reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawie 15 miesięcy pomóżcie !

Po prostu mówię co myślę a że ktoś nie potrafi przyjąć krytyki tego co pisze to już nie moja wina

Uwierz mi, że w ten sposób pokazujesz, że nie szanujesz ludzi i to bardzo źle świadczy o tobie.

Czy w ten sposób odzywasz się też do ludzi starszych, rodziców?

Trochę empatii i zrozumienia. Najlepiej wytknąć błędy, przejęzyczenia innych i je obśmiać niż na spokojnie porozmawiać.
 
reklama
Uwierz mi, że w ten sposób pokazujesz, że nie szanujesz ludzi i to bardzo źle świadczy o tobie.

Czy w ten sposób odzywasz się też do ludzi starszych, rodziców?

Trochę empatii i zrozumienia. Najlepiej wytknąć błędy, przejęzyczenia innych i je obśmiać niż na spokojnie porozmawiać.
A czy ja kogoś obśmiałam czy obraziłam? Nie, po prostu wyraziłam swoje zdanie na temat pisania o sobie i dziecku jak o jedności.
 
Daj czas dziecku przecież nie będzie od razu biegać nie ma przecież 2lat żeby umieć te wszystkie czynności pokazywanie gdzie co jest...każde dziecko ma swój czas a doszukiwanie się i latanie po lekarzach dla mnie trochę jest przegięciem....moje dziewczyny np zaczęły chodzić w 14 i 15miesiacu też nie jest jakoś za szybko ale każdy ma swój rozwój i czas🙂
 
Daj czas dziecku przecież nie będzie od razu biegać nie ma przecież 2lat żeby umieć te wszystkie czynności pokazywanie gdzie co jest...każde dziecko ma swój czas a doszukiwanie się i latanie po lekarzach dla mnie trochę jest przegięciem....moje dziewczyny np zaczęły chodzić w 14 i 15miesiacu też nie jest jakoś za szybko ale każdy ma swój rozwój i czas🙂
Dziękuję za odpowiedź 🙂 każda rada bądź kulturalne wytknięcie błędów jest dla mnie ważne nie mówię że nie przesadzam dlatego napisałam post żeby się poradzić
 
Ja uważam że każde dziecko rozwija sie w swoim tempie , ja też się stresowałam bo dzieci koleżankę siedziały, stały, jak miały po 8 mz ,a moja to zrobiła jak miała 10mz , chodzić zaczęła jak skończy 15mz ,teraz ma 22mz i niczym nie odstaje od reszty ,więc skoro lekarze mowia ze jest ok ,to tak jest , dzieci dyzo od innych dzieci podlapuja
 
Dziękuję za odpowiedź 🙂 każda rada bądź kulturalne wytknięcie błędów jest dla mnie ważne nie mówię że nie przesadzam dlatego napisałam post żeby się poradzić
Nie ma nic gorszego niż zeschizowana mama, która porównuje kroki milowe innych dzieci ze swoim. Ja dałam spokój przy raczkowaniu. Miesiąc przed roczkiem zaczęła raczkować. Pięć miesięcy później chodzi po pokoju sama. Nie mówi, ale gaworzy całymi dniami, gada do psa, do siebie. Olewam to. Dopóki nie przekroczy górnej granicy i lekarze nie mówią, że trzeba nad dzieckiem pracować to miej gdzieś, co już niby powinno umieć.
 
Czy tylko mnie tak denerwuje jak matki opowiadając o dziecku piszą/mówią "mamy ileś tam miesięcy, nie mówimy, nie chodzimy itd..."? Dziecko jest już osobną istotą to to dziecko nie mówi, dziecko nie chodzi czy dziecko nie pokazuje palcem, nie Wy.

Nie tylko ciebie.
A już wisienka na torcie to „my jesteśmy w ciazy”. Ty i kto jeszcze? Mąż. Serio?
 
Nie tylko ciebie.
A już wisienka na torcie to „my jesteśmy w ciazy”. Ty i kto jeszcze? Mąż. Serio?
Jakie my, jakie my? Ty masz hemoroidy, ty jak kichniesz to posikujesz jak szczeniak, tobie podjeżdża do gardła treść żołądkowa jak się położysz odpocząć? Faceci są niemożliwi. My w ciąży. JA jestem w ciąży, ty tylko miałeś orgazm, wielkie mi halo. 😂
 
reklama
Jakie my, jakie my? Ty masz hemoroidy, ty jak kichniesz to posikujesz jak szczeniak, tobie podjeżdża do gardła treść żołądkowa jak się położysz odpocząć? Faceci są niemożliwi. My w ciąży. JA jestem w ciąży, ty tylko miałeś orgazm, wielkie mi halo. 😂

A co z metafizycznym odczuciem współjednosci z ciężarna małżonka? ;)
 
Do góry