reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża wczesna i plamienia

Kazikowax3

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Styczeń 2021
Postów
19
Cześć dziewczyny,
Martwię się moja ciąża.
Wyniki bety:
15.01 - 89,60
18.01 - 226
22.01 - 740
27.01 - 2307
Ostatnia beta ma za mały przyrost dwudniowy z kalkulatora wylicza ze 57%
Byłam u ginekologa 22.01 na usg nie było nic widać, 25.01 na usg było widać pęcherzyk 4mm - dostalam plamienia ciemno czerwonego/brązowego i biorę duphaston 3x1
27.01 rano miałam duże plamienie polacialam do ginekologa i pęcherzyk ciążowy jest 7,5mm bez zarodka i widoczny jest prawdopodobnie krwiak i ginekolog nie wie skąd krwawienie może z niego. Zmartwilo go tez to ze pęcherzyk jest w dole macicy.

ostatnia miesiączka 11.12 - lekarz mówi ze ciąża na pewno opóźniona.
06.01 w dniu spodziewanej miesiączki dostałam plamienia i trwają do dzisiaj.
martwić się ta beta , co sądzicie ?
 
reklama
Za duży odstep ,żeby dobrze odczytac przyrost, nie bez powodu sprawdza się po 48h lub 72h , krwawienie zawsze jest niebezpieczne ,nie pozostaje nic jak brać leki i leżeć, nic więcej zeobic nie możesz, kiedy masz następna wizyte ?? U mnie niestety pecherzyk w dole macicy ,nie skonczyl sie dobrze ,ale każdy przypadek inny
 
Ciężko stwierdzić bo badałaś betę w zbyt dużych odstępach czasowych. Najlepiej po 48 h lub 72 h. Bierzesz Duphaston, leż i w tej chwili nie możesz zrobić nic więcej.
 
Powtórzę betę w piątek jeszcze.
Kolejna wizytę mam 05.02
Za duży odstep ,żeby dobrze odczytac przyrost, nie bez powodu sprawdza się po 48h lub 72h , krwawienie zawsze jest niebezpieczne ,nie pozostaje nic jak brać leki i leżeć, nic więcej zeobic nie możesz, kiedy masz następna wizyte ?? U mnie niestety pecherzyk w dole macicy ,nie skonczyl sie dobrze ,ale każdy przypadek inny
następna wizytę mam 05.02
 
Na tym etapie pomiar bety już nie jest istotny. Ja bym do wcześniejszych pomiarów się tak nie czepiała. To wczesna ciąża i plamienia mogą być z różnych powodów, tym bardziej ze jest jeszcze krwiak. Badalaś progesteron? Czy w ciemno dostałaś duphaston. Ja się dowiedziałam o moim krwiaku dość pozno bo w 10tc i nie było planien tylko krwawienie. Na zarodek to wcześnie było jeszcze. Czekaj cierpliwie na następne usg:-)
 
Na tym etapie pomiar bety już nie jest istotny. Ja bym do wcześniejszych pomiarów się tak nie czepiała. To wczesna ciąża i plamienia mogą być z różnych powodów, tym bardziej ze jest jeszcze krwiak. Badalaś progesteron? Czy w ciemno dostałaś duphaston. Ja się dowiedziałam o moim krwiaku dość pozno bo w 10tc i nie było planien tylko krwawienie. Na zarodek to wcześnie było jeszcze. Czekaj cierpliwie na następne usg:-)
Byłam u dwóch ginekologów i nikt nie zlecił badania progesteronu. Biorę w ciemno. Powinnam zrobić badanie podczas brania duphastonu? I tez co 48h?
 
Byłam u dwóch ginekologów i nikt nie zlecił badania progesteronu. Biorę w ciemno. Powinnam zrobić badanie podczas brania duphastonu? I tez co 48h?
Duphaston nie wychodzi w krwi. Wyjdzie twój „prawdziwy” progesteron to będzie widać czy on taki niski( jeden pomiar) Bo może masz jakąś niedomogę lutealną to wtedy trzeba brac :-) ale najlepszy jest progesteron dopochwowy a nie doustny w takich przypadkach. A poza tym policzyłam sobie co nieco według tych wartości bety i moim zdaniem te plamienia to implantacja mogła być.
12.01 dajny na to beta 28
6.01 implantacja - plamienia
1.01 zapłodnienie.
Tylko to taki idealny schemat :-) bo zapłodnienie mogło być wcześniej o 2-3dni. Ale to wróżenie z fusów trochę :-)
 
reklama
Duphaston nie wychodzi w krwi. Wyjdzie twój „prawdziwy” progesteron to będzie widać czy on taki niski( jeden pomiar) Bo może masz jakąś niedomogę lutealną to wtedy trzeba brac :-) ale najlepszy jest progesteron dopochwowy a nie doustny w takich przypadkach. A poza tym policzyłam sobie co nieco według tych wartości bety i moim zdaniem te plamienia to implantacja mogła być.
12.01 dajny na to beta 28
6.01 implantacja - plamienia
1.01 zapłodnienie.
Tylko to taki idealny schemat :-) bo zapłodnienie mogło być wcześniej o 2-3dni. Ale to wróżenie z fusów trochę :-)
Przy krwawieniu progesteron dopochwowy nie wchłania się dobrze. Więc niech już zostanie duphaston.
 
Do góry