reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niepełny stosunek - rok

Dołączył(a)
21 Wrzesień 2020
Postów
6
Dziewczyny, przez ponad rok czasu uprawiałam z partnerem seks bez wytrysku w środku. Praktycznie nie zdarzyło nam się czyli tzw seks przerywany.
Czy wg was jest to normalne ze przez ten czas nie udało się zajść w ciąże? Po cichu liczyłam że jednak którego dnia test pokaże dwie kreski... a tu cisza.

Miałyście tak, że jak już seks był pełny to udało wam się zajść w ciążę?
 
reklama
Dziewczyny, przez ponad rok czasu uprawiałam z partnerem seks bez wytrysku w środku. Praktycznie nie zdarzyło nam się czyli tzw seks przerywany.
Czy wg was jest to normalne ze przez ten czas nie udało się zajść w ciąże? Po cichu liczyłam że jednak którego dnia test pokaże dwie kreski... a tu cisza.

Miałyście tak, że jak już seks był pełny to udało wam się zajść w ciążę?
Jeśli chcesz dziecka to mu o tym powiedz - facet powinien wiedzieć co planujesz. Natomiast seks bez zabezpieczenia zawsze może prowadzić do ciąży, ale większe szanse na to byłyby gdyby dochodzilo do wytrysku w pochwie, a nie gdzieś na zewnątrz...natomiast jeśli próbujesz go złapać na dziecko to współczuję facetowi bo to powinna być wasza wspólna decyzja.
 
Ze stosunku przerywanego to dziecka nie będzie. Sama się tak "zabezpieczam" przez lata, a w ciążę zaszłam w pierwszym cyklu pelnych stosunkówm
 
Dziewczyny, przez ponad rok czasu uprawiałam z partnerem seks bez wytrysku w środku. Praktycznie nie zdarzyło nam się czyli tzw seks przerywany.
Czy wg was jest to normalne ze przez ten czas nie udało się zajść w ciąże? Po cichu liczyłam że jednak którego dnia test pokaże dwie kreski... a tu cisza.

Miałyście tak, że jak już seks był pełny to udało wam się zajść w ciążę?
Seks przerywany oczywiście nie jest metodą antykoncepcyjną, jednak wpadka przy takim modelu współżycie to bardzo małe szanse. Przy pełnym stosunku w dni płodne szansa na ciążę to ok 30 %.

Tego, że liczysz na ciążę bez uzgodnienia z partnerem to nawet nie skomentuje. Pomyśl tylko, czy dziecko nie powinno być powołane na ten świat chciane, przez oboje rodziców.
 
Jej, rozmawialiśmy i oboje ustaliliśmy, że jak dziecko się pojawi to super, obydwoje tego chcemy. Tylko nie nastawialiśmy się w ten sposób że tak koniecznie chcemy już i teraz.

A moje pytanie wynika stąd, że tyle słyszałam o tzw wpadkach ze stosunku przerywanego i obawiam sie ze skoro nam się nie udało po tak długim czasie to może jednak coś jest nie tak
 
Jej, rozmawialiśmy i oboje ustaliliśmy, że jak dziecko się pojawi to super, obydwoje tego chcemy. Tylko nie nastawialiśmy się w ten sposób że tak koniecznie chcemy już i teraz.

A moje pytanie wynika stąd, że tyle słyszałam o tzw wpadkach ze stosunku przerywanego i obawiam sie ze skoro nam się nie udało po tak długim czasie to może jednak coś jest nie tak
Może być coś nie tak a może być wszystko dobrze. Nikt ci tego nie powie.
Wszystko też zależy czy oboje jesteście zdrowi. Masz owulację potwierdzone? Partner ma dobre nasienie? Na ciążę składa się bardzo wiele czynników.
 
Jej, rozmawialiśmy i oboje ustaliliśmy, że jak dziecko się pojawi to super, obydwoje tego chcemy. Tylko nie nastawialiśmy się w ten sposób że tak koniecznie chcemy już i teraz.

A moje pytanie wynika stąd, że tyle słyszałam o tzw wpadkach ze stosunku przerywanego i obawiam sie ze skoro nam się nie udało po tak długim czasie to może jednak coś jest nie tak
Zajście w ciążę przy stosunku przerywanym wcale nie jest takie proste. Kiedyś też stosowałam z mężem taką metodę, ale w pierwszym cyklu starań, kiedy ustaliliśmy, że jesteśmy gotowi na dziecko to wyliczyłam dni płodne i udało się za pierwszym razem. Takze sam fakt, że jeszcze nie wpadliscie nie jest niczym dziwnym. Dużo zależy też od tego czy masz cykle regularne i czy np. owulacja ci się nie przesuwa.
 
Jeśli chodzi o mnie, jest wszystko dobrze, zrobiłam potrzebne badania, owulacja też potwierdzona, cykle regularne. Co prawda nasienia partnera nie badaliśmy, ale mam nadzieje ze jest ok :)
 
reklama
Jeśli chodzi o mnie, jest wszystko dobrze, zrobiłam potrzebne badania, owulacja też potwierdzona, cykle regularne. Co prawda nasienia partnera nie badaliśmy, ale mam nadzieje ze jest ok :)
No to nie macie się na razie co przejmować. Naprawdę zajście w ciążę to nie wyjście do sklepu. Często ludzie nie mają przeciwskazań i starają się kilka lat, a czasem, tak jak u mnie, wystarczy raz.
 
Do góry