reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Hejka, dziewczyny do którego tc bralyscie proga? Lekarz z kliniki kazał odstawić poprzez zmniejszanie dawki w 12 tc a lekarz do którego chodzę aby prowadził ciążę stwierdził, że nie odstawiać bo to zła decyzja i mam brać 300mg aż do 18 tc 😳 nie wiem co mam robić już...
Do 17tc odstawiałam po 1 tabletce co jakiś czas, tyle ze ja prowadziłam ciąże w Holandii a tu kazaliby mi odstawić w 10tyg a ze miałam zapas utrogestanu to sobie sama dawkowalam
 
reklama
@bazylia128 jak się czujesz , no i kiedy masz badania prenatalne.
Hej wczoraj byłam w Gameta u nowego lekarza. U nas wszystko dobrze. Dostałam opr że mam zapomnieć już poprzednia ciążę bo każda jest inna. Nie przejmować się że tak szybko bo to nie problem według niego. 9n miał pacjentki które 6 raz przychodziły na cesarke - masakra ;) przede mną była kobietka ktora zaszła 5 mieć miesięcy po porodzie i wcale się nienprzejmowala. Nie mam żadnych leków poza kwasem foliowym i magnezem. Następna wizyta za 3 tygodnie I wtedy prenatalne i nie wiem na co się zdecydować. Musimy pomyslec. Obiecalam sobie ze po tej wizycie jak wszystko bedzie dobrze zmieniam myślenie i tak się też stało. Znowu zobaczyłam dzidzie na usg i nawet się wzruszyłam. Zaczynam wierzyć że dam radę. Wogole to mi powiedział że powinni na mnie badania robic nie mógł wyjść z podziwu jak to się stało. W karcie mam wpisane nuedroznosc jajowodowa diagnozowana WIELOKROTNIE. nawet sobie zdjęcie zrobiłam.;) poród w Matce Polce A tymczasem mam być traktowana jak królowa;)
 
Hej wczoraj byłam w Gameta u nowego lekarza. U nas wszystko dobrze. Dostałam opr że mam zapomnieć już poprzednia ciążę bo każda jest inna. Nie przejmować się że tak szybko bo to nie problem według niego. 9n miał pacjentki które 6 raz przychodziły na cesarke - masakra ;) przede mną była kobietka ktora zaszła 5 mieć miesięcy po porodzie i wcale się nienprzejmowala. Nie mam żadnych leków poza kwasem foliowym i magnezem. Następna wizyta za 3 tygodnie I wtedy prenatalne i nie wiem na co się zdecydować. Musimy pomyslec. Obiecalam sobie ze po tej wizycie jak wszystko bedzie dobrze zmieniam myślenie i tak się też stało. Znowu zobaczyłam dzidzie na usg i nawet się wzruszyłam. Zaczynam wierzyć że dam radę. Wogole to mi powiedział że powinni na mnie badania robic nie mógł wyjść z podziwu jak to się stało. W karcie mam wpisane nuedroznosc jajowodowa diagnozowana WIELOKROTNIE. nawet sobie zdjęcie zrobiłam.;) poród w Matce Polce A tymczasem mam być traktowana jak królowa;)
 

Załączniki

  • 20210818_084625.jpg
    20210818_084625.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 121
@bazylia128 kiedyś lekarz w Bocianie powiedział że czasem ciężko stwierdzić z całą pewnością niedrożność jajowodów. On twierdził że u niektórych pacjentek jajowody podczas badania zaciskają się i kontrast nie przechodzi. W rzeczywistości jajowody są drozne. Dlatego zabezpieczam się cały czas.

Nie martw się, dasz radę, musisz dać. Będzie ciężko, a potem pięknie. Los zdecydował za was, jest dużo plusów. Maluchy razem będą chorowały, chodziły do żłobka, przedszkola, szkoły. Organizacyjnie to super sprawa. W końcu też będą razem się bawić.
Daj znać po prenatalnych.
 
