reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawie 15 miesięcy pomóżcie !

Carola320

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Grudzień 2020
Postów
56
Cześć 26 lipca na stanie będziemy mieć 15 miesięcy nie pokazujemy paluszkiem nie robimy papa nie pokazujemy oko nos itp mówimy mama baba Dada nie naśladujemy zwierząt książeczki oglądane codziennie gdzie naśladuje odglosy zwierząt co prawda przyznaje się bardzo mało praktycznie bardzo rzadko pokazywałam palcem czy uczyłam robić papa czy oko nos odwzajemnia uśmiech robi kosi kosi reaguje na imię 5 wizyt u różnych neurologopedow 2 wizyty u neurologa i nic wszyscy mówią że ok żeby się bawić że ma czas że ma czas by samodzielnie chodzić ale czy wierzyć im ??? Ogarniają mnie już wątpliwości naprawdę młodsze dzieci pokazują palcem itp przesadzam co tobie źle ??? Stres ?? Moja nerwowość ?? Przede mną wkoncu rozprawa w sądzie zaniedbałam moje dziecko ? Nie wiem jak z co robić ?
 
reklama
@Carola320 tak uwierz specjalistom i w swoje dziecko.
Mój synek 2 tygodnie młodszy od twojego też nie pokazuje gdzie oko nos, nie mówi baba, mama, tata. Jak chce by powtórzył to jeszcze jest w formie gaworzenia mamamama, ta tatata. Palcem dopiero co zaczął wskazywać, ale póki co tylko zapytany gdzie jest tata lub mama. Nie wskazuje rzeczy na obrazku. Nie naśladuje odgłosów zwierząt (o przepraszam od 2 dni mówi eeee na owcę i tyle 😉).

A uwierz, że gadam do niego ciągle i bez przerwy stymulując do mowy.

Jedyne co jest na plusie to chodzenie, jeszcze niestabilnie, ale myślę że za 2/3miesiące będzie już swobodnie biegał.

Widełki po coś są, zwłaszcza że byłaś u wielu specjalistów, którzy stwierdzili, że jest dobrze. Daj mu 3 miesiące i jak nie zauważysz poprawy, to wtedy idź na kontrolę.

A i w sądzie nie będzie, że zaniedbałaś dziecko, bo przecież konsultowałaś się ze specjalistami, którzy stwierdzili, że jest ok. Głowa do góry. I uwierz też w siebie 😉
 
Czy tylko mnie tak denerwuje jak matki opowiadając o dziecku piszą/mówią "mamy ileś tam miesięcy, nie mówimy, nie chodzimy itd..."? Dziecko jest już osobną istotą to to dziecko nie mówi, dziecko nie chodzi czy dziecko nie pokazuje palcem, nie Wy.
 
@Carola320 tak uwierz specjalistom i w swoje dziecko.
Mój synek 2 tygodnie młodszy od twojego też nie pokazuje gdzie oko nos, nie mówi baba, mama, tata. Jak chce by powtórzył to jeszcze jest w formie gaworzenia mamamama, ta tatata. Palcem dopiero co zaczął wskazywać, ale póki co tylko zapytany gdzie jest tata lub mama. Nie wskazuje rzeczy na obrazku. Nie naśladuje odgłosów zwierząt (o przepraszam od 2 dni mówi eeee na owcę i tyle 😉).

A uwierz, że gadam do niego ciągle i bez przerwy stymulując do mowy.

Jedyne co jest na plusie to chodzenie, jeszcze niestabilnie, ale myślę że za 2/3miesiące będzie już swobodnie biegał.

Widełki po coś są, zwłaszcza że byłaś u wielu specjalistów, którzy stwierdzili, że jest dobrze. Daj mu 3 miesiące i jak nie zauważysz poprawy, to wtedy idź na kontrolę.

A i w sądzie nie będzie, że zaniedbałaś dziecko, bo przecież konsultowałaś się ze specjalistami, którzy stwierdzili, że jest ok. Głowa do góry. I uwierz też w siebie 😉
Jak zawsze dziękuję 🙂
 
Czy tylko mnie tak denerwuje jak matki opowiadając o dziecku piszą/mówią "mamy ileś tam miesięcy, nie mówimy, nie chodzimy itd..."? Dziecko jest już osobną istotą to to dziecko nie mówi, dziecko nie chodzi czy dziecko nie pokazuje palcem, nie Wy.
A kto Ci kazał wchodzić i czytać złośliwości zostaw dla siebie nie rozumiem kobiet które na tym forum plują jadem 🙄
 
To nie jest plucie jadem. Po prostu jest to mega dziwne pisząc w ten sposób o sobie i dziecku jakbyście byli jedną osobą.
Mega dziwne jest wchodzenie na podany wątek i odpowiadanie nie na temat jeśli ja nie mam nic mądrego do napisania i nie na temat nie wchodzę na podany wątek i go nie komentuje bo to nie jest związane z odpowiedzią z autora postem mniej zgryźliwości życzę bo złości w Tobie jest co nie miara
 
A czemu dziecko ma pokazywać palcem, skoro jak piszesz- sama tego nie robisz? Daj trochę czasu, skoro tylu lekarzy mówi, że jest wszystko dobrze, to napewno tak jest.
 
reklama
To nie jest plucie jadem. Po prostu jest to mega dziwne pisząc w ten sposób o sobie i dziecku jakbyście byli jedną osobą.
Ja się czasem łapię na tym, że tak mówię o swoim dziecku i staram się to kontrolować, bo synek jest w wieku, w którym się uczy swojej odrębności.

Bierze się to stąd, że na początku wszystko robiliśmy wspólnie i zmęczenie robi swoje, a potem przyzwyczajenie.

Trochę wyrozumiałości, a uwagę można zwrócić w inny sposób, bo spostrzeżenie jest trafne, ale przekaz przyniesie odwrotny skutek 😉
 
Do góry