reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy

Dołączył(a)
6 Listopad 2021
Postów
5
Witam wszystkich 😊
Mam 22 lata i od cyklu, który zaczął się 17 października postanowiliśmy, że chcemy mieć dziecko. Cykle mam 28-dniowe. Wcześniej stosowaliśmy prezerwatywę a od roku stosunek przerywany, pod koniec cyklu na całość.
Po miesiączce, która skończyła się 20 października partner był ze mną do końca codziennie do 17 dnia cyklu czyli do 2 listopada. Od 3 listopada czyli od 18 dnia cyklu czuje kłucie po lewej stronie jakby ból jajnika? Który promieniuje na dół pleców i nogę. Ból podbrzusza jak w dniu, w którym dostaje okres. Obniżył mi się apetyt, codziennie miałam ochotę na słodycze a teraz w ogóle nie odczuwam takiej potrzeby dodatkowo mdli mnie od rana do wieczora chociaż nie odbieram tego jako objawy ciąży, bo człowiek tez może sobie niektóre rzeczy uroić jak za dużo o tym myśli.
Wczoraj 5 listopada czyli 20 dnia cyklu zrobiłam test ciążowy o czułości 25 i od razu pojawiła się druga różowa kreska lecz po 5 minutach zniknęła a jak test wysechł został tylko cień tej drugiej kreski ale jest widoczny. Kilka miesięcy temu zrobiłam ten sam test tej samej firmy kiedy pękła prezerwatywa chociaż było po owulacji to zrobiłam go dla świetego spokoju i nie było nic. Wyjęłam go dzis z szuflady i porównałam z tym, który zrobiłam wczoraj i na nim nie ma żadnego śladu po drugiej kresce natomiast na tym, który zrobiłam wczoraj jest cień. Nie wiem co o tym myśleć, wiem, ze jest jeszcze za wcześnie bo miesiączkę mam przewidzianą 14 listopada ale zapisałam się do ginekologa już na poniedziałek, czy on już coś będzie mógł więcej powiedzieć, czy za wcześnie? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi
 
reklama
Zdecydowanie za wcześnie na wizytę. Jeżeli byłaby ciąża to kreska nie zniknęłaby. Idź na betę. Wtedy bedziesz mieć pewność.
 
Ciąża to to nie jest, od 18 dnia cyklu nie możesz mieć objawów bo Do zapłodnienia i zagnieżdżenia dochodzi 6-12 +2dni wiec minimum 8 dni. Test zrób najwczesniej w dniu miesiączki, teraz nie masz powodu bo objawy nie są jak mówię możliwe.
 
Ciąża to to nie jest, od 18 dnia cyklu nie możesz mieć objawów bo Do zapłodnienia i zagnieżdżenia dochodzi 6-12 +2dni wiec minimum 8 dni. Test zrób najwczesniej w dniu miesiączki, teraz nie masz powodu bo objawy nie są jak mówię możliwe.
Jeśli zrobiłabym betę w poniedziałek to już by coś mogło wyjść?
 
Jeśli zrobiłabym betę w poniedziałek to już by coś mogło wyjść?
Lepiej bliżej terminu okresu. Może wyjść teraz negatywna bo okaże się ze za wczesnie.
Testy polecam o czułości 10. Mi w pierwszej ciąży kreska pojawiła się 5dni przed okresem w drugiej ciąży 4 dni przed była jasna i beta była niska
 
Zdecydowanie za wcześnie na wizytę. Jeżeli byłaby ciąża to kreska nie zniknęłaby. Idź na betę. Wtedy bedziesz mieć pewność.
u mnie dosc podoba sytaucja. pierwszy test robiony 4.11 o gidzinie 11 w poludnie wyszedl z blada druga kreska dzisiaj zrobilam z rana i wyszedl negatywny( takie same testy miala) okres niby mam dostac jutro. do tego dochodzi bol piersi podbrzusza i odrzucenie od kawy.
 

Załączniki

  • 20211104_102059.jpg
    20211104_102059.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 402
u mnie dosc podoba sytaucja. pierwszy test robiony 4.11 o gidzinie 11 w poludnie wyszedl z blada druga kreska dzisiaj zrobilam z rana i wyszedl negatywny( takie same testy miala) okres niby mam dostac jutro. do tego dochodzi bol piersi podbrzusza i odrzucenie od kawy.
jeśli est jest negatywny to nie możesz mieć jeszcze objawowo. Dopiero po wzroście hormonu, który wykrywa test (beta hcg) pokazują się pierwsze objawy - a pierwszym, pierwszym jest brak miesiączki.
 
Idź zrób betę kochana 🙂 nie musisz być na czczo, ja w momencie, kiedy robiłam betę wynik wyszedł 96.2 - a powyżej 5 oznacza ciążę 🙂 było to w dniu spodziewanej miesiączki, ale ja miałam stymulowane cykle więc zrobiłam tak z głupia to badanie, przy robieniu badań do endokrynologa. Nawet jeśli to bardzo wczesna ciąża, to beta to wychwyci. Trzymam kciuki ❤️
 
reklama
Jeśli zrobiłabym betę w poniedziałek to już by coś mogło wyjść?
Wiesz co. Możesz zaryzykować. Kuzynka zrobiła przy cyklach 26 dniowych w 23 DC i wyszło jej 12. Oczywiście ciąża z tego była. Ale czy wszystkim tak pokaże? Każdy cykl jednak inny jest.
Ale oczywiście rozumiem zniecierpliwienie 😜
 
Do góry