reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

@Dorka89 to Twoja decyzja i ok, ale piszesz bardzo dużo nieprawdziwych informacji, zupełnie niepotrzebnie, bo to wprowadza w błąd i utrudnia podjęcie właściwej decyzji osobie z mniejszą wiedzą. Hashimoto nie jest żadnym przeciwskazaniem do szczepienia na Covid. To jest nieprawda. Nad szczepionką mRNA pracowano od kilkudziesięciu lat, a wszelkie procedury zostały po prostu skrócone przy wprowadzaniu jej na rynek, bo tego wymagała sytuacja. Nie zostało natomiast pomięte badanie na dużej grupie osób przed wprowadzeniem szczepionki na rynek. Ona została dobrze przebadana i sprawdzona. Od wielu wielu lat na tej samej bazie próbuje się stworzyć szczepionki np na HIV. Ta szczepionka to nie jest jakaś nowa, nieznana technologia, a jej szybkie wprowadzenie na rynek to efekt ogromnego postępu medycznego i wielu wielu lat badań nad nią. Rozumiem, że możesz nie chcieć się zaszczepić, ale przed podaniem takich ważnych informacji zawsze warto sprawdzić źródło, badania itp
Jak mówię każdy robi wg swojego uznania . Moim zdaniem przy chorobie autoimmunologicznej nie powinno się szczepić tak też było w ulotce napisane która miałam . Nie będę się kłócić . To moje zdanie i tyle 🙃mi mój lekarz powiedział że nie powinnam się szczepić przy schorzeniach co mam i sama też tak uważam.
 
reklama
@Dorka89 to Twoja decyzja i ok, ale piszesz bardzo dużo nieprawdziwych informacji, zupełnie niepotrzebnie, bo to wprowadza w błąd i utrudnia podjęcie właściwej decyzji osobie z mniejszą wiedzą. Hashimoto nie jest żadnym przeciwskazaniem do szczepienia na Covid. To jest nieprawda. Nad szczepionką mRNA pracowano od kilkudziesięciu lat, a wszelkie procedury zostały po prostu skrócone przy wprowadzaniu jej na rynek, bo tego wymagała sytuacja. Nie zostało natomiast pomięte badanie na dużej grupie osób przed wprowadzeniem szczepionki na rynek. Ona została dobrze przebadana i sprawdzona. Od wielu wielu lat na tej samej bazie próbuje się stworzyć szczepionki np na HIV. Ta szczepionka to nie jest jakaś nowa, nieznana technologia, a jej szybkie wprowadzenie na rynek to efekt ogromnego postępu medycznego i wielu wielu lat badań nad nią. Rozumiem, że możesz nie chcieć się zaszczepić, ale przed podaniem takich ważnych informacji zawsze warto sprawdzić źródło, badania itp
Tylko napisałam że była.warunkowo dopuszczona do obrotu bo tak też było w ulotce pfizera. Więc żadnych nieprawdziwych informacji nie podałam . Możliwe że teraz już się zmieniły ulotki . Nie mówię że nie . Na pewno nie mam zamiaru tutaj robić jakiegoś konfliktu czy kogoś wprowadzać w błąd . Napisałam że to tylko moje zdanie :)
 
@Dorka89 znów piszesz nieprawdę :( Jedynym przeciwskazaniem do podania szczepionki mRNA jest uczulenie na substancje się w niej znajdujące. Tu ulotka https://www.pfizerpro.com.pl/sites/default/files/comirnaty-pld_annexes_approved_21.12.2020.pdf

Nie wiem jaki lekarz Ci odradził szczepienie, ale serio kosmos. Ja mam Hashimoto, konsultowałam to z kilkoma świetnymi lekarzami i żaden nie miał wątpliwości, że szczepić się powinnam. Natomiast w małej wiosce, w której się szczepiłam (pojechałam 200 km tam gdzie były wolne szczepienia) lekarz mnie uprzedził, że po szczepieniu mam się pół roku minimum o dziecko nie starać bo się "mutant urodzi" :D To serio jego słowa, super ciekawe już tylko biorąc pod uwagę, że cykl dojrzewania jajeczka to 3 miesiące i nawet teratogenne leki należy odstawić 3 miesiące przed staraniami :)
 
