reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Dziewczyny, mój syn ma bardziej aktywna prawa stronę. Obraca się z pleckow na brzuch tylko w prawo, leżąc na plecach łapie stopkę tylko prawa ręka itd. Przestawilam już lozeczko, przewijak, zachodzę do niego teraz głównie z lewej strony, podaję zabawki głównie do lewej rączki, ale chciałabym, żeby zerknął na to jakiś specjalista. Za tydzień lecę do Polski i chciałabym przy okazji zapisać go na jakąś prywatna wizytę, tylko pytanie do kogo? Pediatra, neurolog, a może fizjoterapeuta? 🤔 Chciałabym, żeby pokazano mi jakie konkretne ćwiczenia z nim wykonywać. Najlepiej, żebym dowiedziała się wszystkiego na jednej wizycie, w miarę możliwości. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
 
reklama
Dziewczyny, mój syn ma bardziej aktywna prawa stronę. Obraca się z pleckow na brzuch tylko w prawo, leżąc na plecach łapie stopkę tylko prawa ręka itd. Przestawilam już lozeczko, przewijak, zachodzę do niego teraz głównie z lewej strony, podaję zabawki głównie do lewej rączki, ale chciałabym, żeby zerknął na to jakiś specjalista. Za tydzień lecę do Polski i chciałabym przy okazji zapisać go na jakąś prywatna wizytę, tylko pytanie do kogo? Pediatra, neurolog, a może fizjoterapeuta? 🤔 Chciałabym, żeby pokazano mi jakie konkretne ćwiczenia z nim wykonywać. Najlepiej, żebym dowiedziała się wszystkiego na jednej wizycie, w miarę możliwości. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
Raczej ciężko na jednej, ale może znajdziesz fizjoterapeutę, który jest lekarzem np. neurologiem, albo lekarzem rehabilitacji. Wtedy faktycznie dowiesz się wszystkiego.
 
Dziewczyny, mój syn ma bardziej aktywna prawa stronę. Obraca się z pleckow na brzuch tylko w prawo, leżąc na plecach łapie stopkę tylko prawa ręka itd. Przestawilam już lozeczko, przewijak, zachodzę do niego teraz głównie z lewej strony, podaję zabawki głównie do lewej rączki, ale chciałabym, żeby zerknął na to jakiś specjalista. Za tydzień lecę do Polski i chciałabym przy okazji zapisać go na jakąś prywatna wizytę, tylko pytanie do kogo? Pediatra, neurolog, a może fizjoterapeuta? 🤔 Chciałabym, żeby pokazano mi jakie konkretne ćwiczenia z nim wykonywać. Najlepiej, żebym dowiedziała się wszystkiego na jednej wizycie, w miarę możliwości. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
Jaka miejscowość?
 
Ja jestem z Łomży, ale podczas mojego pobytu będę też w Nidzicy (jeszcze mniejsze miasto:p) i w Olsztynie.
A to nie pomogę.. znam takich lekarzy jak szukasz ale jeden w Krakowie drugi w Katowicach.
Tak czy siak fizjoterapeuta jak zauważy, że coś nie tak to może chcieć skierować was do neurologa i/lub psychologa. W każdym razie od fizjoterapeuty bym zaczęła
 
A co tam u Was się dzieje jak można spytać? :)
U nas nic, Matka psycholka :D co chwila coś wymyślam że jest nie tak i raz byłam u pediatry bo nie robił próby trakcyjnej a ona kazała mi wyluzować że jest zdrowy chłopak i no i kilka dni później zrobił. Ja jestem panikara jak jest napisane że cos ma być np w 4 miesiącu a on ma 3 miesiące 3 tyg I czegoś nie robi to już panikuje yhh nie lubię tego u siebie.
 
reklama
U nas nic, Matka psycholka :D co chwila coś wymyślam że jest nie tak i raz byłam u pediatry bo nie robił próby trakcyjnej a ona kazała mi wyluzować że jest zdrowy chłopak i no i kilka dni później zrobił. Ja jestem panikara jak jest napisane że cos ma być np w 4 miesiącu a on ma 3 miesiące 3 tyg I czegoś nie robi to już panikuje yhh nie lubię tego u siebie.
Rozumiem:) dlatego ja nie sprawdzam w sumie co powinien robic i kiedy, o ile widzę, że cały czas uczy się czegoś nowego to dla mnie znak, że się rozwija. Te okna rozwojowe są dosyć rozległe, np 3-6 miesięcy na jakąś umiejętność, to w sumie bardzo dużo. Mój syn nauczył się obrotu z plecków na brzuch w wieku 4 mce i tydzień, ostatnio widziałam się z koleżanką, która ma córeczkę 11 mcy i wspomniała, że jej córka nauczyła się tego jak miała 3 mce i tydzień, no ale no stress. Syn umie? Umie. I to najważniejsze. Żeby jeszcze teraz robił to w drugą stronę.. :)
 
Do góry