reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

@Olcia86 przykro mi straty ...
Jestem po dziewczyny, ciąża młodsza niż wg appki bo lekarz mówi ze wg rozmiaru malca to ma dopiero 5tc i nie ma jeszcze serduszka [emoji1787] kosmowka ok, zarodek jest.
Jedyne co nas zaskoczyło to to ze jak włożył wziernik to pojawiła się krew i powiedział ze jeśli jakiekolwiek plamienia się pojawia prosi o informacje bo ciąża jest młoda i trzeba dbać. Kolejna wizytę mam za tydzień :)

Trzymajcie kciuki!
Wazne ze wszystko w porzadku. Dbaj o siebie [emoji175]
Dziewczyny, a kto wizytuje w przyszłym tyg ? Ja mam dwie wizyty - jedna na NFZ w środę ok 13 , a druga prywatnie w czwartek na 18. Bardziej czekam na tą czwartkową bo to pierwsza wizyta u lekarza , który ma prowadzić moja ciążę[emoji846]
Ja mam w poniedziałek o 14;40 [emoji16]
 
reklama
Wróciłam do domu. Mogę chwilę ochłonąć..

Moja mała fasolka ma 1.2cm 🥰 🥰 🥰
Jestem o wiele spokojniejsza. Pani doktor powiedziała, że wszystko jest w porządku - pęcherzyk żółtkowy 3mm, echo zarodka jest (mężowi nagrałam filmik jak bije maluszkowi serduszko! w końcu uwierzył w tą magię ❤️ ), trofoblast przylega na całej powierzchni, płyn w prawidłowej ilości. Z jajnika znikła mi torbiel, którą miałam na USG w 6w0d więc się bardzo cieszę - być może ona była powodem plamienia.
Według USG wyszło, że fasolka jest 3 dni młodsza, co jest mega prawdopodobne bo wydaje mi się, że OM w listopadzie była później właśnie o 2-3 dni, więc mamy dzisiaj 7w3d wg USG.

Powiem wam, że zaczyna do mnie to docierać, że będę mamą! Zaczynam się dopiero cieszyć!
Umówiłam się od razu na USG genetyczne w 12 tygodniu. Do zrobienia morfologia i mocz :D

No i dostałam L4. Byłam w pracy i już się pożegnałam ze wszystkimi, kierowniczka się domyśliła po mojej wczorajszej UŻ z powodu krwawienia :D
Super, kolejne dobre wieści ❤
 
Jezusku... zapomniałam zapytać lekarki o seks... A mnie tak ciągnie, żeby poszaleć [emoji23] [emoji23] [emoji23]
Ja jak nie zapomnę, to też się spytam. Ale strach przed zbliżeniem mam, bo nie chcę nic tam w srodku naruszyć. Wiem, smiesznie to brzmi, ale po poronieniu mam tak zakodowane w glowie, zwby zminimalizowac jakiekolwiek ryzyko kolejnej straty, to już wolę chwilową abstynencję :-) conajmniej do wizyty.
 
Teraz moze byc gorzej z zrzucaniem wagi po porodzie bo kednka trochę starsza no i waga już nie tam sama, co 14 lat temu. Ale ni huhu. Sobie zaplanowałam, że jesli donoszę do końca, to po połogu biorę się za siebie i wracam powoli do wagi sprzed pierwszej ciąży. Wtedy wazylam 57 kilo przy 176cm wzrostu.
 
Ja też zapomniałam zapytać 💩, ale powiem wam że mój sie boi a do tego jeszcze widzi jak się czuje i kompletnie nie ciśnie. Ja przez seks wywołałam pierwszy porod także poczekam 😂😂
 
reklama
Witajcie dziewczyny. U mnie dość nietypowa sytuacja... Ostatnia miesiączka 31.12.2020. 8 dni po skończonej miesiączce pojawiło się u mnie lekkie plamienie... Parę dni później znowu. Już myślałam,że coś się złego dzieje. Mama i siostra namówily mnie na test ciążowy. Byłam na 100% pewna,że będzie jedną kreska. Staramy się od półtora roku i nie wychodzi. Zrobiłam test i...dwie piękne kreski. Dzisiaj byłam na wizycie u ginekologa,ponieważ już wcześniej się na nią umówiłam z myślą,że mam jakieś bakterie lub jestem na coś chora. Lekarz był w szoku,że test już wyszedł pozytywny i nawet powiedział,że mógł być fałszywy,ale zrobił USG i jest pęcherzyk. Póki co wychodzi że jest to bardzo wczesna ciąża i przez plamienia zagrożona. Jutro mam zrobić wynik Beta HCG. W poniedziałek kolejny,żeby widzieć czy wzrasta. Narazie mam przepisaną luteinę i zalecenie by leżeć,odpoczywam i się nie denerwować. Wizyta dopiero za 2tyg 🤷 do tego czasu chyba osiwieje. Czy któraś z Was miała podobna sytuacje ? Pozdrawiam i wstawiam zdjęcie swoich dwóch kreseczek z nadzieją,że wszystko będzie dobrze ✊
 

Załączniki

  • received_463923451652407.jpeg
    received_463923451652407.jpeg
    133,4 KB · Wyświetleń: 51
Do góry