reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

obniż sobie do 7/8 etatu
przysługuje Ci dodatkowo 2*30 min na karmienie więc wychodzisz po sześciu (jak pół etatu) a płatne masz za 7h😜
no chyba że chcesz po 5 to zmienia postać rzeczy
Czekaj, bo nie rozumiem co napisałaś 😅 Z tego co ja się orientuję to cały etat ma 8 h, czyli godzina karmienia to wychodzę po 7h a mam płacone za 8h. Pół etatu to pracuje się 4h, ale wtedy nie obowiązuje ta godzina na karmienie, bo to się tylko włóczą jeśli kobieta pracuje 6h. Czyli jakbym poszła na 3/4 etatu to wtedy bym mogła wziąć chyba tylko pół h na karmienie. Ale ja chce na razie iść na 4 h tylko.
 
reklama
Czekaj, bo nie rozumiem co napisałaś 😅 Z tego co ja się orientuję to cały etat ma 8 h, czyli godzina karmienia to wychodzę po 7h a mam płacone za 8h. Pół etatu to pracuje się 4h, ale wtedy nie obowiązuje ta godzina na karmienie, bo to się tylko włóczą jeśli kobieta pracuje 6h. Czyli jakbym poszła na 3/4 etatu to wtedy bym mogła wziąć chyba tylko pół h na karmienie. Ale ja chce na razie iść na 4 h tylko.
masz prawo do dwóch pół h przerw 187 kp jak więcej niż 6h
od 4h pół h przerwy
mniej niż 4h wcale
teraz rozumiem z poprzedniego wpisu że chcesz tylko na 4h zrozumiałam że na 6h 🤷🏻‍♀️ nie wiem czemu
 
dacie radę to chwilowe 🤪
mój dzisiaj się obudził i o 4 chciał jeść i żeby go przebrać a potem do nas do łóżka położyłam i zasnął 😂
czasem tak jest a normalnie przesypia mi całe noce😂
Mąż mówi że wróciło nasze zimowe dziecko bo jak tylko chłodniej to je jako szalony jak gorąco to ledwo co 😜
U nas ta "chwila" od trzech dni....czekam aż wrócą min 2 drzemki:)
 
Ja tam nie narzekam na cc....chociaż wyszło w ostatniej chwili:)
Oj u mnie też super tylko ten ból potem masakra nie do zniesienia😂 a jednak zniosłam😜.
i jeszcze rzygałam jak kot po wybudzeniu bo morfina dopiero na wieczór leki mi zmienili myślałam że flaki wszystkie wyrzygam🤮 a potem to już nic nie pamiętam ms z życia wyjęty tu odciąganie co 3h walka o pokarm i małego wage, rana ciągnęła masakrycznie ahhh jak wspomnę to mam ciarki🥶
no i teraz pamiątka została bliznowiec ☹️
jedyne moje wspomnienie pozytywne to jak usłyszałam małego i mi go położyli na twarzy taki mały był 🥰 płakał jak owieczka malutka😍
 
reklama
Ja po urlopie macierzyńskim z automatu otrzymuje statut osoby bezrobotnej 🤷‍♀️. Przed ciąża pracowałam w przedszkolu i nadal chciałabym iść w tym kierunku :). Myślę, że najpóźniej rozpocznę pracę w przyszłym roku we wrześniu 👌😊. Z tego co wiem jest duże zapotrzebowanie na nauczycieli, jeżeli chodzi o placówki przedszkolne 👌. Babcie mamy w domu i one wykazują chęć pomocy 😁. Zresztą w przedszkolu spędza się 5-6h dziennie. Wiadomo jakąś pracę też zazwyczaj trzeba wykonać w domu, ale myślę że przy dobrej organizacji wszystko da się ogarnąć 😉
Witam w gronie bezrobotnych 😃 mi się włos jeży na głowie czy ktoś zechce mnie zatrudnić. Muszę wykombinować jakąś opiekę nim mnie ktoś zatrudni i dostane świstek że pracuje aby żłobek mógł małą przejąć. Chyba że będę w 2 ciąży. Czas pokaże jak to będzie.
 
Do góry