reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to poronienie?

Dołączył(a)
18 Kwiecień 2021
Postów
2
Witam, piszę bo nie wiem czy jest to normalne. W skrócie mam 28lat nie byłam nigdy w ciąży. Okres spóźnia mi się 12 dzień, postanowiłam zrobić test ciążowy. Jeden, drugi i trzeci kolejnego dnia, wyszły 2 kreski (według obliczeń jest to 6tydzien). Nie byłam u ginekologa, bo stwierdziłam że poczekam jeszcze chwilę i sprawdzę jeszcze raz (sex w moim wydaniu, to jak temat tabu). Dzisiaj dostałam silnych boleści podbrzusza i... Okres? Jest inny niż zawsze, koloru ciemno brązowego. Mam się martwić, że coś jest nie tak czy po prostu te testy pokazywały błędny wynik?
 
reklama
Generalnie takie odchylenie nigdy nie jest normalne. Może się zdarzyć jakiś stres czy infekcja, ale chyba 12 dni to za dużo.
Pozytywne testy są pozytywne (zakładam, że były wyraźne dwie kreski).
"Seks to jak temat tabu"? Nie rozumiem... Tak rzadko? Jak tak to tym łatwiej wyłapać ciąże, bo 14 dni po stosunku to już raczej pewny wynik.
Nikt tu nie wywróży o co chodzi. Nie ma innej opcji jak pójść do lekarza albo zbadać krew na bhcg.
 
Najlepiej jak pójdziesz do ginekologa. Jeśli okaże się, że jednak byłaś w ciąży to sprawdzi czy wszystko dobrze się oczyszcza. I zaciekawiłaś mnie tym czemu to temat tabu?
 
Witam, piszę bo nie wiem czy jest to normalne. W skrócie mam 28lat nie byłam nigdy w ciąży. Okres spóźnia mi się 12 dzień, postanowiłam zrobić test ciążowy. Jeden, drugi i trzeci kolejnego dnia, wyszły 2 kreski (według obliczeń jest to 6tydzien). Nie byłam u ginekologa, bo stwierdziłam że poczekam jeszcze chwilę i sprawdzę jeszcze raz (sex w moim wydaniu, to jak temat tabu). Dzisiaj dostałam silnych boleści podbrzusza i... Okres? Jest inny niż zawsze, koloru ciemno brązowego. Mam się martwić, że coś jest nie tak czy po prostu te testy pokazywały błędny wynik?
Testy nie pokazywały błędnego dodatniego wyniku. Skoro były na nich dwie kreski to znaczy, ze jest ciąża. A skoro jest ciąża to nie dostałaś „okresu” tylko plamisz. Plamienie w ciąży najlepiej skonsultować z ginekologiem. Zapewne przypisze duphaston i może są się sytuacje uratować. Może być różnie. Czasami PODOBNO plamienie w ciąży to nic złego. Ja mam inne doświadczenie w tym temacie. Moja rada; leć jutro do ginekologa, albo przynajmniej zadzwoń
 
Najlepiej jak pójdziesz do ginekologa. Jeśli okaże się, że jednak byłaś w ciąży to sprawdzi czy wszystko dobrze się oczyszcza. I zaciekawiłaś mnie tym czemu to temat tabu?
Każdy jest inny, ja akurat mam problem z uprawianiem stosunku. Nie czuję tego, w takim sensie że nie jest mi on potrzebny. Raz na miesiąc czy nawet i rzadziej.
 
Każdy jest inny, ja akurat mam problem z uprawianiem stosunku. Nie czuję tego, w takim sensie że nie jest mi on potrzebny. Raz na miesiąc czy nawet i rzadziej.
Nie każdemu stosunek jest potrzebny i całkowicie to rozumiem. Nie ma jednak znaczenia jak często on jest. Ile jest takich sytuacji, że ktoś się pierwszy raz ze sobą kocha i ups... Wpadka 😁 po tym jak poroniłam uznałam, że zaczniemy się starać o dziecko po 2 cyklach a już po pierwszym po jednorazowym współżyciu zaszłam w ciążę. Więc jak widzisz nie ważne ile ważne kiedy.
 
reklama
reklama
Do góry