reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny, ja przez ten stres z myślą o infekcji udalam się wyjątkowo szybciej do lekarza (innego niż prowadzący, który bym chciała, ale też zaufany). Ciążę potwierdził, pęcherzyk jest, zarodek 3 mm, ale jeszcze bez serduszka. Infekcja na szczęście żadna to nie jest. We wtorek powinno już być serduszko :)
Zaszłam do sklepu i musialam nabrać sobie mandarynek. Słodkie w ogóle, ale mandarynki... 🤩🤩
Ja też mam ochotę na mandarynki ale mojej siostry córka jest w 6 miesiącu ciąży i jej lekarz zabronił jedzenia cytrusów... Nie wiem dlaczego ale zabronił więc ja też się powstrzymuje 🙂 w sierpniu mi lekarz zakazal malin za to... Podobno wywołują skurcze macicy i jest ryzyko poronienia.
Co lekarz to inna opinia..
 
reklama
Dziewczyny, ja przez ten stres z myślą o infekcji udalam się wyjątkowo szybciej do lekarza (innego niż prowadzący, który bym chciała, ale też zaufany). Ciążę potwierdził, pęcherzyk jest, zarodek 3 mm, ale jeszcze bez serduszka. Infekcja na szczęście żadna to nie jest. We wtorek powinno już być serduszko :)
Zaszłam do sklepu i musialam nabrać sobie mandarynek. Słodkie w ogóle, ale mandarynki... 🤩🤩
Co tam że słodkie. Zawsze lepiej, że owoc a nie ciastko, tym bardziej że jest co świętować. Gratuluję.
 
Ja też mam ochotę na mandarynki ale mojej siostry córka jest w 6 miesiącu ciąży i jej lekarz zabronił jedzenia cytrusów... Nie wiem dlaczego ale zabronił więc ja też się powstrzymuje 🙂 w sierpniu mi lekarz zakazal malin za to... Podobno wywołują skurcze macicy i jest ryzyko poronienia.
Co lekarz to inna opinia..
A to ciekawe z tymi cytrusami, nie słyszałam w sumie.
 
Co tam że słodkie. Zawsze lepiej, że owoc a nie ciastko, tym bardziej że jest co świętować. Gratuluję.
Znaczy.. Miałam na myśli, że do słodkiego w ogóle mnie nie ciągnie. Typu czekolada, jakieś batony itd., do ciasta trochę, ale też tak jakoś nieszczególnie. Za to owoce.. 🤩 czekać tylko do wtorku 😊😊
 
Ja też mam ochotę na mandarynki ale mojej siostry córka jest w 6 miesiącu ciąży i jej lekarz zabronił jedzenia cytrusów... Nie wiem dlaczego ale zabronił więc ja też się powstrzymuje 🙂 w sierpniu mi lekarz zakazal malin za to... Podobno wywołują skurcze macicy i jest ryzyko poronienia.
Co lekarz to inna opinia..
Dziwne... z tego co wiem, to liście malin mogą wywoływać skurcze, ale same maliny nie :)
 
Ja też mam ochotę na mandarynki ale mojej siostry córka jest w 6 miesiącu ciąży i jej lekarz zabronił jedzenia cytrusów... Nie wiem dlaczego ale zabronił więc ja też się powstrzymuje 🙂 w sierpniu mi lekarz zakazal malin za to... Podobno wywołują skurcze macicy i jest ryzyko poronienia.
Co lekarz to inna opinia..
Może mają duże ryzyko alergii i dlatego nie każe cytrusów, chociaż nie sądzę by w ciąży miało to większy wpływ. Prędzej podczas karmienia piersia może uczulać. A co do malin to bzdura. Owszem pod koniec ciąży pije się herbatę z liści malin, żeby smiękczyć szyjke i ułatwić poród, ale same maliny tak nie działają więc można jeść spokojnie.
 
Może mają duże ryzyko alergii i dlatego nie każe cytrusów, chociaż nie sądzę by w ciąży miało to większy wpływ. Prędzej podczas karmienia piersia może uczulać. A co do malin to bzdura. Owszem pod koniec ciąży pije się herbatę z liści malin, żeby smiękczyć szyjke i ułatwić poród, ale same maliny tak nie działają więc można jeść spokojnie.
A widzicie... Czyli zylam w nieświadomości co do tych malin. To forum jest mega edukacyjne 😁😁
 
Może mają duże ryzyko alergii i dlatego nie każe cytrusów, chociaż nie sądzę by w ciąży miało to większy wpływ. Prędzej podczas karmienia piersia może uczulać. A co do malin to bzdura. Owszem pod koniec ciąży pije się herbatę z liści malin, żeby smiękczyć szyjke i ułatwić poród, ale same maliny tak nie działają więc można jeść spokojnie.
Też pomyślałam pierwsze co o alergiach, ale nie wydaje mi się, żeby 'działało' w ciąży. O malinach tez słyszałam, że to nie do końca same maliny. Ale co lekarz to zdanie 🤷🏻‍♀️
 
reklama
Może mają duże ryzyko alergii i dlatego nie każe cytrusów, chociaż nie sądzę by w ciąży miało to większy wpływ. Prędzej podczas karmienia piersia może uczulać. A co do malin to bzdura. Owszem pod koniec ciąży pije się herbatę z liści malin, żeby smiękczyć szyjke i ułatwić poród, ale same maliny tak nie działają więc można jeść spokojnie.
A jak przy karmieniu? Pokarm nie tworzy sie z jedzenia, a z krwi 😊
 
Do góry