reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Cześć dziewczyny, czy wam też dokucza czasem ból więzadeł macicy? Od kilku dni mam w prawym podbrzuszu takie bóle jak na okres. Już mam taki duży brzuszek, że jest to bardzo uciążliwe.
Ja nie wiem czy u mnie akurat więzadła ale czuję ciągle jakieś bóle, często przy chodzeniu, wstawianiu, siadaniu ... Takie ciągnące w dole brzucha. Ponadto nieustannie od dłuższego czasu boli mnie w kroczu.
 
reklama
Ja nie wiem czy u mnie akurat więzadła ale czuję ciągle jakieś bóle, często przy chodzeniu, wstawianiu, siadaniu ... Takie ciągnące w dole brzucha. Ponadto nieustannie od dłuższego czasu boli mnie w kroczu.
Tak jak na okres to nie ale mam takie uczucie ciągnięcia a szczególnie jak wsiadam do samochodu. Ale myślę że to przez dzidziusia gdzie będzie uciskał.
 
To możliwe, ze właśnie przez te ostatnie dni „mniejszego” jedzenia pokazały Ci się ketony. Zadbaj o dietę i dobre nawodnienie.
Dzięki, będę musiała bardziej tego jedzenia pilnować i zdecydowanie więcej wody pić. Może dzidziuś mi zabiera za dużo i na nas dwoje nie starcza. Byle by u niego było wszytko dobrze!
 
Miewam bole wiązadeł co jakiś czas, pomaga rozciąganie się na macie i delikatne kręcenie bioder na piłce 😉 Jak wstanę za szybko albo kaszlne lub kichne w pozycji wyprostowanej to również mnie szarpnie to wiązadło (pomaga schylanie się).
Jeśli chodzi o bole jak na okres ostatnio miewam je rzadko (odpukać), ale wcześniej miałam często i mój gin mówił, ze to normalne…Macica się rozciąga, przygotowuje do porodu. Mi pomagał zawsze Buscopan/No spa 😉
 
Dziewczyny, a ja znowu byłam na ktg... No od wczoraj jak zaklety prawie się nie ruszal, jakieś pojedyncze ruchy. Na ktg też kilka poczułam, mówili że wszystko ok ale trafiłam na jakiegoś dziwnego lekarza.
Wspomniałam o tym problemie z wodami płodowymi, żeby sprawdził to niby sprawdził wziernikiem i stwierdził że to upławy.
A ciśnienie miałam 90/50 🙈
 
Dziewczyny, a ja znowu byłam na ktg... No od wczoraj jak zaklety prawie się nie ruszal, jakieś pojedyncze ruchy. Na ktg też kilka poczułam, mówili że wszystko ok ale trafiłam na jakiegoś dziwnego lekarza.
Wspomniałam o tym problemie z wodami płodowymi, żeby sprawdził to niby sprawdził wziernikiem i stwierdził że to upławy.
A ciśnienie miałam 90/50 🙈
Spacerek krótki albo coś słodkiego małego nie pobudza? 🤔 u mnie tez są dni spokojniejsze, ale wtedy sama zaczynam go rozkręcać właśnie czymś słodkim, albo masażem (pozycji nie zmienił od wielu tygodni i wiem gdzie delikatny masaż go pobudzi do kopniaków).
Jak lekarz wzbudził Twoja podejrzliwość to może umów się szybciej do swojego prowadzącego?
 
Spacerek krótki albo coś słodkiego małego nie pobudza? 🤔 u mnie tez są dni spokojniejsze, ale wtedy sama zaczynam go rozkręcać właśnie czymś słodkim, albo masażem (pozycji nie zmienił od wielu tygodni i wiem gdzie delikatny masaż go pobudzi do kopniaków).
Jak lekarz wzbudził Twoja podejrzliwość to może umów się szybciej do swojego prowadzącego?
Zazwyczaj pobudza ale od wczoraj na nic za bardzo nie reagował. Podobnie jak ostatnio gdy pojechałam na ktg. Chyba lubi mi takie psikusy robić. U mojego lekarza mam za tydzień a nie dzieje się w sumie nic takiego :)

Ale szczerze mówiąc te ruchy ostatnio spędzają mi sen z powiek ;) wiem że ma mało miejsca, wiem że mogę to czuć inaczej ale jednak każdy mówi że ta aktywność musi zachować.
 
Zazwyczaj pobudza ale od wczoraj na nic za bardzo nie reagował. Podobnie jak ostatnio gdy pojechałam na ktg. Chyba lubi mi takie psikusy robić. U mojego lekarza mam za tydzień a nie dzieje się w sumie nic takiego :)

Ale szczerze mówiąc te ruchy ostatnio spędzają mi sen z powiek ;) wiem że ma mało miejsca, wiem że mogę to czuć inaczej ale jednak każdy mówi że ta aktywność musi zachować.
Nie No pewnie, powinien się ruszać tak samo cały czas mimo iż mały ma coraz mniej miejsca. Kontrola musi być i prawidłowo 😁
Szczęście masz, ze w Twoim szpitalu ktg robią od ręki na IP, u mnie muszą położyć na dobę na oddziale 🙄 Wiec w razie wątpliwości to dzwonie do położnej i ona mnie podepnie.
 
Nie No pewnie, powinien się ruszać tak samo cały czas mimo iż mały ma coraz mniej miejsca. Kontrola musi być i prawidłowo 😁
Szczęście masz, ze w Twoim szpitalu ktg robią od ręki na IP, u mnie muszą położyć na dobę na oddziale 🙄 Wiec w razie wątpliwości to dzwonie do położnej i ona mnie podepnie.
Oj to kiepsko. Ja byłam dwa razy i za każdym razem od ręki mnie podłączyli ale jak kiedyś pojechałam z mężem w południe to czekały jeszcze 4 ciężarne więc czas oczekiwania wynosił by ok 2 godzin.
Ale zaczynam się oswajać z tym szpitalem ;) czas najwyższy.
Dziś się fatalnie czuje, jestem bez sił, boli mnie brzuch na dole i to bardzo. Wszystko sprawia mi trudność . Ciśnienie niskie. Jak zasnęłam w ciągu dnia to obudziłam się jakaś spocona.
Oby jutro był lepszy dzień...
 
reklama
Oj to kiepsko. Ja byłam dwa razy i za każdym razem od ręki mnie podłączyli ale jak kiedyś pojechałam z mężem w południe to czekały jeszcze 4 ciężarne więc czas oczekiwania wynosił by ok 2 godzin.
Ale zaczynam się oswajać z tym szpitalem ;) czas najwyższy.
Dziś się fatalnie czuje, jestem bez sił, boli mnie brzuch na dole i to bardzo. Wszystko sprawia mi trudność . Ciśnienie niskie. Jak zasnęłam w ciągu dnia to obudziłam się jakaś spocona.
Oby jutro był lepszy dzień...
Racja, jeden plus z tych nerwów z ktg, ze oswoisz się ze szpitalem 😉 Ja nawet nie wiem od której strony zrobili przejście na Izbę od czasów covida 😂
Biedna 😔 ale boli Cię jak na okres brzuch? Wzięłaś coś na ból?
Dzisiejszy stres na pewno nie poprawił Twojego samopoczucia, małego z reszta tez nie. Zrób sobie jutro dzień lenia, kocyk w łóżku, dobra książka, multum jedzenia pod ręka i relaksik, by odreagować dzisiejsza przygodę z Izba ☺️
 
Do góry