reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Co do mdłości, w poprzednich 2 ciążach nie miałam nawet jednego dnia. Obecnie od ponad tygodnia codziennie kolo 18. Od kilku dni w ciągu dnia również. Wczoraj wieczorem nawet wymiotowałam i nie mogłam zasnąć.
 
reklama
Co do piersi, boję się co to będzie dalej bo przed ciąża miałam rozmiar 75c, obecnie nie mieszczę się w żaden biustonosz, a przecież apogeum wzrostu jeszcze przed nami.
kochana a co powiesz na rozmiar 75F? 🙈
Pracowałam w sklepie z bielizną wiec mogę sobie wyobrazić rozmiar przy 75C a F 😂 bywalo że i G kupowałam jak miseczka płytka. Teraz to nawet nie wiem jaki rozmiar będę mieć... Czekam jeszcze z zakupem nowości
 
U mnie tez mdłości mikroskopijne, nigdy nie wiem, czy się cieszyć czy nie :D Jak się stresuje i czytam badania to mdłości zaraz 1000% większe 😅
Moja kontrola 04.10 brzmi jak wieczność, sama nie wiem, czy w przyszły poniedziałek nie iść gdzieś na usg od ręki, ciężko mi rozkminić w głowie czy warto w ogóle wczesnie wiedzieć, ze coś nie wyszło. Wg tego, co robi moja lekarka, to nie, bo nawet jeśli dziś się dowiem, ze serce nie bije, to dalej będę czekac kilka tygodni, az moj organizm to ogarnie :/ A jeśli okaze się ok, to za 3 dni wrócą obawy i tak. No i tak ze sobą walczę…
 
Wracam z dobrymi informacjami ☺ u nas wszystko ok, dzidzia rośnie jak należy 😍 termin na 12 maj. Mam już kartę ciąży, skierowanie na badania. Kolejna wizyta za dwa tygodnie. Dostałam też skierowanie na prenatalne, może uda się na NFZ.. (Brat męża ma zespół downa) w tych emocjach wszystko mi umknęło 😂 cała jestem w emocjach, ale bardzo szczęśliwa. Wam też tego życzę kobietki ❤
 
Wracam z dobrymi informacjami ☺ u nas wszystko ok, dzidzia rośnie jak należy 😍 termin na 12 maj. Mam już kartę ciąży, skierowanie na badania. Kolejna wizyta za dwa tygodnie. Dostałam też skierowanie na prenatalne, może uda się na NFZ.. (Brat męża ma zespół downa) w tych emocjach wszystko mi umknęło 😂 cała jestem w emocjach, ale bardzo szczęśliwa. Wam też tego życzę kobietki ❤
Cudnie! Mam nadzieje, ze pozostaniemy due date buddies do końca :)
 
kochana a co powiesz na rozmiar 75F? 🙈
Pracowałam w sklepie z bielizną wiec mogę sobie wyobrazić rozmiar przy 75C a F 😂 bywalo że i G kupowałam jak miseczka płytka. Teraz to nawet nie wiem jaki rozmiar będę mieć... Czekam jeszcze z zakupem nowości
Ja muszę przyznać, ze większy biust został mi po 2 ciąży i boję się, ze po 3 znowu tak się stanie. Nie chciałabym mieć większych piersi. Ale pocieszam się, ze moja przyjaciółka z miseczka A, jak to sama mowo to nawet A nie jest, a skutki odstające od klatki piersiowej w ciąży i w czasie karmienia nawet do B nie dotarła, całą ciążę i później nosiła swoje biustonosze bez dyskomfortu. Więc myślę ze jest to bardzo indywidualna kwestia ze zmianą rozmiaru więc może u Ciebie nie będzie az tak zle 🙂
 
Cześć wszystkim. Zdecydowałam się napisać. Ja niestety nie należę jeszcze do waszej grupy przyszłych mam. Chciałam się Was poradzić a właściwie dowiedzieć się jak było z waszymi doświadczeniami. Jestem w 23dc mam cykle 26/27 dni. Od tygodnia czyli praktycznie po owulacji bolą , pieką mnie piersi. Sutki się zmieniły. Podbrzusze boli. Takie kłucia i ciągniecie. Nie nakręcam się ze to wszystko związane z możliwością ciąży. Chociaż mam cicha nadzieje. W kwietniu niestety nie udało się na samym początku, ciąża biochemiczna. Od tamtej pory niestety nie udawało się. Mogła to być związane z podwyższanym poziomem prolaktyny. Od 3 mc zażywam bromergon. Oczywiście czekam czy przyjdzie @. Nie robię żadnych testów. Czy któraś z Was miała tak wcześnie podobne odczucia w piersiach i podbrzuszu ?
 
Pytanie do dziewczyn w kolejnych już ciążach : jak u Was ma się kwestia wagi? W pierwszej ciąży, bez nadmiernego objadania czy już w ogóle przejadania przytyłam ok. 25kg. W 20 tc mialam juz bardzo mocno widoczny brzuch. Z rozmiaru 36 wskoczyłam na 42 i w spodnie czasem się w tym rozmiarze nie dopinalam. Po roku zrzuciłam wszystko dzięki diecie i siłowni. W drugiej ciazy bylam przerażona, że to się powtórzy i bardzo się pilnowałam. 4 posiłki dziennie, zero słodkiego, fast foodow, nie jadłam na noc i w efekcie przytyłam 10-11kg po połogu nie było śladów po ciążowych kilogramach. Ciaze, a właściwie wzdety brzuch było u mnie widać dopiero okolo 25tc. I zastanawiam się jak to będzie wyglądało tym razem. Póki co ani grama na plusie, z tego co pamiętam to do 14tc waga nie powinna się zmienić, a później do 20tc max 1-2kg i następnie po ok 5-6kg max na każde kolejne 10 tygodni. Choć ostatnio gdzieś wyczytalam, ze do 20 tc do 2kg, do 32tc max 6-7kg i nastepne 8 tyg 4-5kg to są realne kilogramy ciążowe, wszystko co powyżej nie jest juz związane z ciąża. Choć to się pewnie tyczy zdrowej ciazy,bo moja znajoma z cukrzycą ciążowa przytyla 22kg i po pół roku wszystko spadło samo. Ale reasumując czy Wy dziewczyny jakoś się pilnujecie itp czy idziecie na żywioł?
 
reklama
Cześć wszystkim. Zdecydowałam się napisać. Ja niestety nie należę jeszcze do waszej grupy przyszłych mam. Chciałam się Was poradzić a właściwie dowiedzieć się jak było z waszymi doświadczeniami. Jestem w 23dc mam cykle 26/27 dni. Od tygodnia czyli praktycznie po owulacji bolą , pieką mnie piersi. Sutki się zmieniły. Podbrzusze boli. Takie kłucia i ciągniecie. Nie nakręcam się ze to wszystko związane z możliwością ciąży. Chociaż mam cicha nadzieje. W kwietniu niestety nie udało się na samym początku, ciąża biochemiczna. Od tamtej pory niestety nie udawało się. Mogła to być związane z podwyższanym poziomem prolaktyny. Od 3 mc zażywam bromergon. Oczywiście czekam czy przyjdzie @. Nie robię żadnych testów. Czy któraś z Was miała tak wcześnie podobne odczucia w piersiach i podbrzuszu ?
Ja przy cyklach do 26dni max w 22 dc mialam blada kreskę i beta hcg na poziomie 31. I faktycznie piersi to był mój pierwszy objaw.
 
Do góry