reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Hej dziewczyny, jestem po wizycie w Dzień Matki 🙂ogólnie dobrze, ale martwię się długością szyjki. Ma równo 2,5 cm, dzisiaj 18+5. Lekarz mówi, że to dobry wynik, ale i tak mam pewne obawy, bo oczywiście naczytałam się w Internecie różnych artykułów 😑
Już odliczam dni do kolejnej wizyty..

Ja miałam szyjke ok 3cm w 18tc, a wczoraj na wizycie w 20+4 już 4,5 cm więc nie martw się:) jak macica bedzie szła do góry to chyba się wydłuży, przynajmniej tak u mnie było:) dlatego lekarz pewnie Ci powiedział że jak na ten tydzień jest u Ciebie ok.
A jak masz z łozyskiem? Mi lekarz powiedział że jest blisko szyjki i mamy obserwować czy się podniesie. Mam nadzieję że się podniesie bo też się oczytałam i już wariuje..
 
Ja miałam szyjke ok 3cm w 18tc, a wczoraj na wizycie w 20+4 już 4,5 cm więc nie martw się:) jak macica bedzie szła do góry to chyba się wydłuży, przynajmniej tak u mnie było:) dlatego lekarz pewnie Ci powiedział że jak na ten tydzień jest u Ciebie ok.
A jak masz z łozyskiem? Mi lekarz powiedział że jest blisko szyjki i mamy obserwować czy się podniesie. Mam nadzieję że się podniesie bo też się oczytałam i już wariuje..
To nawet nie wiedziałam, że może się jeszcze wydłużyć. Teraz troszkę jestem spokojniejsza, bo pewnie dopiero kolejna wizyta wykaże ewentualne nieprawidłowości.
Łożysko mam na tylnej ścianie wysoko, więc z tym nie ma problemu u mnie.
Widzę, że nie tylko ja jedna czytam, czytam i się zamartwiam 😔
A czy miałaś między tymi dwoma wizytami jakieś zalecenia, typu mniej siedzieć, więcej leżeć, itp?
 
To nawet nie wiedziałam, że może się jeszcze wydłużyć. Teraz troszkę jestem spokojniejsza, bo pewnie dopiero kolejna wizyta wykaże ewentualne nieprawidłowości.
Łożysko mam na tylnej ścianie wysoko, więc z tym nie ma problemu u mnie.
Widzę, że nie tylko ja jedna czytam, czytam i się zamartwiam 😔
A czy miałaś między tymi dwoma wizytami jakieś zalecenia, typu mniej siedzieć, więcej leżeć, itp?
Lekarz od początku kazał mi się bardziej oszczędzać ponieważ to moja 3cia ciąża A jeszcze niestety na ziemi nie mam dzieci :( ale nie mam jakiegoś nakazu leżę niż. L4 mam że mogę chodzić, no ale więcej sobie leżę jednak bo wolę dmuchać na zimne :) jakieś lekkie spacerku tylko na poprawę krążenia 😊
I nie tylko Ty czytasz i się stresujesz 😁 mi lekarz nie powie nic złego, A ja wszzystko potem potwierdzam z Internetem i jak coś wyczytam to od razu coś sobie wkrece.. no ale już tak pewnie będzie do porodu:)
 
Dlatego ja w tej ciazy nie czytam. Nie polecam tez czytac po ciazy podczas opieki nad dzieckiem bo czlowiek przemeczony, doszukuje sie ulomnosci czemu dziecko kolezanki juz robi, a moje nie a goglee od razu wymysli jakas egzotyczna chorobe ktora zdaza sie 1:1 000 000, ale tak to ujmie w slowa, ze w sumie wyjdzie na to ze to powrzechny problem. Zara Ci baby zaczna gadac ze faktycznie syn "somsiada tez tak mioł i łumarł" i po co to komu :p szyjka 2,5 cm to norma. Dolna ale jest. Łozyska przodujace sie zdazają. Trzeba sie oszczedzac, unikac zblizen z mezem, ale mozna normalnie funcjonowac jesli nie ma plamien i nie pokojacych objawow :p
 
Hej dziewczyny :) jak tam się czujecie?
Ja mam 22t3d i od jakiś 2 tyg jestem słaba jak flak.. ostatnio dwa razy prawie już straciłam przytomność, aż się boję sama teraz wyjść do sklepu. Mam nadzieję że to przejściowe bo taka piękna pogoda, że aż grzech siedzieć w domu:)
 
reklama
Hej dziewczyny :) jak tam się czujecie?
Ja mam 22t3d i od jakiś 2 tyg jestem słaba jak flak.. ostatnio dwa razy prawie już straciłam przytomność, aż się boję sama teraz wyjść do sklepu. Mam nadzieję że to przejściowe bo taka piękna pogoda, że aż grzech siedzieć w domu:)
U mnie różnie, czasami mam tak jak Ty, a czasami jak Celia89 😊
 
Do góry