reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Cześć. Zaglądacie tu jeszcze?;)
Pytanie do mam kp. Rozszerzcie dietę? Co w takim wypadku z kp jak podajecie zupkę? Odciagacie? U mnie by wypadało 7h przerwy w karmieniu a to strasznie dużo i martwię się, że zaniknie pokarm
 
reklama
Cześć. Zaglądacie tu jeszcze?;)
Pytanie do mam kp. Rozszerzcie dietę? Co w takim wypadku z kp jak podajecie zupkę? Odciagacie? U mnie by wypadało 7h przerwy w karmieniu a to strasznie dużo i martwię się, że zaniknie pokarm
My jeszcze nie rozszerzamy, ale dużo o tym czytam i z tego co wiem, dziecko powinno normalnie być do roku karmione piersią, a posiłki powinny być dodatkiem.
Tutaj masz screena z hafiji, polecam ten blog.
Ile ma małą ?
 

Załączniki

  • Screenshot_20210616-110754.png
    Screenshot_20210616-110754.png
    100,1 KB · Wyświetleń: 57
Mała jest spora i ma kosmiczny apetyt. Pediatra zasugerowała żeby nie karmić piersią po obiadku tylko dać wodę. Hafija fajnie pisze, ale każde dziecko jest inne. Zaczęłam wprowadzać pokarmy stałe po skonczonym4.5 msc bo mała wybudzala się w nocy częściej do jedzenia i wręcz chciała wskoczyć do talerza jak ktoś jadł. No po prostu się domagała innego jedzenia. 🤷
 
To może odciągaj? Mój śpi ponad 7 h ciągiem, a jak ma skok, to wybudzal się częściej i pokarm normalnie miałam, tak że jadł co 2 h.
Ogólnie nie wydaje mi się żeby pokarm całkowicie ci zanikł od tego, są kobiety, które karmią raz dziennie i to mleko cały czas jest, a skoro chcesz i tak podawać mu obiad, to w tym czasie organizm i tak nie musi produkować mleka.

Mała dobrze przyjęła tak szybkie rozszerzanie diety ?
 
To może odciągaj? Mój śpi ponad 7 h ciągiem, a jak ma skok, to wybudzal się częściej i pokarm normalnie miałam, tak że jadł co 2 h.
Ogólnie nie wydaje mi się żeby pokarm całkowicie ci zanikł od tego, są kobiety, które karmią raz dziennie i to mleko cały czas jest, a skoro chcesz i tak podawać mu obiad, to w tym czasie organizm i tak nie musi produkować mleka.

Mała dobrze przyjęła tak szybkie rozszerzanie diety ?
Gdzie takie dzieci są co śpią 7 godzin? :D :D zazdroszczę!! :D u nas 3/4 pobudki w nocy zasypiamy ok 21/22 budzi się po 6 zazwyczaj. My w lipcu rozszerzamy dietę jest tu jakas mama która ma plan gotować? Bo wszyscy mnie straszą ze każdy chce gotować dla dziecka a potem kończy się na słoikach.
 
Gdzie takie dzieci są co śpią 7 godzin? :D :D zazdroszczę!! :D u nas 3/4 pobudki w nocy zasypiamy ok 21/22 budzi się po 6 zazwyczaj. My w lipcu rozszerzamy dietę jest tu jakas mama która ma plan gotować? Bo wszyscy mnie straszą ze każdy chce gotować dla dziecka a potem kończy się na słoikach.
A karmisz piersią czy mm? Mój na piersi taki śpioszek :D Ja będę gotowała. Tak naprawdę będę mu dawała to co ja jem i w końcu zacznę normalnie jeść, to nie jest aż takie czasochłonne jak się wydaje.
 
