reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Teraz tak sobie myśle ze żałuje ze nie spytałam lekarza będąc na usg w 6-7 tygodniu ciąży właśnie o tą kosmówkę czy jest z lewej czy z prawej strony. Na prenatalnych lekarz sam mi pokazywał gdzie jest dokładnie łożysko w kształcie właśnie takiego rogala i jeśli dobrze to sobie tłumacze to u mnie jest po lewej stronie macicy bo na obrazie usg było po prawej ale ze usg było robione przez brzuch to odczytujemy to jak odbicie lustrzane. Ja patrząc na monitor widziała łożysko dokładnie tak samo jak na zdjęciu do góry gdzie pisze boy
 

Załączniki

  • 20210504_165821.jpg
    20210504_165821.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 49
reklama
Teraz tak sobie myśle ze żałuje ze nie spytałam lekarza będąc na usg w 6-7 tygodniu ciąży właśnie o tą kosmówkę czy jest z lewej czy z prawej strony. Na prenatalnych lekarz sam mi pokazywał gdzie jest dokładnie łożysko w kształcie właśnie takiego rogala i jeśli dobrze to sobie tłumacze to u mnie jest po lewej stronie macicy bo na obrazie usg było po prawej ale ze usg było robione przez brzuch to odczytujemy to jak odbicie lustrzane. Ja patrząc na monitor widziała łożysko dokładnie tak samo jak na zdjęciu do góry gdzie pisze boy
A w którym tyg tak widziałaś łożysko??
 
Widzę ze zaznaczyłaś kosmówkę po lewej stronie na zdjęciu z usg ale jeśli przyłożymy zdjęcie do brzucha to czasami kosmowka nie znajduje się po prawej stronie macicy? Co lekarz mówił? Bo ja już nie wiem czy dobrze to rozumiem 😂
 
Ja byłam w 12 tygodniu i wtedy lekarz dokładnie pokazał mi na obrazie usg gdzie jest łożysko. Właśnie z tej strony co u Ciebie tylko ze wtedy miałam robione usg przez brzuch a niedopochwowo.
A to wtedy juz sie nie patrzy na ułożenie łożysko, bo ono zmienia położenie czy jakoś tak.
 
Widzę ze zaznaczyłaś kosmówkę po lewej stronie na zdjęciu z usg ale jeśli przyłożymy zdjęcie do brzucha to czasami kosmowka nie znajduje się po prawej stronie macicy? Co lekarz mówił? Bo ja już nie wiem czy dobrze to rozumiem 😂
https://mamaginekolog.pl/najbardzie...ia-plci-we-wczesnej-ciazy-o-jakiej-slyszalam/ tutaj mama ginekolog tłumaczy. Mi ginekolog pokazała tylko na usg gdzie jest. Przeglądając nub po polsku to tak to oceniają przy usg przezpochwowym. Albo być moze sama tego nie ogarniam. 🤪
 
https://mamaginekolog.pl/najbardzie...ia-plci-we-wczesnej-ciazy-o-jakiej-slyszalam/ tutaj mama ginekolog tłumaczy. Mi ginekolog pokazała tylko na usg gdzie jest. Przeglądając nub po polsku to tak to oceniają przy usg przezpochwowym. Albo być moze sama tego nie ogarniam. 🤪
A to ja pewnie coś tutaj mylę 😂 ta niewiedza chyba najgorsza i tysiąc myśli co się kryje w brzuchu. Ja to ciagle analizuje, myśle itd. Może na kolejnej wizycie już coś będę wiedzieć 😄
 
A to ja pewnie coś tutaj mylę 😂 ta niewiedza chyba najgorsza i tysiąc myśli co się kryje w brzuchu. Ja to ciagle analizuje, myśle itd. Może na kolejnej wizycie już coś będę wiedzieć 😄
A może wkasnie nie :) hmmm na lewo od pecherzyka dziewczynka czyli de facto po prawej stronie macicy no bo wtedy chyba tłumaczyłoby te zarodki po prawej oceniane jako dziewczęce na forum nub po polsku??? A może ja sie mylę... sama juz nie wiem...zreszta pytanie na ile ta teoria jest prawdziwa...
 
Ja będąc w ostatniej ciąży latałam 3cm nad ziemią. To był mój czas. Czułam się świetnie przez cały okres ciąży. Urodziłam w dniu terminu om. No po prostu idealnie.
Dziś byłoby ciężko.
Nie,nie czuje się staro. Wręcz przeciwnie bo mając dzieci w tak różnym wieku mam "wtyki" na różnych płaszczyznach życia.
Jestem spełniona i szczęśliwa.
@gorligorligor opowiedz jak malutka? Jak daliście jej na imię? A reakcja chłopców? Szczęśliwego taty?
Weź tam "stara" odrazu. Ja jestem '83. Belle, my jak wino [emoji13]ale fakt, że im starszy organizm, tym jest już inaczej.
 
reklama
A może wkasnie nie :) hmmm na lewo od pecherzyka dziewczynka czyli de facto po prawej stronie macicy no bo wtedy chyba tłumaczyłoby te zarodki po prawej oceniane jako dziewczęce na forum nub po polsku??? A może ja sie mylę... sama juz nie wiem...zreszta pytanie na ile ta teoria jest prawdziwa...
Tylko co pęcherzyk i nub mają wspólnego z teorią Ramziego? ;) i nie, nie jest prawdziwa ;) Ma chyba najniższy stopień sprawdzalności i wg niej również dwóch moich Starszaków to chłopaki a Najmłodszy jest dziewczynką :D Ale już się przyzwyczaiłam bo On jeszcze nigdzie nie "wyszedł" jako chłopak hahaha Tzn.wyszedł ...na porodówce :D
 
Do góry