reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

😱to ja dopiero mam wózek, sterylizator, podgrzewacz, ubranka, nianię elektroniczną, pieluchy tetrowe, kocyk 🥴
Macie jakąś listę zrobioną? Jeśli tak to możecie się podzielić może mi coś jeszcze wpadnie w oko 😁
Ja zaczęłam od listy. Wzięłam taką z Internetu i zmodyfikowałam do swoich potrzeb :)
Wszystkie ubranka mam już do 68 rozmiaru i niektóre perełki które udało mi się wyszukać w dobrej cenie w większych rozmiarach. Wózek jest od wczoraj, kosz Mojżesza gotowy, pościelowo-kocykowe rzeczy też już są. Wanienka zakupiona, kurier przywiezie pewnie w przyszłym tygodniu.
Mam nawet 4paczki pieluch 1 i 2 paczki nr.2 😁 plus pudełko (7 opakowań) chusteczek mokrych. Ręczniki, pieluchy tetrowe i flanelowe też już są. Dla mnie kupiłam już 3 koszule i 2 staniki do karmienia.
A z takich innych rzeczy to jeszcze 2 butelki i 2 smoczki na wszelki wypadek.
Laktator elektryczny wypożyczam ze szpitala, a podgrzewacz i sterylizator to się zastanawiam, czy jest mi to potrzebne. Chyba wszystko wymieniłam 🤔
 
reklama
Hej mamuśki!
Co do żelaza to u mnie też z badania na badanie poziom spada, jest jeszcze w normie ale już prawie na granicy. Gin kazała mi wdrożyć dietę krwiotwórczą, aby utrzymać ten poziom co jest i nie brać dodatkowego żelaza. Ide za tydzień na badania to zobaczę czy znowu spadło.
Generalnie to wprowadziłam zielone warzywa w większej łącząc je z wit.C dla lepszego wchłaniania.
Może któraś ma fajne przepisy związane z tą dietą? :)

Co do wózka, to tu faktycznie dużo czynników trzeba brać pod uwagę przy wyborze: budżet, wzrost, miasto czy tereny poza miastem, wielkość samochodu, szczelność/ wietrzenie.
My wybraliśmy wózek polskiej firmy: Jedo Tamel, cena ze średniej półki, ale wózek ma amortyzację na wszystkie koła (będę mieszkać poza miastem, także musi się sprawdzić na leśnych ścieżkach, nie utwardzonych nawierzchniach), dodatkowo szukałam wózka, który ma przewiewną gondolę. Maluszek kwietniowy będzie jeździł od kwietnia do późnej jesieni, także całe upalne lato. Nie wyobrażam sobie że budka może nie mieć tej siateczki. Dodatkowo ten wózek ma też wywietrznik z przodu gondoli. Kosz na zakupy zamykany co dla mnie też plusem jest. Nie brałam pod uwagę ciężkości i gabarytów, bo mamy duży samochód i wszystko się zmieści, a dźwigać wózka nie będę to nie musi być ultra lekki. Ten wózek ma jeszcze kilka innych fajnych plusów, ale to już nie będę wypisywać, bo i tak niezłą reklamę zrobiłam :p Czy się sprawdzi? wszystko się okaże. Warto napewno udać się do sklepu i pomacać, przetestować, przejechać się takim wózkiem zanim np. kupimy w necie. Ja wybrałam wózek w necie i prawie byłam już pewna jadąc do sklepu żeby go wymacać a w sklepie okazało się że to totalnie nie dla mnie ten wózek no i wybrałam JEDO Tamel, którego nie brałam wcześniej pod uwagę.

Jak u Was idzie gromadzenie wyprawki dla maluszka? :)


U mnie pierwsze dzieciątko będzie więc chyba chciałabym mieć wszystko.. wszystko wydaje mi się przeslodkie i czasem ciężko mi się opanować :D

Podeślijcie jak macie jakieś linki do fajnych sklepów internetowych... żeby ceny nie powalały ;)

Dostałam pod choinkę fajne książki...nie wiem czy czytałyście "Mamy dla Mamy". Ilość informacji jakie trzeba przyswoić, co trzeba przygotwać... o matko !! Strasznie mnie to zaczyna przerażać... ilość tego wszystkiego.. też tak macie ?

Któraś czytała ? :)
 
Ja zaczęłam od listy. Wzięłam taką z Internetu i zmodyfikowałam do swoich potrzeb :)
Wszystkie ubranka mam już do 68 rozmiaru i niektóre perełki które udało mi się wyszukać w dobrej cenie w większych rozmiarach. Wózek jest od wczoraj, kosz Mojżesza gotowy, pościelowo-kocykowe rzeczy też już są. Wanienka zakupiona, kurier przywiezie pewnie w przyszłym tygodniu.
Mam nawet 4paczki pieluch 1 i 2 paczki nr.2 😁 plus pudełko (7 opakowań) chusteczek mokrych. Ręczniki, pieluchy tetrowe i flanelowe też już są. Dla mnie kupiłam już 3 koszule i 2 staniki do karmienia.
A z takich innych rzeczy to jeszcze 2 butelki i 2 smoczki na wszelki wypadek.
Laktator elektryczny wypożyczam ze szpitala, a podgrzewacz i sterylizator to się zastanawiam, czy jest mi to potrzebne. Chyba wszystko wymieniłam 🤔

Gdzie się zaopatrujesz w koszule ? Gdzieś w internecie ?
 
