reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TSH niedoczynność tarczycy w ciąży

Z przerwą tzn wstaje rano biorę tabletkę i czekam 30-40 minut czasem więcej ale lekarz mówił o 30 minutach hmmm może to zbyt mało [emoji848] muszę to skonsultować boje się że ten lekarz mnie źle prowadzi bo jest młody i słabo doświadczony. Uffff to troszkę się uspokoiłam bo już mam takiego stresa
W ciąży branie leków na tarczycę najlepsze wyniki daje, jak bierzesz między 5-6 h niż 7-8. Jest to związane z wyrzutami hormonów. Natomiast sprawdzać możesz już nawet po tygodniu lub dwóch. To się dość szybko reguluje.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie czy jeśli w 4 tygodniu ciąży TSH było trochę ponad 4 i zostały mi od razu zmieone leki z euthyrox 25 na 50 to czy robiąc badanie 3 tygodnie później powinnam już widzieć różnice w wyniku czy poczekać jeszcze tydzień? Teraz jestem w 7 tygodniu ciąży
Po 3 tygodniach różnica bedzie juz widoczna, ale na prawdziwe efekty trzeba czekać ok 4 tyg a nawet 6 czasami. Dlatego zrób badanie i sprawdz jaki jest wynik, ale nie martw sie za bardzo jeśli nie bedzie on jeszcze idealny
 
W ciąży branie leków na tarczycę najlepsze wyniki daje, jak bierzesz między 5-6 h niż 7-8. Jest to związane z wyrzutami hormonów. Natomiast sprawdzać możesz już nawet po tygodniu lub dwóch. To się dość szybko reguluje.
Co masz na myśli piszac miedzy 5-6 h?
Chodzi Ci o 5:00-6:00 rano?
 
Z przerwą tzn wstaje rano biorę tabletkę i czekam 30-40 minut czasem więcej ale lekarz mówił o 30 minutach hmmm może to zbyt mało 🤔 muszę to skonsultować boje się że ten lekarz mnie źle prowadzi bo jest młody i słabo doświadczony. Uffff to troszkę się uspokoiłam bo już mam takiego stresa
Większosc lekarzy mówi zeby 30 min odczekać, ale mówią tak ponieważ jest to minimalny czas. Najnowsze badania pokazują, ze im dłuższy odstęp od jedzenia tym lepiej. Ja czekam nawet 1,5 h, bo biorę tabletkę o 7.00 gdy dzwoni budzik męża a wstaje najwcześniej o 8.00 a zanim zbiorę się do śniadania to już najcześciej jest 8.30 -9.00
 
Ja ostatnio miałam TSH na poziomie prawie 12, a ft4 niskie. Biorę euthyrox 75 i po dwóch tygodniach od zmiany dawki powtórzę badanie. Ostatnim razem z 0.02 do 12 urosło w 5 tygodni,więc to szybko się zmienia.
 
Hej dziewczyny
Jestem tu nowa. Jedno poronienie za mną. TSH3 badałam 3,4. Dziś kończy mi się miesiączka. Chciałabym starać się z mężem o dzidziusia. Za tydzień mam wizytę u endokrynologa. Wiem, ze niby normy są do 4, jednak jestem przy górnej granicy
Czytam Wasze posty(skarbnica wiedzy i doświadczenia)
 
W ciąży zalecają, żeby zejść nawet do wartości TSH 2,5. Najważniejsze, żebyś była pod kontrolą endokrynologa, pewnie poza TSH zleci tez inne badania 🤗 powodzenia trzymam kciuki ☺️
 
reklama
Do góry