reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieprawidłowy przyrost CRL

Nie znam się aż tak ale wydaje mi się trochę duży ten pierwszy pomiar. Ja w 6+2 miałam 0,28cm, później w 7+1 już 1,09cm.
Ten pierwszy pomiar był spory bo miałam też wcześniej owulację więc może ciąża była starsza.. Ale wolę myśleć że było po prostu źle zmierzone 🙏

u mnie pierwsze badanie 6+1 crl 2,5 mm, kolejne 7+0 crl 8,3 mm… to moje maleństwo 😉ale w poprzedniej ciąży w tym czasie były podobne przyrosty , wszystko jest w normie
No u Ciebie w normie - 6 dni różnicy między badaniami i 6mm zarodek urósł. Przynajmniej się nie musisz stresować 🙈

Bardzo ładny ma wymiar, około 50 centyla dla tego wieku :) Ten pierwszy wymiar jest chyba zły ;)
Kurcze, oby tak było że ten pierwszy pomiar był źle zmierzony 😓
 
reklama
@Stelle , nawet jeśli pierwszy (w co mega wątpię) byłby trafiony to nic nie szkodzi :) Mój maluch w 6+0 miał 4 mm, w 8+0 13 mm. Potem w 9+0 i w 10+3 już miał idealny rozmiar na swój wiek. Na ostatnim USG genetycznym w 12+2 miał rozmiar na 12+6 ;) Też mnie wtedy Dziewczyny na forum pocieszały bo myślałam, że musi rosnąć 1 mm dziennie :) Ginekolog mówił, że wszystko w normie i że na tym etapie błąd pomiarowy to 4 dni aż, że jakby zarodek był młodszy o tydzień albo dwa to byłby powód do zmartwień. Twój ma dobry wymiar na swój wiek :)
 
@Stelle , nawet jeśli pierwszy (w co mega wątpię) byłby trafiony to nic nie szkodzi :) Mój maluch w 6+0 miał 4 mm, w 8+0 13 mm. Potem w 9+0 i w 10+3 już miał idealny rozmiar na swój wiek. Na ostatnim USG genetycznym w 12+2 miał rozmiar na 12+6 ;) Też mnie wtedy Dziewczyny na forum pocieszały bo myślałam, że musi rosnąć 1 mm dziennie :) Ginekolog mówił, że wszystko w normie i że na tym etapie błąd pomiarowy to 4 dni aż, że jakby zarodek był młodszy o tydzień albo dwa to byłby powód do zmartwień. Twój ma dobry wymiar na swój wiek :)
Dziękuję Ci 😘 trochę mnie to uspokoiło... Ale i tak nie wiem jak wytrzymam do kolejnej wizyty 🤦‍♀️
 
A jaki ci wyszedł wiek ciąży wg om i USG z pierwszego i drugiego pomiaru ??
Lekarz nie włączał mi na USG tego pomiaru crl który wylicza wiek ciąży 🙄 polecam tylko na wieku który wylicza mi aplikacja na telefonie 😒 na USG z tej wizyty 7+2 mam tylko taki obraz. To białe kółko nad zarodkiem to podobno kosmówka (pytałam lekarza bo mnie to zaniepokoiło)
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-11-15-20-21-28-955_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-11-15-20-21-28-955_com.miui.gallery.jpg
    215,7 KB · Wyświetleń: 161
Mam ten sam dylemat... Czy aby na pewno jest wszystko dobrze?..
USG 6+4 pokazywało 6,4mm (6+3)
USG 7+5 pokazywało 10.9mm (7+1)
I też się głowie czy za mało uroslo czy zły pomiar...
Czy gdyby było coś nie tak już bym się coś działo? Czy to, że biorę końskie dawki progesteronu powstrzymuje wydalenie...
Nie wiem co robić bo co raz bardziej mnie dołuje ta niewiedza a do wizyty jeszcze tydzień
 
reklama
Mam ten sam dylemat... Czy aby na pewno jest wszystko dobrze?..
USG 6+4 pokazywało 6,4mm (6+3)
USG 7+5 pokazywało 10.9mm (7+1)
I też się głowie czy za mało uroslo czy zły pomiar...
Czy gdyby było coś nie tak już bym się coś działo? Czy to, że biorę końskie dawki progesteronu powstrzymuje wydalenie...
Nie wiem co robić bo co raz bardziej mnie dołuje ta niewiedza a do wizyty jeszcze tydzień
Ja zadałam to pytanie jeszcze na grupie na fb i jedna z dziewczyn napisała mi że ten 1mm dziennie to przyrasta dopiero od 7 t wzwyż. I faktycznie jak wkleiła tabele z wymiarami crl to np w 5t zarodek powinien mieć 2mm, w 6t 4 a potem już były widełki podawane 🙄 chyba musimy cierpliwie czekać i wierzyć zd jest wszystko dobrze
 
Do góry