reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Cześć dziewczyny dzisiaj jestem mega zmęczona niesamowity ból głowy noc cała nieprzespana Mały płakał stękał kwękał do tego chciał tylko spać przy cycu dzień minął identycznie. Pisałyście co podajecie na wzdęcia? Js mam Espumisan, czy dajecie go przed każdym karmieniem? jak go podajecie jak często?

25 kropelek rano i 25 kropelek na noc (wtedy wychodzi ze dziecko dostaje dawkę 80g symetykonu)
 
U nas po wyjsciu że szpitala mała miała na całym ciele taki białe krostki a na obwodach czerwone. Położna zaleciła 3 dnia pod rząd kąpać ja w nadmanganianie potasu i faktycznie wszystko zeszło, nie ma po tym śladu do dziś. A małą kąpiemy w Emolium jak na razie 🙂

No to Bepanthen powinien pomoc, bo działa cuda. Fakt faktem jest drogi, ale działa, dlatego ja go tylko używam jak gdzie pojawi się jakieś odparzenie na pupce ( dopiero tylko raz było) i na twarzy jak się coś pojawi czerwonego czy jakaś krostka ( od tamtego czasu nic się nowego nie pojawia).
Generalnie na co dzień smaruje małej pupke Nivea krem przeciw odparzeniom i jest świetny. Mam linomag zielony, smarowałam nim na początku pupke, ale szału nie było, wydawała mi się ta skóra taka bardziej czerwona i odstawiłam. Buzie smaruje w domu Linomagiem różowym A+E, a na dwór na mrozy Nivea Krem na każdą pogodę.

Hahahahaha ale akcja z kupą, no nie mogę 🤣🤣🤣 Pewnie miałas wkurw totalny 😂

U nas tez linomag A+E na wieczór i na wyjście z domu a rano mustela. Tylko ze mustela ma mega intensywny zapach i jest lekka.
 
To samo. Mam co Ty muszę iść od razu do toalety😩u mnie z 5 dni po porodzie to w ogóle był ogromny problem, w szpitalu nawet się nie załatwiłam, w domu po wyjściu ze szpitala kilka dni pierwsze to masakra z załatwianiem, aż głupio pisać o tym.
Takze cis w tym jest miałyśmy podobne porody z tymi bardzo długo trwającymi partymi skurczami.
To chyba od tego. Ja w ogóle jak zobaczyła w lustrze to rzez, bardzo żałowałam ze nie miałam cc jak planowane było, dobrze że skończyło się dobrze wszystko i Mala była dotleniona.
No ja w szpitalu to praktycznie jak przetrzymałam z siku to trza było lecieć, bo zanim zdążyłam majtki opuścić i usiąść na kibel to samo puszczało 😖
Ja tak samo, ja wgl nie oglądałam przez pierwsze 1,5 tyg bo się bałam, a każdy mi mówił, że dość mocno jestem pokiereszowana. No ale nie dziwota jak pękłam w środku, nacieli mnie i dodatkowo jeszcze nacięcie pękło aż do pośladka... Przez to do dzisiaj mam problem z siedzeniem, szczególnie w cholere boli mnie ta blizna na tym pośladku i nie mogę na nim siedzieć...
No to dobrze jak u Ciebie mała dotleniona i zdrowa, u mnie niestety niedotlenienie..
 
kurczę nawet nie wiedziałam, że jest Linomag zielony?
ja stosuje Linomag z tlenkiem Cynku i jest rewelacyjny krem pod pieluszkę 0+ chyba z 12 zł kosztował
A no jest, w aptece maść linomag zielony. Jak wpiszesz w Googlach to Ci wyskoczy, dużo osób pupę tym smaruje dzieciom i sobie chwalą. A ja znie nie słyszałam o tej z cynkiem, ale sobie zobaczyłam i fajnie wiedzieć, że jest i się sprawdza 😀
 
a to można tak kumulować?
na ulotce jest 5-10 kropel na każde karmienie i do tego że należy stosować wg tej ulotki nie zaleceń lekarza tylko producenta.
dodam że jak ja brałam espumisan w szpitalu to lekarz kazał pojedynczo brać bo trzeba przy nim dużo pić dlatego wolałam dziecku podawać espiticon
 
No ja w szpitalu to praktycznie jak przetrzymałam z siku to trza było lecieć, bo zanim zdążyłam majtki opuścić i usiąść na kibel to samo puszczało 😖
Ja tak samo, ja wgl nie oglądałam przez pierwsze 1,5 tyg bo się bałam, a każdy mi mówił, że dość mocno jestem pokiereszowana. No ale nie dziwota jak pękłam w środku, nacieli mnie i dodatkowo jeszcze nacięcie pękło aż do pośladka... Przez to do dzisiaj mam problem z siedzeniem, szczególnie w cholere boli mnie ta blizna na tym pośladku i nie mogę na nim siedzieć...
No to dobrze jak u Ciebie mała dotleniona i zdrowa, u mnie niestety niedotlenienie..
Miałaś niezła rzeź widzę, to samo jak czytam z siku u mnie, teraz też muszę natychmiast, podobno to że hormony bo mam koleżanki lekarki i kazda tak mówi, czas zrobi swoje i wrócimy do siebie.
Tez siadać nie mogłam z 1,5 tyg po porodzie.
Ja pękłam i byłam szyta, zobaczymy w środę co powie moja ginekolog na kontroli.
W ogóle to boję się że badanie będzie bolało😬
Ja to w ogóle teraz już może nie ale w trakcie i po bardzo żałowałam ze jednak nie miałam cc.
Tym bardziej że byłam umówiona a tu taka niespodzianka.
Szpital w którym rodziłam jest mega pro naturalny i dlatego tak mnie namawiali na naturalny bo nie miałam medycznych wstazan do cc.
Moja dotleniona była cały czas, było ktg.
Ale teraz jak pomyślę że mogło być inaczej przy tak ciężkiej 2fazie porodu to aż ciarki mi przechodzą.
Drugi poród nie zawsze oznacza że będzie łatwiej i szybciej.
A Twoja mała wszystko ok teraz? Pytam po tym niedotleneniu? Czy masz z tego powodu zalecone specjalne kontrolę?
 
reklama
Do góry