reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Goście u noworodka

I jeszcze dorzucę anegdotę z późniejszych już odwiedzin . Zawsze mamy ręczniki dla gości i kapcie i jeszcze w czasach przedpandemicznych oczekiwaliśmy standardowej higieny od gości (a już na pewno przy noworodku czy niemowlaku)
"xxx , umyjesz ręce proszę" " po co, przecież nic nie dotykałam po drodze"
" Tu mamy gościnne kapcie, Młoda raczkuje" "ale przecież nie ma błota"
No ręce (nawet te czyste) opadają...
Zapomniałam jeszcze o dłoniach. Rodzice nie ma z tym problemu jak zwracam im uwagę, ale z teściową może być różnie. Rodzę za 7 dni 😍
 
reklama
I jeszcze dorzucę anegdotę z późniejszych już odwiedzin . Zawsze mamy ręczniki dla gości i kapcie i jeszcze w czasach przedpandemicznych oczekiwaliśmy standardowej higieny od gości (a już na pewno przy noworodku czy niemowlaku)
"xxx , umyjesz ręce proszę" " po co, przecież nic nie dotykałam po drodze"
" Tu mamy gościnne kapcie, Młoda raczkuje" "ale przecież nie ma błota"
No ręce (nawet te czyste) opadają...
Sterylne warunki najgorsze...

Co do odpowiedzi. U każdego mojego dziecka na początku byli najbliżsi. W sumie to u najstarszego było większe zgromadzenie, bo pierwsze itd. Najbardziej chyba mi to przeszkadzało, bo byłam zmęczona.
 
Mycie rąk i zostawianie butów w przedpokoju to sterylne warunki?
Ja nie lubię gdy ktoś mi kapcie wciska, nie wiem kto je wcześniej nosił 🙈 u mnie wszyscy zdejmują buty, ja też zdejmuje no chyba że ktoś się upiera żeby zostawić 😉

A taka historia życia... mój wujek miał problem ze śmierdzącymi stopami i jak tylko pojawiał się w drzwiach to moja mama krzyczała nie, nie nie zdejmuj Zbysiu butów 🙈 jak zdjął to jeszcze przez 2 h było czuć że był... Masakra
 
Ja nie lubię gdy ktoś mi kapcie wciska, nie wiem kto je wcześniej nosił 🙈

Też nie lubię, dlatego bywając u kogoś w domu chodzę w samych skarpetkach. Zresztą u siebie najczęściej też.
Natomiast jeśli ktoś z jakichkolwiek względów w skarpetkach nie lubi (albo ma je dziurawe ;-) ) ma możliwość skorzystania z klapków gościnnych.
Nie mówię tu o imprezie domówce tylko o odwiedzinach u rodziny z małym dzieckiem.
Wdeptywanie chodnikowych charchów meneli przy raczkującym maluchu nie wydaje mi się dobrą opcją, ale jak komuś to nie przeszkadza to proszę śmiało (byle nie u mnie) .
 
w kwestii ściągania butów i sugerowania tego gościom, polecam obejrzeć „Seks w wielkim mieście”. Ściąganie butów przed drzwiami to wschodni zwyczaj (bardzo zły).
 
w kwestii ściągania butów i sugerowania tego gościom, polecam obejrzeć „Seks w wielkim mieście”. Ściąganie butów przed drzwiami to wschodni zwyczaj (bardzo zły).
Ale zły że wschodni? Zły że w telewizji mówią inaczej bo nie do końca kumam?
Ja nie wyobrażam sobie żeby po domu chodzili mi w butach ludzie, plucha, błoto, guma, czy psia kupa wolę jak zostają na zewnątrz a nie na moim parkiecie.
Także co kto lubi i co komu nie przeszkadza.
 
reklama
Ale zły że wschodni? Zły że w telewizji mówią inaczej bo nie do końca kumam?
Ja nie wyobrażam sobie żeby po domu chodzili mi w butach ludzie, plucha, błoto, guma, czy psia kupa wolę jak zostają na zewnątrz a nie na moim parkiecie.
Także co kto lubi i co komu nie przeszkadza.
Był u mnie znajomy z Turcji. Zdziwiło mnie bo buty juz na klatce chciał zdejmować i tam zostawić 😀 przecież by mu ukradli 🤣na pytanie dlaczego odpowiedział ze u nich to normalne bo w domu dzieci bawią się często na podłodze i podłoga musi być czysta a często mają dywany te swoje tureckie i nie da się ich prać co chwilę. Dla mnie ma to sens.
 
Do góry