reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skurcze porodowe, test oct

Kazimiera321

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Marzec 2020
Postów
31
Hej jestem trzy dni po terminie przedwczoraj zostałam w szpitalu bo maluszkowi bardzo skakało tętno, wczoraj od 6 rano do 14 miałam regularne skurcze które widać na ktg a ok 10 wyleciało ze mnie trochę hmm wody? Z krwią, do tej pory mam brązowy śluz lekarze nie powiedzieli mi co to może być, sęk w tym że ja tych skurczy w ogole nie czułam i znikły.. Rozwarcie 1 palec, teraz niby na ktg widać jakieś skurcze ale bardzo słabe. Jutro mam test oct czy myślicie że urodzę po nim? Pani doktor powiedziała ze ma taka nadzieje...
 
reklama
Test ma głównie zasanie diagnostyczne (czynności skurczonej macicy) wynik ujemny jest jeśli po podaniu okscytocyny dożylnie zapis KTG jest prawidłowy. Kobiety najczęściej po podaniu okscytocyny, rodzą, oczywiście to nie jest regułą. Celem testu jest ewentualne podjęcie decyzji o rozwiązaniu ciąży poprzez indukcję porodu lub poprzez CC.
 
Test ma głównie zasanie diagnostyczne (czynności skurczonej macicy) wynik ujemny jest jeśli po podaniu okscytocyny dożylnie zapis KTG jest prawidłowy. Kobiety najczęściej po podaniu okscytocyny, rodzą, oczywiście to nie jest regułą. Celem testu jest ewentualne podjęcie decyzji o rozwiązaniu ciąży poprzez indukcję porodu lub poprzez CC.
Nie tylko czynności skurczowej macicy, ale także tego, jak dziecko reaguje na oksytocynę. Mogą wystąpić wahania tętna, co oczywiście pokaże KTG.
 
Nie tylko czynności skurczowej macicy, ale także tego, jak dziecko reaguje na oksytocynę. Mogą wystąpić wahania tętna, co oczywiście pokaże KTG.
Oczywiście, ze tak! Do tego odnosi się napisany przeze mnie „wynik ujemny” testu OCT. Do tego również nie tylko zaburzenia tętna, ale i praca serca, reakcji uczuleniowych i ewentualnego niedotlenienia.
 
Z doświadczenia, podczas żadnej z 3 ciąż, nie miałam podawanej oksy, ale są mamy, które po podaniu rodzą szybko. Wiec głowa do góry :-)
Życze Ci powodzenia, dobrze, ze jesteś pod opieką lekarzy bo poród może rozpocząć się w każdej chwili.
 
Dz
Z doświadczenia, podczas żadnej z 3 ciąż, nie miałam podawanej oksy, ale są mamy, które po podaniu rodzą szybko. Wiec głowa do góry :-)
Życze Ci powodzenia, dobrze, ze jesteś pod opieką lekarzy bo poród może rozpocząć się w każdej chwili
Dziękuje pięknie ❤️Co do odpowiedzi wyżej, tak jak pisałam miałam skurcze których nie odczuwałam dzisiaj jakieś tam skurcze zapisały się na ktg i doktor zrobiła mi masaż szyjki ( dowiedziałam się po czasie) swoją drogą nic przyjemnego, rozwarcie od wczoraj się zwiększyło wczoraj też odszedł mi krwisty czop i z tego co rozmawiałam z Panią doktor test oct mam mieć po to żeby te skurcze były silniejsze i abym jutro urodziła :)
 
reklama
Hej jestem trzy dni po terminie przedwczoraj zostałam w szpitalu bo maluszkowi bardzo skakało tętno, wczoraj od 6 rano do 14 miałam regularne skurcze które widać na ktg a ok 10 wyleciało ze mnie trochę hmm wody? Z krwią, do tej pory mam brązowy śluz lekarze nie powiedzieli mi co to może być, sęk w tym że ja tych skurczy w ogole nie czułam i znikły.. Rozwarcie 1 palec, teraz niby na ktg widać jakieś skurcze ale bardzo słabe. Jutro mam test oct czy myślicie że urodzę po nim? Pani doktor powiedziała ze ma taka nadzieje...
Mnie po ktg chcieli wrobić w ten test kilka dni przed terminem. Na szczęście się nie zgodziłam bo chcę rodzić sn bez medykalizacji. Po dwóch dniach mi opadł brzuch i częste skurcze przepowiadające a wcześniej jeszcze nic nie było. Liczę więc że samo wszystko ruszy :)
 
Do góry