reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Co nie że mega szybko rosną? My też się szykujemy powoli do urodzin. Robimy mała imprezkę na działce: my, dziadkowie Młodego i jego ciocia i wujek (siostra męża z partnerem). Upiekę sama zielony tort który wyczailam na alaantkowe i jakieś jedzenie dla Mikela ogarnę, a resztę ogarnie teściowa bo lubi gotować i ma na to czas 😜 a kupić chcemy Młodemu konika na biegunach i chyba LEGO Duplo, ale ogólnie jeszcze fajna opcja to tunel albo kitchen helper.

@niunia2324 a nie jesteście zadowoleni ze spacetowki z Tutisa? My chyba zostaniemy przy tej i nie bédziemy już nic kupować...
wtrącę się, chociaż pytanie do niuni :) my jesteśmy bardzo zadowoleni ze spacerówki tutisa, ale pewnie będziemy myśleć (może dopiero w przyszłym roku) o takiej parasolce podróżnej
 
reklama
Co nie że mega szybko rosną? My też się szykujemy powoli do urodzin. Robimy mała imprezkę na działce: my, dziadkowie Młodego i jego ciocia i wujek (siostra męża z partnerem). Upiekę sama zielony tort który wyczailam na alaantkowe i jakieś jedzenie dla Mikela ogarnę, a resztę ogarnie teściowa bo lubi gotować i ma na to czas 😜 a kupić chcemy Młodemu konika na biegunach i chyba LEGO Duplo, ale ogólnie jeszcze fajna opcja to tunel albo kitchen helper.

@niunia2324 a nie jesteście zadowoleni ze spacetowki z Tutisa? My chyba zostaniemy przy tej i nie bédziemy już nic kupować...
Jak najbardziej byłam zadowolona, nie mniej jednak postanowiłam sprzedać komplet,bo nie miałam gdzie tego wszystkiego trzymać, a gondola widomo,już nieużywana.
Obczajam oyster zero, mutsy nexo i cybex eezy :)
My roczek robiliśmy na dworze, był grill, basen dla starszaków i mnóstwo zabawy :)
Kostek dostał klocki, dmuchanego hopsacza i balony ;) a w dzień urodzin był nasz zaprzyjaźniony fotograf :D
 

Załączniki

  • 0001-roczek_pączek_junior_aka_gustaw.jpg
    0001-roczek_pączek_junior_aka_gustaw.jpg
    589,1 KB · Wyświetleń: 97
Jak najbardziej byłam zadowolona, nie mniej jednak postanowiłam sprzedać komplet,bo nie miałam gdzie tego wszystkiego trzymać, a gondola widomo,już nieużywana.
Obczajam oyster zero, mutsy nexo i cybex eezy :)
My roczek robiliśmy na dworze, był grill, basen dla starszaków i mnóstwo zabawy :)
Kostek dostał klocki, dmuchanego hopsacza i balony ;) a w dzień urodzin był nasz zaprzyjaźniony fotograf :D
ale Kostek ma włosy długie, moja to Łysolinda :)
 
Dziewczyny, czy wysyłacie swoje pociechy do żłobka? Moja Marysia jest zapisana od października (adaptacja we wrześniu) i bardzo obawiam się, jak się zaklimatyzuje.
 
Dziewczyny, czy wysyłacie swoje pociechy do żłobka? Moja Marysia jest zapisana od października (adaptacja we wrześniu) i bardzo obawiam się, jak się zaklimatyzuje.
Ja nie, jestem na wychowawczym i będę z Młodym w domu. Ale dużo dzieci idzie do żłobka w tym wieku, nie ma co się martwić na zapas, może wszystko będzie dobrze :)
 
My też idziemy do żłobka, nie dostaliśmy się niestety do wybranego państwowego, ale zaraz po zamknięciu rekrutacji jadę dogadać miejsce w prywatnym:/ w związku z tym że jestem na l4 teraz do pracy wrócę też w październiku lub na koniec września, mam nadzieję,że Kostek się zdąży przyzwyczaić...
 
Dziewczyny, czy wysyłacie swoje pociechy do żłobka? Moja Marysia jest zapisana od października (adaptacja we wrześniu) i bardzo obawiam się, jak się zaklimatyzuje.
Tak, Miruś chodzi już 2 tygodni do żłobka (oczywiście prywatnego). Ja za miesiąc niestety muszę wrócić do pracy 😔 dlatego wlasnie zaczęliśmy wcześniej z adaptacją, bo rozważałam też nianię i chciałam zobaczyć, jak się będzie czuł w żłobku. I powiem, że jest coraz lepiej 🙏 pierwsze 2-3 dni były kiepskie, a później powoli lepiej. Mi się nie spieszy z adaptacją, dlatego kilka dni Mirek był tylko 1h, później 2h, a teraz zostaje z drzemką. Czyli do 13-14! Bo śpi 2-2,5 godziny tam! W szoku byłam. A no i najważniejsze - to, w jaki sposób go usypiały nigdy w domu nie działa 😃😃 a tam najpierw 10 minut „walki” i spał, później pare minut i do widzenia 😆 pani się kładła obok niego, przytulała. Trochę szukał u niej pierś, ale nie znalazł i zasnął 😁raz na kolanach zasnął po obiedzie 🤯
Panie mi oddawały zaspanego uśmiechniętego spokojnego dziecka 💙 myślę, że na fajny żłobek trafiliśmy 🙏🙏 panie są młode, miłe, noszą na rękach dzieci, przytulają.
Do tego też czytałam, że dzieciaki często nawet lepiej śpią i jedzą w żłobku niż w domu z rodzicami 😁
Więc głowa do góry 💪 Będzie dobrze!
Ale Ty też masz mieć pozytywne nastawienie do żłobka, do dziecko to odrazu odbiera, każde emocje.
P.S. Dodam tylko, że Mirek chodził ze mną na basen od 4 miesiąca i od 6m na różne zajęcia rozwijające / umuzykalniające, fitness dla mam z dziećmi, wiec cały czas miał kontakt z dziećmi i innymi dorosłymi. Dlatego nie tylko nie boi się dzieci, ale bardzo je lubi i chodzi do nie, gada, bawi się. Jakbyś mogła więcej czasu spędzać z córką poza domem czyli na jakichś płacach zabaw etc. byłoby super i córeczce łatwiej.
 
reklama
Hejka dziewczyny 😁 jak tam i was i waszych pociech ??? 😁 matko ostatnio przypomniałam sobie o grupie ale zapomniałam hasła i kombinowałam. U nas mała ciagle choruje :( za to rozwija się w zaskakującym tępie 🥰 a jak u was ? Kazumi
 

Załączniki

  • 8B96960C-9F21-42DC-BFCD-98204A7A05E5.jpeg
    8B96960C-9F21-42DC-BFCD-98204A7A05E5.jpeg
    67 KB · Wyświetleń: 82
Do góry