Z tego co mi się obiło o uszy/oczy, Pfizer od 2 miesięcy ma normalna rejestrację, już nie warunkową, ale nie chce wprowadzać w błąd, bo sama tego nie weryfikowałam

Tak, ma zatwierdzenie od kilku miesięcy. A te „badania na ludziach” to miliardy osób na całym świecie, wiec niech każdy robi sobie co chce, ale jak dla mnie nie ma co dyskutować… ryzykowanie zachorowaniem i ciężkim przebiegiem w ciazy to dla mnie duza odwaga.
Czytałam że wiele kobiet ląduje na oiomie i ma duże powiklania po covidzie. To samo z dziecmi, można urodzić przedwcześnie. Chcę się zaszczepić ale właśnie szukam informacji kiedy najlepiej.
 
Teraz może i tak w ulotce jest . Było inaczej ja mówię o ulotce co była rok temu . Po co miałabym kłamać 🤷 mówię że może się zmieniły . Ale dobra koniec tematu :) miłego wieczoru
 
Przeszukałam cały Poznań pod względem cen nifty pro i wahały się od 2200 do 2700
A ta wersja rozszerzona to chyba u nas niedostępna jest. Nie widziałam nic więcej co można było zrobić
a bo ja w sumie nie robiłam Nifty :) U mnie są niedostępne i Nifty i Panorama i wiele innych :D Zakres mojego rozszerzonego to jak Nifty pro :)
 
Tylko napisałam że była.warunkowo dopuszczona do obrotu bo tak też było w ulotce pfizera. Więc żadnych nieprawdziwych informacji nie podałam . Możliwe że teraz już się zmieniły ulotki . Nie mówię że nie . Na pewno nie mam zamiaru tutaj robić jakiegoś konfliktu czy kogoś wprowadzać w błąd . Napisałam że to tylko moje zdanie :)

Dorka chodzi mi konkretnie o Twoje stwierdzenie, że:

- szczepionka nie jest dostatecznie przebadana
- nie wolno jej podawać przy chorobach autoimmunologicznych
- nie ma badań na grupie ciężarnych

Ogólnie ja serio rozumiem strach i że ktoś w ciąży nie chce się szczepić. Chodzi mi tylko o to, żeby jednak ostrożnie pisać o "faktach" bo można naprawdę kogoś wprowadzić w błąd. Niech każdy podejmie decyzję sam, ale bazując na prawdziwych informacjach po prostu :) A o nie nie tak łatwo, bo jest bardzo duża dezinformacja w tym temacie niestety :(
 
Czytałam że wiele kobiet ląduje na oiomie i ma duże powiklania po covidzie. To samo z dziecmi, można urodzić przedwcześnie. Chcę się zaszczepić ale właśnie szukam informacji kiedy najlepiej.
Przy covid w ciąży bardzo wzrasta ryzyko powstania zakrzepów i po przejściu covid w ciąży lekarze zalecają branie heparyny praktycznie do końca ciazy (moja przyjaciółka przeszła w 4 miesiącu a moja bratowa w 4-5 tyg).
 
@Dorka89 znów piszesz nieprawdę :( Jedynym przeciwskazaniem do podania szczepionki mRNA jest uczulenie na substancje się w niej znajdujące. Tu ulotka https://www.pfizerpro.com.pl/sites/default/files/comirnaty-pld_annexes_approved_21.12.2020.pdf

Nie wiem jaki lekarz Ci odradził szczepienie, ale serio kosmos. Ja mam Hashimoto, konsultowałam to z kilkoma świetnymi lekarzami i żaden nie miał wątpliwości, że szczepić się powinnam. Natomiast w małej wiosce, w której się szczepiłam (pojechałam 200 km tam gdzie były wolne szczepienia) lekarz mnie uprzedził, że po szczepieniu mam się pół roku minimum o dziecko nie starać bo się "mutant urodzi" :D To serio jego słowa, super ciekawe już tylko biorąc pod uwagę, że cykl dojrzewania jajeczka to 3 miesiące i nawet teratogenne leki należy odstawić 3 miesiące przed staraniami :)
Ale z Ciebie rozsądna kobieta. 👏
 
reklama
Do góry