reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie ciąży pozamacicznej/nieokreślonej

W internecie można znaleźć kalkulatory przyrostu bety :) wylicza wartości procentowe i podaje od razu czy wynik jest w normie, poniżej czy powyżej :)
 
reklama
W internecie można znaleźć kalkulatory przyrostu bety :) wylicza wartości procentowe i podaje od razu czy wynik jest w normie, poniżej czy powyżej :)
No wyskoczyło mi że jest w normie ale lekarz mnie nastraszył bo widać pęcherzyk ale bardzo malutki i to nie zwiastuje rozwinięcia i zastanawiam się nad zmianą lekarza
 
No wyskoczyło mi że jest w normie ale lekarz mnie nastraszył bo widać pęcherzyk ale bardzo malutki i to nie zwiastuje rozwinięcia i zastanawiam się nad zmianą lekarza
To że pęcherzyk jest malutki nie znaczy że ciąża się nie rozwinie. Beta jest jeszcze niska, myślę że na ten moment nie masz się czym martwić. Ja na Twoim miejscu poszła bym do innego :)
 
Ponieważ lekarz kazał mi zrobić 9 lipca później 12 lipca i przyjść do niego koło czwartku zobaczyć wynik
Dziwne, lekarze zazwyczaj zlecają co 48h.
Ja teraz leże w szpitalu i co dwa dni mam bete żeby zobaczyć przyrost.
A jeżeli chodzi o Twoją bete to chyba jest ok
 
Lekarz mówił o laparoskopii, ale teraz to już nie wiem nic... Wczoraj nie dawali szans na zdrową ciążę (badało mnie czterech ginekologów) a dziś inny lekarz, który był na dyżurze stwierdził, że on już sam nie wie co mi jest, bo nagle mam dobry przyrost HCG z 226 na 650.... Codziennie robią mi nadzieję i codziennie przez to płacze.... Moim zdaniem to na 6 tydzień ciąży HCG jest za małe, ale teraz to już zgłupiałam... Codziennie mówią coś innego.
Nie chcę Cię straszyć czy źle nastawiać, ale ja miałam właśnie taką sytuację przy pozamacicznej... Też nagle beta zaczęła ładnie rosnąć i się cieszyłam, ale to niczego dobrego nie zwiastowało. Niestety to też nie jest tak, że przy becie 1000 na pewno będzie coś widać na USG. Ja już miałam ok. 3000 i wciąż nic nie było widać, dlatego właśnie nie miałam laparoskopii tylko leczenie zachowawcze.
 
Nie chcę Cię straszyć czy źle nastawiać, ale ja miałam właśnie taką sytuację przy pozamacicznej... Też nagle beta zaczęła ładnie rosnąć i się cieszyłam, ale to niczego dobrego nie zwiastowało. Niestety to też nie jest tak, że przy becie 1000 na pewno będzie coś widać na USG. Ja już miałam ok. 3000 i wciąż nic nie było widać, dlatego właśnie nie miałam laparoskopii tylko leczenie zachowawcze.
Ja cały czas czekam... Jutro powinno być ponad 1000 także mam jednak nadzieję, że zobaczą cokolwiek... Leżę w tym szpitalu i już nie wytrzymuje psychicznie. Codziennie mówią coś innego, a ja już sama nie wiem w co mam wierzyć. Przedwczoraj nie było szans na zdrową ciążę, wczoraj i dziś nagle jest bo przyrost super ale nie wykluczają cp. Jak można narażać na taki stres kobietę w ciąży...
 
reklama
Właśnie chodzi o to że CP rządzi się innymi prawami. Nawet jak beta wyniesie 1000 to wcale nie znaczy że będzie coś widać.
Przy CP beta potrafi ładnie rosnąć, skakać, zwalniać i spadac dlatego tak trudno ją wykryć i zlokalizować.
Mam nadzieję że i Ciebie wszystko skończy się pomyślnie bo niewiedza jest najgorsza.
Trzymaj się ❤️
 
Do góry