reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Cześć Dziewczyny, odebrałam dziś wyniki i obliczono mi ryzyko Trisomii 18 na 1:178 (skorygowane) - czy jest sens robić Nifty czy od razu amniopunkcja?
Dzięki!
 
reklama
Cześć Dziewczyny, odebrałam dziś wyniki i obliczono mi ryzyko Trisomii 18 na 1:178 (skorygowane) - czy jest sens robić Nifty czy od razu amniopunkcja?
Dzięki!
przy takim ryzyku nie robiłabym nifty. Sama miałam 1:238 i zrobiłam od razu amniopunkcje. Może bym rozważała nifty gdybym miała kilka tygodni czekania do amniopunkcji, ale w moim przypadku dostałam wyniki prenatalnych i po niecałym tygodniu miałam amnio. No ale wiadomo, sama musisz podjąć decyzję. Powodzenia ❤️
 
A usg jak wyszło ?
Dzięki za odpowiedzi! USG wygląda ok, CRL 65,0 mm, NT 1,43 mm, kość nosowa obecna, przepływ na zastawce trójdzielnej też prawidłowy. Anatomia płodu prawidłowa. BhCG 11,4 IU/l (0,268MoM), PAPP-A 1,360 IU/l (0,345 MoM). Amio to zawsze ryzyko, jutro mogę podjechać pobrać krew na Nifty, może jak dopiero to badanie wyjedzie źle, to iść na amio? Sama nie wiem :(((((
 
A usg jak wyszło ?
Dzięki za odpowiedzi! USG chyba OK. CRL 65,0 mm, NT 1,43 mm, kość nosowa obecna, przepływy na zastawce prawidłowe, anatomia płodu prawidłowa. Wolne b-hCG 11,4 lU/l (0,268 MoM), PAPP-A 1,360 IU/l (0,345 MoM). Skorygowane: T21 - 1:7961, T18 - 1:178, T13 1:1630. Może lepiej najpierw Nifty, może rozwieją wątpliwości? A jak będzie coś źle to amio? :(((
 
Dzięki za odpowiedzi! USG chyba OK. CRL 65,0 mm, NT 1,43 mm, kość nosowa obecna, przepływy na zastawce prawidłowe, anatomia płodu prawidłowa. Wolne b-hCG 11,4 lU/l (0,268 MoM), PAPP-A 1,360 IU/l (0,345 MoM). Skorygowane: T21 - 1:7961, T18 - 1:178, T13 1:1630. Może lepiej najpierw Nifty, może rozwieją wątpliwości? A jak będzie coś źle to amio? :(((
Ja miałam ryzyko 292 i robiłam amniopunkcje, usg też było ok.
 
reklama
Dzięki za odpowiedzi! USG chyba OK. CRL 65,0 mm, NT 1,43 mm, kość nosowa obecna, przepływy na zastawce prawidłowe, anatomia płodu prawidłowa. Wolne b-hCG 11,4 lU/l (0,268 MoM), PAPP-A 1,360 IU/l (0,345 MoM). Skorygowane: T21 - 1:7961, T18 - 1:178, T13 1:1630. Może lepiej najpierw Nifty, może rozwieją wątpliwości? A jak będzie coś źle to amio? :(((

Hej miałam podobne wyniki PAPP-a. Ryzyka skorygowane większe niż Twoje (t13 1:233, t18 1:143, t21 1:874) - zdecydowałam się na amnio. Ale tylko dlatego że ryzyka wyszły wysokie w trzech wadach. Genetycznie zdrowa dziolszka. Trzymam kciuki za dobry wynik Nifty [emoji8]

I mam pytanie bo może znacie zależność - czy to możliwe że moje słabe wyniki krwi mogły wskazywać na nieprawidłowości niegenetyczne? Na połówkowym wyszła plamka w serduszku torbiel w mózgu i obustronne wodonercze - to oczywiście może zaniknąć do kolejnego usg ale tak się zastanawiam, może organizm od początku daje znać że coś może być na rzeczy. Oczywiście będę konsultować to z lekarzem :) ale może ktoras z Was miała podobna sytuację.
 
Do góry