reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spóźnia się !

Dołączył(a)
23 Luty 2021
Postów
5
Hej dziewczyny
☺️
Spóźnia mi się miesiączka 3 dzień, moje cykle to 26-28 dni. Ostatni raz miałam opóźnienie jakieś 2 lata temu gdy miałam zapalenie nerek, od tego czasu nic, do teraz. Współżyłam z narzeczonym 14/15 lutego , bez zabezpieczenia i napewno skończyło się to w środku. Jednak według kalendarzyka nie były to dni płodne. W styczniu byłam mocno przeziębiona , ale dostałam wtedy miesiączkę na czas. Objawy przedmiesiączkowe miałam takie jak zawsze, ból piersi, uczucie „spuchnięcia” itp. Dzień przed planowaną miesiączką (19 luty) zaczęło pobolewać mnie podbrzusze. W dzień spodziewanej miesiączki (20 luty ) też bolał , od wczoraj nie boli mnie brzuch , piersi delikatnie bolą na dole. Czy mogłam zajść w ciąże ? Kiedy w takiej sytuacji zrobić test ?
 
reklama
Skoro jesteś po terminie spodziewanej @, to możesz spokojnie już zrobić test i wynik powinien być wiarygodny.
 
Możesz już zrobic. Jeśli miesiaczka sie spóźnia to kup czuły test i możesz to zrobić nawet teraz :)
 
Mi się wydaje, że na test trochę za wcześnie. Współżycie było 14-15. Teoretycznie czas niepłodny. Jeżeli jednak owulacja się przesunęła, to do dzisiaj od współżycia minęło 8-9 dni. Może być o kilka dni za wcześnie (implantacja nawet po 12 dniach plus ok 48 h na pojawienie się odpowiedniego stężenia hormonów).

Jeżeli się mylę, to mnie poprawcie...
 
Mi się wydaje, że na test trochę za wcześnie. Współżycie było 14-15. Teoretycznie czas niepłodny. Jeżeli jednak owulacja się przesunęła, to do dzisiaj od współżycia minęło 8-9 dni. Może być o kilka dni za wcześnie (implantacja nawet po 12 dniach plus ok 48 h na pojawienie się odpowiedniego stężenia hormonów).

Jeżeli się mylę, to mnie poprawcie...

Też bym była za zrobieniem testu 14 dni po ostatnim stosunku co najmniej...
 
Hej dziewczyny jestem w 44 dniu cyklu i spóźnia mi się miesiączka, cykle mam regularne 30 dniowe czasem + dwa dni. 38 dnia cyklu zrobiłam test płytkowy (negatywny) trzy dni później tj. 41 dnia cyklu beta hcg (<0.20mlU/ml). Nic mi nie dolega, nie byłam chora ani przemęczona i nie podróżowałam. Może być to ciąża? Czy mam zaczynać się martwić, że to coś nie dobrego? Spóźnia się już 12 dni
 
Hej dziewczyny jestem w 44 dniu cyklu i spóźnia mi się miesiączka, cykle mam regularne 30 dniowe czasem + dwa dni. 38 dnia cyklu zrobiłam test płytkowy (negatywny) trzy dni później tj. 41 dnia cyklu beta hcg (<0.20mlU/ml). Nic mi nie dolega, nie byłam chora ani przemęczona i nie podróżowałam. Może być to ciąża? Czy mam zaczynać się martwić, że to coś nie dobrego? Spóźnia się już 12 dni
Raczej ciąży tu nie ma ,udaj się do lekarza ,bo to spore opóźnienie, moze jakieś zawirowania hormonalne
 
reklama
Hej dziewczyny jestem w 44 dniu cyklu i spóźnia mi się miesiączka, cykle mam regularne 30 dniowe czasem + dwa dni. 38 dnia cyklu zrobiłam test płytkowy (negatywny) trzy dni później tj. 41 dnia cyklu beta hcg (<0.20mlU/ml). Nic mi nie dolega, nie byłam chora ani przemęczona i nie podróżowałam. Może być to ciąża? Czy mam zaczynać się martwić, że to coś nie dobrego? Spóźnia się już 12 dni

W tej sytuacji masz 100% pewności, że w ciąży nie jesteś.
Długie spóźnienie, negatywna beta, nie ma co się ciąży doszukiwać, tylko w trymiga do ginekologa.
 
Do góry