Mam:
Szlafrok, koszule nocne do karmienia,wózek, przewijak,łóżeczko baby hug, materac dodatkowy do baby hug, prześcieradło, komplet pościeli do gondoli, kocyk tkany dzianinowy/bambusowy, rożek,ręczniki z kapturkiem, pieluszki tetrowe na ulewanie, pieluszki flanelowe, pieluszki muslinowe, pieluchy tetrowe do pupy, ubranka w rozmiarach 56 i 62, dwa rodzaje proszków do prania, jedne pampersy 1, podkłady higieniczne do przewijania, podkłady poporodowe,majtki poporodowe, zestaw do paznokci dla dzieci, smoczki, sól fizjologiczna, aspirator do nosa, kompresy gazy do wycierania pupci, chusteczki mokre, płyn do higieny intymnej po porodzie, Tantum rosa, linomag zielony, oliwka do ciała, octenisept, podpaski poporodowe, termometr, szczotka do glowki, butelka do filtrowania wody-filtry.

To co muszę kupić lub jest w trakcie zamówienia:
Fotelik samochodowy z bazą, organizer do auta, torba do wózka, staniki do karmienia, komplet pościeli do baby hug, prześcieradła do gondoli, proszek odkażający do pieluch, pojemnik na brudne pieluchy, płyn do kąpieli, krem ochronny, laktator typu biedronka + butelka, termofor z pestkami, wanienka.
 
Hej dziewczyny, u mnie termin porodu na 4 kwietnia 🙂 mam pytanko, czy wam tez sie tak ciężko leży? Chodzi o to, że jak leze na lewym boku przez chwilę to juz mi jest źle i musze się przewrócić na prawy i tak w kółko. Po przebudzeniu obie strony od ud dretwija mi i jest lekki ból. Wspomnę ze u mnie 28tydz +2. Czy macie może jakieś sposoby aby jakoś te dretwienia zniwelować.
 
Dziewczyny a ja ze względu na totalny brak doświadczenie proszę Was o radę... jakie konkretnie kosmetyki dla takiego Maluszka polecacie ?

Chodzi mi o jakieś maści... kremy... płyny do kąpieli... oliwki...

I w jakiś płynie do prania pierzecie wszystkie rzeczy dla dzieciaczków przed pierwszym ubraniem ? :)
 
Hej dziewczyny, u mnie termin porodu na 4 kwietnia 🙂 mam pytanko, czy wam tez sie tak ciężko leży? Chodzi o to, że jak leze na lewym boku przez chwilę to juz mi jest źle i musze się przewrócić na prawy i tak w kółko. Po przebudzeniu obie strony od ud dretwija mi i jest lekki ból. Wspomnę ze u mnie 28tydz +2. Czy macie może jakieś sposoby aby jakoś te dretwienia zniwelować.

U mnie z leżeniem jest w miarę, gorzej z chodzeniem 🙈 Ale ja mam do spania rogala. Bardzo fajna i przydatna rzecz 😉 Polecam. Może ci pomoże.

@edey z kosmetyków nic ci nie doradzę bo już nie pamiętam 🙈 Ale mogę powiedzieć że do prania używałam Loveli. I tym razem raczej też jej będę używać 😉
 
U mnie z leżeniem jest w miarę, gorzej z chodzeniem 🙈 Ale ja mam do spania rogala. Bardzo fajna i przydatna rzecz 😉 Polecam. Może ci pomoże.

@edey z kosmetyków nic ci nie doradzę bo już nie pamiętam 🙈 Ale mogę powiedzieć że do prania używałam Loveli. I tym razem raczej też jej będę używać 😉
Tez mam Rogala, ale nie pomaga 🙁
 
reklama
😱to ja dopiero mam wózek, sterylizator, podgrzewacz, ubranka, nianię elektroniczną, pieluchy tetrowe, kocyk 🥴
Macie jakąś listę zrobioną? Jeśli tak to możecie się podzielić może mi coś jeszcze wpadnie w oko 😁
Ja mam trochę ciuszkow, pieluchy tetrowe 9szt, rożki 3 szt ( jeden kupiłam resztę dostałam)2koszule do karmienia , 2staniki do karmienia z lidla, szlafrok, klapki basenowe z lidla, laktator, jakieś butelki, smoczek, zamówiłam łóżeczko ( zestaw z poscielą i materacem) , kocyk i poduszkę będę szyła.
Gdzie się zaopatrujesz w koszule ? Gdzieś w internecie ?
Ja kupiłam na Allegro zestaw 2 koszule i szlafrok za 99zł
 
Do góry