reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża wczesna i plamienia

Duphaston nie wychodzi w krwi. Wyjdzie twój „prawdziwy” progesteron to będzie widać czy on taki niski( jeden pomiar) Bo może masz jakąś niedomogę lutealną to wtedy trzeba brac :-) ale najlepszy jest progesteron dopochwowy a nie doustny w takich przypadkach. A poza tym policzyłam sobie co nieco według tych wartości bety i moim zdaniem te plamienia to implantacja mogła być.
12.01 dajny na to beta 28
6.01 implantacja - plamienia
1.01 zapłodnienie.
Tylko to taki idealny schemat :-) bo zapłodnienie mogło być wcześniej o 2-3dni. Ale to wróżenie z fusów trochę :
 
reklama
Przy krwawieniu progesteron dopochwowy nie wchłania się dobrze. Więc niech już zostanie duphaston.
Masz racje, ale powinno być dwukierunkowo. Ja przy krwawieniu mam dopochwowy i się wchłania gorzej zapewnie :-) i duphaston. To już niech lekarz decyduje. Mój lekarz kazał mi odstawić duphaston i zostać na samym dopochwowym. No, ale u mnie progesteron jest na zapas...
 
A te obecne plamienia? W ciągu dnia ich tak dużo nie ma. Najgorzej to z samego rana po wstaniu
Nie rozumiem pytania? Plamienia mogą być bo masz krwiaka, albo za niski progesteron. Lub taka twa uroda :-) fakt czasem oznaczają coś złego. Ale pęcherzyk jest w macicy i teraz musisz czekać czy ciąża rozwija się prawidłowo. Pójdź może do innego lekarza jak plamienia nie ustają i tyle.
 
Witam. Miałam krwawienia w 1, 2, 5,6 i 7 miesiącu ciąży. Zdiagnozowano nisko schodzące łożysko, na szczęście nie było przodujące, wtedy trzeba leżeć całą ciążę. Urodziłam w 38 tc. Życzę powodzenia, cierpliwości i jak najmniej stresu.
 

BB​

Cześć, dziewczyny!
27.12.2020 zaczęłam ronić swoją drugą ciążę (samoistnie). Od początku miałam plamienia, nawet duphaston nie pomógł.
Dzisiaj mija 31 dzień od poronienia, a ja nie dostałam miesiączki. Postanowiłam zrobić testy ciążowe i ku mojejmu zdziwieniu oba wyszły pozytywne (P.S beta po tamtej ciąży na pewno spadła, sprawdzałam tydzien temu, było czysto).
Moje pytanie brzmi: czy profilaktycznie brać od dzisiaj duphaston? plamien na te chwilę brak.
Jestem już po dwóch poronieniach, pierwsze 28.10.2020 wywołane farmakologicznie - diagnoza puste jajo płodowe.
Tak szybko zachodzę, a tak szybko tracę...
ta ostatnia ciąża trwała krótko, beta hcg niecałe 100...

Dziewczyny, czy lekarze profilaktycznie po poronieniach przepisują duphaston? Co mam robić? Wizytę lekarską mam dopiero w poniedziałek, ale na pewno nic nie będzie widać.
Mam brać duphaston???
 

BB​

Cześć, dziewczyny!
27.12.2020 zaczęłam ronić swoją drugą ciążę (samoistnie). Od początku miałam plamienia, nawet duphaston nie pomógł.
Dzisiaj mija 31 dzień od poronienia, a ja nie dostałam miesiączki. Postanowiłam zrobić testy ciążowe i ku mojejmu zdziwieniu oba wyszły pozytywne (P.S beta po tamtej ciąży na pewno spadła, sprawdzałam tydzien temu, było czysto).
Moje pytanie brzmi: czy profilaktycznie brać od dzisiaj duphaston? plamien na te chwilę brak.
Jestem już po dwóch poronieniach, pierwsze 28.10.2020 wywołane farmakologicznie - diagnoza puste jajo płodowe.
Tak szybko zachodzę, a tak szybko tracę...
ta ostatnia ciąża trwała krótko, beta hcg niecałe 100...

Dziewczyny, czy lekarze profilaktycznie po poronieniach przepisują duphaston? Co mam robić? Wizytę lekarską mam dopiero w poniedziałek, ale na pewno nic nie będzie widać.
Mam brać duphaston???
Ja w takiej sytuacji umówiłam teleporade w internecie i otrzymałam receptę na duohaston.
 
Ja na początku ciąży również plamiłam na brązowo. W 13 tygodniu zaczęłam krwawić, pojechałam na IP, lekarze nie wiedzieli od czego są krwawienia. Dostałam duphaston i miałam leżeć. W 36 tygodniu ciąży urodziłam zdrowego synka.
Musisz więcej odpoczywać, nie martwić się na zapas i wierzyć, że wszystko będzie dobrze.
 
reklama
Do góry