reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Negatywny test ciążowy a stosunek w owulacje

gusiaxxx

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Kwiecień 2021
Postów
16
Cześć :)
Rozpoczęliśmy z partnerem starania o dziecko. Ostatnią miesiączkę miałam 23 marca. Niestety była ona opóźniona o ponad tydzień przez ogrom stresu jaki miałam z powodu pracy. 2 kwietnia zrobiłam test owulacyjny, wyszedł pozytywny. Dzień później pojawił się obfity, szklisty śluz, ból w lewym boku (podejrzewam że jajnika) i w tym dniu odbył się stosunek. Wczoraj robiłam test strumieniowy o czułości 10, nic nie wyszło. Nie było żadnego krwawienia impla. jedynie po kilku dniach od stosunku bolało mnie bardzo lekko podbrzusze i po obu stronach, tak jakby jajniki. Czekać jeszcze, czy stracić nadzieję ? Partner jest trochę zawiedziony, ale sądzi, że test jest zrobiony za wcześnie. Kiedy najlepiej go zrobić ? Polecacie jakaś sprawdzona firmę ?
 
reklama
Poczekaj do terminu miesiączki i wtedy zrób test. Albo poczekaj do piątku i zrób betę z krwi. Nie masz pewności w 100 % że owulacja była tego 2 kwietnia. Także musisz jeszcze uzbroić się w cierpliwość.
 
Pozytywny test owu nie daje 100 % pewności ze owu wystąpiła. Zagnieżdżenie trwa 10-12 i żeby wykrył test ciążowy to trzeba odczekać po tym od 1-2 dni żeby podniosło się hcG i żeby mógł go wykryć test ciążowy także jeszcze jest czas najlepiej robić w dniu przewidywanej miesiączki 🙂
 
powiem Ci ze kazdy kto rozpoczyna starania mysli hyc raz stosunek i bedzie ciaza, niestety nie bez przyczyny srednio 85% dlugosc staran o dziecko to rok, dopiero po roku lekarze zlecaja badania.. to nie jest takie proste jakby mogło sie niestety wydawac :) ale oczywiscie trzymam kciuki i powodzenia w staraniach :)
a test najlepiej robić w dniu spodziewanej miesiączki. Zagnieżdżenie trwa od 6do12dpo i jeszcze czas na wzrost bety we krwi..
 
powiem Ci ze kazdy kto rozpoczyna starania mysli hyc raz stosunek i bedzie ciaza, niestety nie bez przyczyny srednio 85% dlugosc staran o dziecko to rok, dopiero po roku lekarze zlecaja badania.. to nie jest takie proste jakby mogło sie niestety wydawac :) ale oczywiscie trzymam kciuki i powodzenia w staraniach :)
a test najlepiej robić w dniu spodziewanej miesiączki. Zagnieżdżenie trwa od 6do12dpo i jeszcze czas na wzrost bety we krwi..
sama tak myślałam i do tej pory się dziwie jak inni to robią ze raz i wpadka 🤔🤔
 
Cześć :)
Rozpoczęliśmy z partnerem starania o dziecko. Ostatnią miesiączkę miałam 23 marca. Niestety była ona opóźniona o ponad tydzień przez ogrom stresu jaki miałam z powodu pracy. 2 kwietnia zrobiłam test owulacyjny, wyszedł pozytywny. Dzień później pojawił się obfity, szklisty śluz, ból w lewym boku (podejrzewam że jajnika) i w tym dniu odbył się stosunek. Wczoraj robiłam test strumieniowy o czułości 10, nic nie wyszło. Nie było żadnego krwawienia impla. jedynie po kilku dniach od stosunku bolało mnie bardzo lekko podbrzusze i po obu stronach, tak jakby jajniki. Czekać jeszcze, czy stracić nadzieję ? Partner jest trochę zawiedziony, ale sądzi, że test jest zrobiony za wcześnie. Kiedy najlepiej go zrobić ? Polecacie jakaś sprawdzona firmę ?
Przede wszystkim wyluzuj, bo kazda chyba miala taki poglad ze owu, facet wsadza i jest dziecko. Ale sorry zdrowa para ma tylko 30 % szans na zajscie w cyklu. My staralisny się 7mc codziennie, aby sie udalo i tak poronilam w 8tyg. Takze to nie kwestia patrzec na owu i ciach. Wspolzyjcie regularnie, ale nie pod pryzmat dziecka, bo sie zablokujesz a po prostu. Dla przyjemności. I bierzcie suple.
 
A ja to mam dziwna sytuacje . Wczoraj zrobiłam test wyszła blada kreska no to pojechalam na bete wynik 0,00 🙈 jest to moj 26 dc . Także czekam czy się to wyklaruje czy o co w ogóle chodzi 🙈 5 lat starania i myslalam, że już nic mnie nie zaskoczy 😂
 
Dodam jeszcze, ze zawsze jak robiłam bete, co prawda 2 razy w ciągu 5 lat robiłam to zawsze to było <0,1 także tak się zastanawiam czy nie rypli się przypadkiem. Albo test mnie oszukał ;) Także najlepiej zawsze poczekac do dnia spodziewanej @ i wtedy zacząć testować bo nie ma co się stresować;)
 
A ja to mam dziwna sytuacje . Wczoraj zrobiłam test wyszła blada kreska no to pojechalam na bete wynik 0,00 🙈 jest to moj 26 dc . Także czekam czy się to wyklaruje czy o co w ogóle chodzi 🙈 5 lat starania i myslalam, że już nic mnie nie zaskoczy 😂

Beta jest bardziej wiarygodna niż test ciążowy, bo on może być wadliwy i pokazać fałszywą drugą kreskę - nie jedna taka sytuacja już tutaj była. Natomiast jeśli jeszcze jesteś przed terminem @ to trzymam kciuki żeby jednak się udało :)
 
reklama
Rany dziewczyny, jak czytam że staracie się np 5 lat to jestem przerażona..:( jak to jest że kochające się pary chcące dzieci mają taki problem, a nastolatkowie czy że tak brzydko powiem 'osoby liczące na 500+' potrafią dzieci robić przy każdej okazji.. to jest niesprawiedliwe...
W moim otoczeniu jest mnóstwo par które nie mogą mieć dzieci. Sąsiad po 10 latach starań właśnie zaadoptował z żoną 2 córeczki. Dwie znajome walczą z in vitro. Jedna ma endometrioze i już jej powiedzieli że z dziecka nici. Kolejna późno wykryte PCOS i też szansę na dziecko nikłe. Kolejna stara się już 7 lat a dziewczyna zdrowa i wysportowana, facet też zadbany.. mam nadzieję że to się kiedyś odwróci i pary chcące dzieci będą je miały jak najszybciej i bezproblemowo...
 

Podobne tematy

Do góry