A karmisz piersią czy mm? Mój na piersi taki śpioszek :D Ja będę gotowała. Tak naprawdę będę mu dawała to co ja jem i w końcu zacznę normalnie jeść, to nie jest aż takie czasochłonne jak się wydaje.
Piersią, mi tak spał na początku ale się chwalilam że tak super z nim mam I po 3 miesiącu zmiana :D. W ciągu dnia chodzę spać na pół godzinę/godzinę by funkcjonować :p. Ja na codzień gotuję obiady i to dobra okazja by zmienić nawyki zywieniwe ogólnie dzięki pandemii zaczęłam więcej gotować w domu i teraz mamy super czas na rozszerzanie diety wszystko świeże. Zamroziłam truskawki by też spróbował w pierwszym roku. A będziecie sadzać dziecko do krzesełka mimo że nie siedzi? Bo niektórzy fizjoterapeuci uważają ze nic się nie stanie jak na chwilę do jedzenia usiądzie.
 
Piersią, mi tak spał na początku ale się chwalilam że tak super z nim mam I po 3 miesiącu zmiana :D. W ciągu dnia chodzę spać na pół godzinę/godzinę by funkcjonować :p. Ja na codzień gotuję obiady i to dobra okazja by zmienić nawyki zywieniwe ogólnie dzięki pandemii zaczęłam więcej gotować w domu i teraz mamy super czas na rozszerzanie diety wszystko świeże. Zamroziłam truskawki by też spróbował w pierwszym roku. A będziecie sadzać dziecko do krzesełka mimo że nie siedzi? Bo niektórzy fizjoterapeuci uważają ze nic się nie stanie jak na chwilę do jedzenia usiądzie.
Będę sadzała w bujaku i karmiła póki nie usiądzie. Jak na razie to jak go posadzę buja się na boki, więc nie ma opcji dawać go do krzesełka.
Ja planuję za dwa tygodnie zacząć rozszerzać mu dietę, teraz właśnie wszytko jest świeże, więc super czas na to.
 
To może odciągaj? Mój śpi ponad 7 h ciągiem, a jak ma skok, to wybudzal się częściej i pokarm normalnie miałam, tak że jadł co 2 h.
Ogólnie nie wydaje mi się żeby pokarm całkowicie ci zanikł od tego, są kobiety, które karmią raz dziennie i to mleko cały czas jest, a skoro chcesz i tak podawać mu obiad, to w tym czasie organizm i tak nie musi produkować mleka.

Mała dobrze przyjęła tak szybkie rozszerzanie diety ?
Rewelacyjnie wręcz. Ona tego po prostu się domagała, a teraz jej malo 🤭 z wypróżnianiem też zupełnie bez problemu. To ten moment dla niej i tyle ;)

Póki co ja kupuję słoiczki. Tam przynajmniej niby jest z ekologicznych upraw. A na swoją marchew itp muszę jeszcze poczekać, bo straszna była pogoda w tym roku i się wszystko opóźnia... Syn miał gotowane i uważam to za zdrowsze, tańsze i wygodniejsze. A jeszcze jak widzisz jak smakuje maluchowi to co sama zrobiłaś to już w ogóle sama przyjemność ☺️
 
reklama
Piersią, mi tak spał na początku ale się chwalilam że tak super z nim mam I po 3 miesiącu zmiana :D. W ciągu dnia chodzę spać na pół godzinę/godzinę by funkcjonować :p. Ja na codzień gotuję obiady i to dobra okazja by zmienić nawyki zywieniwe ogólnie dzięki pandemii zaczęłam więcej gotować w domu i teraz mamy super czas na rozszerzanie diety wszystko świeże. Zamroziłam truskawki by też spróbował w pierwszym roku. A będziecie sadzać dziecko do krzesełka mimo że nie siedzi? Bo niektórzy fizjoterapeuci uważają ze nic się nie stanie jak na chwilę do jedzenia usiądzie.
Co do sadzania.. jak mam możliwość pomocy innej osoby to trzyma ta osoba małą niby w pozycji siedzącej ale trzymając bardziej do siebie. Żeby mała się nie spierała sama swoim ciężarem. Ale bywa też, że sadzam do tego jedzenia. U nas to trwa najwyzej kilka minut 😂
 
Do góry