reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranie o dziecko po poronieniu

Ja robiłam testy owulacyjne i też miałam ciągle negatywy więc w końcu to porzuciłam. Kupiłam olej z wiesiołka i lniany -pierwsze równe 2tyg od rozpoczęcia miesiączki piłam wiesiołka a od 15go dnia piłam lniany - czyli też nie wiedziałam kiedy powinnam skonczyc pić wiesiołka bo nie wiedziałam kiedy owulacja, celowałam na oko. W międzyczasie oczywiście witaminy dla staraczek , (ja brałam pregne), dużo warzyw, malo słodyczy, zero alkoholu , rower, spacery. Zaskoczyło po 8 miesiącach od poronienia, a w 2 miesiącu picia oleji. Powodzenia. :*
 
reklama
Wiesz co też mnie zastanawia że bierzesz duphaston od 15dc. Gdyby przypuśćmy owulacja występowała 18 DC to u Ciebie może nie wystąpić bo bierzesz duphaston w tym czasie.
Ja miałam zalecone brać duphaston po owulacji z tym że musiałam mieć pewność że ona była. Raz nie byłam na monitoringu, wydawało mi się że owu już była, wzięłam duphaston j potem się okazało że ja zablokowalam. No ale postępujesz zgodnie z zaleceniami lekarza, trudno z tym dyskutować
 
Hej zgadzam się z dziewczynami, nie bardzo rozumiem sens brania duphasonu od 15 dc jeżeli cykle są nieregularne i nie wiadomo kiedy w sumie wypada owulacja. Proponowałabym monitoring cyklu żeby zobaczyć jak pracują jajniki i czy i kiedy faktycznie dochodzi do owulacji. Zróbcie też pełne badania hormonów bo rok starań to długo.
 
Śluz o niczym nie świadczy, ja go nie mam a owulacje występują. Ponoć na śluz zalecane przez lekarzy jest picie ACC.
Czy robiłaś badania na IO, często to blokuje owulacje. Czy miałaś badanie wit d3, AMH?
 
Witaminę D3 miałam robioną zaraz po poronieniu i wtedy okazało się że mam niedobór. Od tamtej pory biorę witaminy i badania mam w normie. Ogólnie badania krwi mam dobre i hormony które miałam robione ponad pół roku temu też. Będę rozmawiać z lekarzem dalej. Spróbuję waszych porad, są naprawdę cenne dla mnie.
 
Śluz o niczym nie świadczy, ja go nie mam a owulacje występują. Ponoć na śluz zalecane przez lekarzy jest picie ACC.
Czy robiłaś badania na IO, często to blokuje owulacje. Czy miałaś badanie wit d3, AMH?
Śluz o niczym nie świadczy?
Właśnie śluz ma wpływ na zajscie.. Ja nie miałam śluzu.. Nie przejmowałam się tym.. Dopiero jak zapragnelisy dziecka.. Okazało się że nie mam śluzu po czym lekarz sam powiedział że nie mam owulacji. co się równało dla mnie problemem że zajściem w ciążę.. Do tego nieregularne miesiączki..
Dopiero niepokalanej mnisi mi wyregulował cykle.. I gdy miałam owulację to i śluz się pojawił.. Nie mówię że każda zajdzie w ciążę po niepokalanku czy coś. Ale mi pomógł..
 
Witaminę D3 miałam robioną zaraz po poronieniu i wtedy okazało się że mam niedobór. Od tamtej pory biorę witaminy i badania mam w normie. Ogólnie badania krwi mam dobre i hormony które miałam robione ponad pół roku temu też. Będę rozmawiać z lekarzem dalej. Spróbuję waszych porad, są naprawdę cenne dla mnie.
tak jak tu już dziewczyny pisały, powinnaś sprawdzić czy w ogóle masz owulacje, czy może późno. U mnie testy owulacyjne raczej nie wychodzą. Gdybym się tylko nimi sugerowała ześwirowałabym. Testy robiłam razem z monitoringiem żeby wyczuć kiedy coś może być i wg testów negatyw a wg monitoringu owu była. Standardowo owu miałam w okolicach 11-13 dc, a po poronieniu w 2 cyklu owu miałam w okolicach 21 dc, a @ i tak dostałam zgodnie z terminem czyli w 25 dc.
 
Śluz o niczym nie świadczy?
Właśnie śluz ma wpływ na zajscie.. Ja nie miałam śluzu.. Nie przejmowałam się tym.. Dopiero jak zapragnelisy dziecka.. Okazało się że nie mam śluzu po czym lekarz sam powiedział że nie mam owulacji. co się równało dla mnie problemem że zajściem w ciążę.. Do tego nieregularne miesiączki..
Dopiero niepokalanej mnisi mi wyregulował cykle.. I gdy miałam owulację to i śluz się pojawił.. Nie mówię że każda zajdzie w ciążę po niepokalanku czy coś. Ale mi pomógł..
śluz sprzyja ale jego brak nie umożliwia jeśli wszystko inne gra. Ja np śluz miałam standardowo tak jak zawsze w okolicach owul 11-13 dc, po 3 dniach zniknął całkowicie a na monitoringu owu miałam dopiero w 21dc i sucho. I sam lekarz mówił że śluz czy jest go czy nie ma nie daje informacji o owu. Jeśli ktoś ma problemy ze śluzem a wiadomo że jak jest to i przyjemniej to pomaga zażywanie ACC, albo wspomaganie się żelami. Tylko tu jest chyba tylko jeden który nie zabija plemników.
 
tak jak tu już dziewczyny pisały, powinnaś sprawdzić czy w ogóle masz owulacje, czy może późno. U mnie testy owulacyjne raczej nie wychodzą. Gdybym się tylko nimi sugerowała ześwirowałabym. Testy robiłam razem z monitoringiem żeby wyczuć kiedy coś może być i wg testów negatyw a wg monitoringu owu była. Standardowo owu miałam w okolicach 11-13 dc, a po poronieniu w 2 cyklu owu miałam w okolicach 21 dc, a @ i tak dostałam zgodnie z terminem czyli w 25 dc.
 
reklama
śluz sprzyja ale jego brak nie umożliwia jeśli wszystko inne gra. Ja np śluz miałam standardowo tak jak zawsze w okolicach owul 11-13 dc, po 3 dniach zniknął całkowicie a na monitoringu owu miałam dopiero w 21dc i sucho. I sam lekarz mówił że śluz czy jest go czy nie ma nie daje informacji o owu. Jeśli ktoś ma problemy ze śluzem a wiadomo że jak jest to i przyjemniej to pomaga zażywanie ACC, albo wspomaganie się żelami. Tylko tu jest chyba tylko jeden który nie zabija plemników.
Nawet nie pomyślałam że ten lek może mi chamować owulacje zwłaszcza że rozmawiałam z lekarzem i mówiłam że planujemy mieć dziecko , zwłaszcza że on też zajmował się poronieniem i znał moja sytuację. Będę się kontaktować z nim i będę chciała zrobić ponownie wszystkie badania. Dziękuję za wasze wpisy bo ponownie dają mi nadzieję że jeszcze uda nam się ♥️
 
Do góry