wiesz co do tego ze padaczka jest po covidzie to ja jestem pewna, lekarze tez ale nie mozemy tego wpisac w dokumenty bo medycyna jeszcze nie ma potwierdzonych badan naukowych na ten temat. Z tego co wiem ty lagodnie przechodzilas covida wiec sie nie przejmuj. Ja jednak wiem jak straszna jest ta choroba, nieobliczalnai naprawde nigdy nie wiadomo czego sie spodziewac. U nas w rodzinie covid jest przyczyna roznych tragedii - nieodwracalnych. Kochana a ty juz urodzilas czy na dniach?
No tak nie do końca łagodnie, bo i gorączka, totalne osłabienie, kaszel, bóle mięśniowe i już nie pamiętam co, bo wyrzucam z pamięci, ale słabo wspominam ten czas.
Ale to prawda, jeszcze wielu rzeczy nie wiemy odnośnie powikłań... 😥
Ja aktualnie 35 tc zaczynam, więc jeszcze troszkę 🙃 ale ostatnio doktorek powiedział, że jeśli do 39 tygodnia nie urodzę sama, to będą wywoływać, żeby zakończyć ciążę przed planowym terminem ze względu na CC. Także wrześniowa dziewczyna u mnie ☺️
Hej wczoraj byłam w Gameta u nowego lekarza. U nas wszystko dobrze. Dostałam opr że mam zapomnieć już poprzednia ciążę bo każda jest inna. Nie przejmować się że tak szybko bo to nie problem według niego. 9n miał pacjentki które 6 raz przychodziły na cesarke - masakra ;) przede mną była kobietka ktora zaszła 5 mieć miesięcy po porodzie i wcale się nienprzejmowala. Nie mam żadnych leków poza kwasem foliowym i magnezem. Następna wizyta za 3 tygodnie I wtedy prenatalne i nie wiem na co się zdecydować. Musimy pomyslec. Obiecalam sobie ze po tej wizycie jak wszystko bedzie dobrze zmieniam myślenie i tak się też stało. Znowu zobaczyłam dzidzie na usg i nawet się wzruszyłam. Zaczynam wierzyć że dam radę. Wogole to mi powiedział że powinni na mnie badania robic nie mógł wyjść z podziwu jak to się stało. W karcie mam wpisane nuedroznosc jajowodowa diagnozowana WIELOKROTNIE. nawet sobie zdjęcie zrobiłam.;) poród w Matce Polce A tymczasem mam być traktowana jak królowa;)
Cieszę się, że powoli zmieniasz nastawienie ☺️ a Twój przypadek zdecydowanie nadaje się do badań, często sobie myślę o Was, bo tak daje to nadzieje na przyszłość ☺️
Hejka, dziewczyny do którego tc bralyscie proga? Lekarz z kliniki kazał odstawić poprzez zmniejszanie dawki w 12 tc a lekarz do którego chodzę aby prowadził ciążę stwierdził, że nie odstawiać bo to zła decyzja i mam brać 300mg aż do 18 tc 😳 nie wiem co mam robić już...
Nie pamiętam dokładnie, do kiedy ja brałam, ale świta mi jakoś 14 tc. Z lekarzem z kliniki pożegnaliśmy się jakoś w 8 czy 10 tc, miałam wybrać wszystkie leki do końca.
Z moim prowadzącym jakoś średnio się dogadaliśmy w tym temacie, bo chyba w 12 jak mu powiedziałam (i jakby miał dopiero świadomość, że ja nadal na tych lekach jestem 🙃, bo pierdoła nie mówiłam wcześniej) że zgodnie z zaleceniami od lekarza z bociana kończę opakowania i już finito, to tak był raczej własnie, żebym kończyła, a nie kontynuowała "no to proszę kończyć".
W każdym razie, jeśli wszystko u Was okej, to bym się nie martwiła. Po prostu trzeba stopniowo schodzić z dawek i tyle.
Moja siostra, co prawda naturalna ciąża, bez powikłań, luteinę dowcipną brała jakoś prawie do rozwiązania. Ale to właśnie na tą szyjkę.
 
Dziewczyny a polecicie jakas nianie z kamerka?
Znajoma ma lionelo, ale nie wiem dokładnie który model. W każdym razie jest zadowolona.
Ja mam też taką w koszyku, ale już mam wątpliwości, czy kupować. Chyba się wstrzymam i będę czekać, gdy okaże się potrzebna. Jednak to jakieś niecałe 400 zł, a mieszkanie mamy małe.
 
Znajoma ma lionelo, ale nie wiem dokładnie który model. W każdym razie jest zadowolona.
Ja mam też taką w koszyku, ale już mam wątpliwości, czy kupować. Chyba się wstrzymam i będę czekać, gdy okaże się potrzebna. Jednak to jakieś niecałe 400 zł, a mieszkanie mamy małe.
Ja mam z aliexpress [emoji16] Sluzy mi od 4,5 roku, z kamerka, super sprawa, bo moge isc cos ronic i nie musze nasluchiwac. Albo jak teraz - corka spi na gorze, a ja moge byc na dole. No i kosztowalo mniej niz 50e [emoji4]
 
reklama
Ja mam z aliexpress [emoji16] Sluzy mi od 4,5 roku, z kamerka, super sprawa, bo moge isc cos ronic i nie musze nasluchiwac. Albo jak teraz - corka spi na gorze, a ja moge byc na dole. No i kosztowalo mniej niz 50e [emoji4]
Tylko ja się z ręką w nocniku obudzilam... Od starej niani noe mogę znaleźć jednej części, maz jest za kuobem kamerki a ja niani bo mam teraz łóżeczko dostawne i gdzie będzie spal tam dam nianie
 
Do góry