 Już mam dość
No więc prawa pachwina bolala mnie od 6 miesiąca ciąży o_O przez to wyraźnie kulałam. Reszta rzeczy przyszła miesiąc przed porodem. Najbardziej bałam się tego pecherza bo tak piekl , że nie moglam usiedzieć. Mała uderzała w niego główką.
Pamiętaj że zawsze znajdzie się ktoś kto ma gorzej 😁 ja sobie tak mowilam. A tak z ciekawosci: czy to będzie dziewczynka ☺?
Jeśli to Twoja pierwsza ciąża to obserwuj czy brzuch się obniża bo to taki dobry zwiastun porodu wg mnie. Jeśli ciąża jest zdrowa i donoszona to na przyspieszenie polecam kilka rundek po schodach - na mnie podzialalo.
 
Nie mam o tym zielonego pojęcia ale wydaje mi się ze jak przybrał na wadze to bardzo dobry znak 😊 jesteś bardzo silna. Trzymam kciuki za małego Jasia.


No więc prawa pachwina bolala mnie od 6 miesiąca ciąży o_O przez to wyraźnie kulałam. Reszta rzeczy przyszła miesiąc przed porodem. Najbardziej bałam się tego pecherza bo tak piekl , że nie moglam usiedzieć. Mała uderzała w niego główką.
Pamiętaj że zawsze znajdzie się ktoś kto ma gorzej 😁 ja sobie tak mowilam. A tak z ciekawosci: czy to będzie dziewczynka ☺?
Jeśli to Twoja pierwsza ciąża to obserwuj czy brzuch się obniża bo to taki dobry zwiastun porodu wg mnie. Jeśli ciąża jest zdrowa i donoszona to na przyspieszenie polecam kilka rundek po schodach - na mnie podzialalo.
Córeczka. Pierwsza ciąża. Brzuch się znacznie obniżył właśnie z wczoraj na dzisiaj. Od dwóch tygodni mam bóle a dziś silny ból pleców miałam przez 8h. Przed chwilą wzięłam kąpiel i puściło...
Skurcze mam niezależnie od bólu, nieregularne..
 
Córeczka. Pierwsza ciąża. Brzuch się znacznie obniżył właśnie z wczoraj na dzisiaj. Od dwóch tygodni mam bóle a dziś silny ból pleców miałam przez 8h. Przed chwilą wzięłam kąpiel i puściło...
Skurcze mam niezależnie od bólu, nieregularne..
No właśnie chyba przy corkach tak jest ze wszystko boli 😁 to są skurcze przepowiadajace na pewno i nie są one żadnym wyznacznikiem porodu. Dzieciaczki zazwyczaj nie spiesza się na świat 😁 czekaj na termin. Obserwuj czy czop sluzowy nie odpadł, czekaj na regularne skurcze, sprawdzaj czy nie popuszczasz wód płodowych (mają taki slodkawy zapach i są wodniste). Cierpliwości kochana 😁
 
U nas trądzik zmalał, za to ciemieniucha się powiększyła 😟
Ja też już nie wiem co robić, mały był cały wysypany na buzi, pediatra stwierdziła, że uczulony na białko mleka. Podaje teraz bebilon pepti wysypka schodzi to znowu kupka co 3 dni i śmierdzące gazy. Ciemieniucha też nam wyskoczyła ehh masakra chyba będę stałym bywalcem u pediatry...
 
Jak u Was z trądzikiem, lepiej? Nas wysypało tydzień temu i nadal się utrzymuje. Położna mówi, że po 2-3 tyg sam zniknie.
U nas bardzo pomógł ten krem trojaktywny już po 2 dniach była widać poprawę. Teraz już praktycznie nie ma nic może że dwie jakieś kropeczki. Za to zaczynamy walkę z ciemieniucha.
 
U nas bardzo pomógł ten krem trojaktywny już po 2 dniach była widać poprawę. Teraz już praktycznie nie ma nic może że dwie jakieś kropeczki. Za to zaczynamy walkę z ciemieniucha.
Ten krem z oillatum?
A jak ściągacie pokarm laktatorem jakim? Jak mam ten ręczny i próbowałam raz to strasznie potem sutki mnie bolały. No i ręce ☹️ Nie udało mi się ściągnąć za dużo ale przynajmniej sprawdziłam, że Mała nie ma problemu z piciem z butelki 😉
 
reklama
Ten krem z oillatum?
A jak ściągacie pokarm laktatorem jakim? Jak mam ten ręczny i próbowałam raz to strasznie potem sutki mnie bolały. No i ręce ☹️ Nie udało mi się ściągnąć za dużo ale przynajmniej sprawdziłam, że Mała nie ma problemu z piciem z butelki 😉
Przepraszam zle napisałam firmę🤦‍♀️ to z emolium jest ten krem. Spróbuj może u was też pomoze.
 
Do góry