reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy

No to jak już jezdem, to się pochwalę :-)
Moje dziecko rozpoznaje już prawie wszystkie literki, hihi.
Jego ulubione zajęcie: siedzenie na kibelku i "czytanie" gazety. Czytanie polega na tym, że szuka literek, potem mówi jakie wyrazy się zaczynają na tę literkę. Ostatnio mi sie pyta jakie zwierzątko zaczyna się na literkę "ą":-D
A dzisiaj zagiął babcię, bo jej pokazuje literkę "E" i mówi "E jak euglena". Babcia zrobiła tak :szok: i pyta mnie, co to jest euglena :-D
 
reklama
A swoją drogą, jak by mi ktoś powiedział (jak nie miałam) dziecka, że 2,5 letnie dziecko rozpoznaje literki, to bym mu zrobiła "kuku na muniu" i pomyślała, że mamusia ma coś nie tak z głową :-) A okazuje się, ze to dla takiego dziecka żadna sztuka. Dla niego to świetna zabawa. Oprócz siedzenia na kibelku lubi siedzieć przy kompie i na klawiaturze wystukiwać literki, mówi wtedy "Mamo nie pseskadzaj mi, bo pjacuję.":-D
 
a oto moja mała seniorita hihihi
 

Załączniki

  • PIC00196.jpg
    PIC00196.jpg
    105 KB · Wyświetleń: 21
Ide dzisiaj do fryzjera i jak zwykle nie mam pojęcia jak chciałabym sie obciąc :no: tzn ja cos tam w głowie mam juz od dłuższego czasu ale jak to wytłumaczyc fryzjerce?? :baffled:
aaaaaa i z lekka odchodze od tradycyjnego brąziku na rzecz koloru " głeboki szatyn" :-p
3600540506863_pack.jpg
 
Cześc!
W takim razie moja jest chyba opóźniona bo dopiero zaczyna mówic, każdego dnia dochodząnowe słowa ale jeszcze literek nie rozpoznaje chociaż kilka cyfr już poznaje.
I to prawda że jedne dzieci rozwijają się szybciej a jedne wolniej. Nati jest bardzo rozwinięta fizycznie tzn. ruchowo- szybko sama siedziała 5,5 miesiąca, chodziła jak miała 11, wchodzi od dawna sama po schodach a i plac zabaw dla dzieci starszych nie jest dla niej problemem.. Ale dziwne jest to że np. mimo tego że długo nie mówiła to w wieku 12 miesiecy umiała już pokazac co chce a później powiedziec w sposób zrozumiały tylko nielicznych że chce np. kupe czy siusiu i tak od tamtej pory nie ma u nas pieluchy w dzień a w nocy też już nie używamy od 2 urodzin i jak czasami czytam że jeszcze niektóre szkraby robią w pieluchy to aż mi się wierzyc nie chce że u Nas tak gładko to poszlo.
 
Elfiko muszę powiedziec że też używałam tej farby tylko koloru nr 415 i byłam bardzo zadowolona, ładnie się po niej błyszczą włosy,nie zmywa się i nie płowieje tak szybko jak niektóre.
 
reklama
Cześc!
W takim razie moja jest chyba opóźniona bo dopiero zaczyna mówic, każdego dnia dochodząnowe słowa ale jeszcze literek nie rozpoznaje chociaż kilka cyfr już poznaje.
I to prawda że jedne dzieci rozwijają się szybciej a jedne wolniej. Nati jest bardzo rozwinięta fizycznie tzn. ruchowo- szybko sama siedziała 5,5 miesiąca, chodziła jak miała 11, wchodzi od dawna sama po schodach a i plac zabaw dla dzieci starszych nie jest dla niej problemem.. Ale dziwne jest to że np. mimo tego że długo nie mówiła to w wieku 12 miesiecy umiała już pokazac co chce a później powiedziec w sposób zrozumiały tylko nielicznych że chce np. kupe czy siusiu i tak od tamtej pory nie ma u nas pieluchy w dzień a w nocy też już nie używamy od 2 urodzin i jak czasami czytam że jeszcze niektóre szkraby robią w pieluchy to aż mi się wierzyc nie chce że u Nas tak gładko to poszlo.

a u nas odwrotnie. Daria świetnie się rozwija od tej strony no nie wiem jak to nazwać "intelektualnej", świetnie mówi, bardzo duzo rozumie, ma doskonałą pamięć, potrafi raz dwa sama układać puzzle 20-elementowe (od 4 lat) ale za to jest słabsza fizycznie, wszystkie te osiągniecia ruchowe przychodziły później. Może ma to zwiazek z tym, ze ciążą była zagrożona i co się pewnie z tym wiązało późniejszymi problemami neurologicznymi (zbyt duze napiecie mięśniowe, przekrzywianie główki). Z każdym miesiącem jest lepiej ale nadal zdarzają jej się np. zachwiania.
 
Do góry