reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Po ilu dniach odpadł Waszym maluszkom pępuszek? U nas minęły 2 tyg i jeszcze nie zastanawiam się czy pomóc mu trochę czy czekać. W zaleceniach mam raz dziennie octaniseptem przemywać i tak robię, nie zamaczam podczas kąpieli-utrzymuje w suchym stanie.
U nas odpadł po jakichś 12 dniach. ;)
 
reklama
A jak u Was sprawy brzuszkowe mój wieczorami strasznie marudzi płacze i sie napina choć w dzien nie mam takich problemów
Zastanawialiście się już nad szczepieniami bierzecie na NFZ czy kupujecie skojarzone?
 
A jak u Was sprawy brzuszkowe mój wieczorami strasznie marudzi płacze i sie napina choć w dzien nie mam takich problemów
Zastanawialiście się już nad szczepieniami bierzecie na NFZ czy kupujecie skojarzone?
U nas póki co spokój z brzuszkiem 🙂
Co do szczepień - w poniedziałek mamy pierwsze. Wybraliśmy NFZ+rotawirusy+później meningokoki
 
U nas póki co spokój z brzuszkiem 🙂
Co do szczepień - w poniedziałek mamy pierwsze. Wybraliśmy NFZ+rotawirusy+później meningokoki
Mi neurolog napisała w zaleceniach, że koniecznie szczepionki acelularne i dodatkowo przy pierwszej dawce osobno pneumokoki, a że kobieta cieszy się dobrą opinią i pracuje w ośrodku wczesnego wspomagania to jej zaufam.
 
Witajcie drogie Grudniówki😍Mam do Was pytanie. Mamy, które już urodziły. Jak wyglądały te ostatnie tygodnie przed porodem? Ja mam wrażenie, że codziennie mi coś bardziej dolega- boli krzyż na dole, do tego ciśnie podbrzusze, czasem kłuje krocze i pachwiny ale cały czas non stop coś czuję. Najintensywniej wieczorami i w nocy... Zastanawiam się ile to jeszcze będzie trwało.. termin na 30.01 🤦
 
Witajcie drogie Grudniówki😍Mam do Was pytanie. Mamy, które już urodziły. Jak wyglądały te ostatnie tygodnie przed porodem? Ja mam wrażenie, że codziennie mi coś bardziej dolega- boli krzyż na dole, do tego ciśnie podbrzusze, czasem kłuje krocze i pachwiny ale cały czas non stop coś czuję. Najintensywniej wieczorami i w nocy... Zastanawiam się ile to jeszcze będzie trwało.. termin na 30.01 🤦
Wszystko co piszesz to jak najbardziej normalne. Organizm pomału przygotowuje się do porodu. Mnie na kilka tygodni przed porodem też co chwila coś bolało. napinania brzucha i Skurcze przepowiadajace miałam juz na miesiąc przed porodem. lm bliżej terminu było tym były mocniejsze... A jak zastanawiasz się ile to jeszcze będzie trwało... No cóż pewnie do samego końca...🤷‍♀️ Jak Cię coś niepokoi najlepiej zapytaj lekarza prowadzącego.
 
Witajcie drogie Grudniówki😍Mam do Was pytanie. Mamy, które już urodziły. Jak wyglądały te ostatnie tygodnie przed porodem? Ja mam wrażenie, że codziennie mi coś bardziej dolega- boli krzyż na dole, do tego ciśnie podbrzusze, czasem kłuje krocze i pachwiny ale cały czas non stop coś czuję. Najintensywniej wieczorami i w nocy... Zastanawiam się ile to jeszcze będzie trwało.. termin na 30.01 🤦
Hej ☺ no więc ostatnie tygodnie przed porodem u mnie to zmęczenie, paralizujacy strach przed porodem, ból przy każdym ruchu i ból pęcherza jak przy zapaleniu. A w pierwszej ciąży czulam się super i pełną energii 🥰 co ciąża to inaczej. Zycze szybkiego rozwiązania 😃
 
Oj bardzo. U nas też się pojawiły.

Wczoraj od 18 do 21.30 nie spał, usnął na 1.5 godziny i od 23 do 3.30 nie spał znowu. Myślałam, że jestem bardzo cierpliwą osobą ale powoli ten spokój przez zmęczenie mnie opuszcza :(
Eh...u mnie też cierpliwość na wykończeniu...
My walczymy z trądzikiem i potowkach od kilku dni... smarujemy kremem trojaktywny z oliatum i widać poprawę tak ze jak by ktoś miał ten problem to polecam ten krem
I u nas była wysypka na buzi,teraz są takie rozlane plamy
Hej dziewczyny co u Was Jak rosną maleństwa? Mój jest mega marudny i śmiejemy się że sen ma reglamentowany bo kilka minut snu i znów marudzi
I my mamy małą marude 😉
A próbowałaś misia szumisia albo whisbear z różowym szumem?
O szumisiach i ogólnie białym szumie nasłuchałam sie sporo złego,gdy byliśmy w szpitalu. Czasem dzieci mają zespoł poszumisiowy- tak nazwała to fizjoterapeutka- dzieci są nadpobudliwe i mają problemy z wyciszeniem sie bez tych szumów. Do tego pojawiają sie problemy ze słuchem 😑
Dziewczyny A jakiej firmy podjęcie witaminę d3?
Bioaron D- czasem gdy zapomnę podać,to mały wydaje się być sporo spokojniejszy
Zastanawialiście się już nad szczepieniami bierzecie na NFZ czy kupujecie skojarzone?
My bierzemy 6w1
 
Dawno do was nie zaglądałam... Jaś jest strasznie czasochłonny 😅
Wczoraj była u nas położna- ważymy już 4700 🙂, waga urodzeniowa 3320.
Dziś miało być szczepienie,ale musieliśmy odwołać bo w niedziele wracamy do szpitala na dalszą diagnostyke hirszbrunga. Pewnie posiedzimy z tydzień- oby nie dłużej.
Na wizycie w poradni chirurgicznej lekarz był zdziwiony, że Jaś nie miał rtg z kontrastem- ponoć to bardzo ważne badanie w podejrzeniu tej choroby. Więc będzie to rtg robione i potem ponowne pobranie wycinków z jelit,bo tamten wynik był niemiarodajny.😔
 
reklama
Hej ☺ no więc ostatnie tygodnie przed porodem u mnie to zmęczenie, paralizujacy strach przed porodem, ból przy każdym ruchu i ból pęcherza jak przy zapaleniu. A w pierwszej ciąży czulam się super i pełną energii 🥰 co ciąża to inaczej. Zycze szybkiego rozwiązania 😃
Mhm. Czyli tak jak u mnie. A wiesz ile to trwało? Te bóle itp? To były dwa tygodnie czy nawet 4? 🙈 Już mam dość
 
Do góry