reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

reklama
Ja już po prenatalnych (@PsychoPatka91 usuń proszę jutrzejszą wizytę i przełóż na 17.12).
Dzidziuś zdrowiutki ❤️ Od razu pobrano mi krew na Pappę i w ciągu dwóch tygodni mam mieć opis od pani doktor. Ale z tego co widziała na USG, to nie powinno nic wyjść. Kłuli mnie oczywiście trzy razy, ale nadal poniżej rekordu 😂

Na początku nie chciała określić płci, bo powiedziała, że nie lubi się mylić (była bardzo dokładna w swoim badaniu), ale na końcu stwierdziła, że na 80% chłopak, więc moja intuicja, objawy i babcine zabobony mają rację 😂

Co do opróżniania pęcherza przed badaniem - mnie poprosiła o pusty pęcherz. Poszłam z pełnym, żeby w razie czego po prostu się wysikać jak jedna z was polecała.

Zalecila również szczepienie po 13tc i unikanie osób niezaszczepionych. Więc w przyszłym tygodniu zrobię sobie badania na przeciwciała i działam.

Dzidziut w załączniku ❤️
 

Załączniki

  • IMG_20211125_133435.jpg
    IMG_20211125_133435.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 71
@Passtelova gratulacje ❤ kolejny chlopak na grupie.
Czytam wlasnie ksiazeczki, ktore dostalam od swojego gin.
Kobieta powinna spac co najmniej 9h. Najzdrowiej i najbezpieczniej jest spac na lewym boku. Jesli spimy na wznak to dziecko moze uciskac na aorte co zmniejsza doplyw krwi do lozyska. 🤔Wiedzialyscie o tym?
 
@Passtelova gratulacje ❤ kolejny chlopak na grupie.
Czytam wlasnie ksiazeczki, ktore dostalam od swojego gin.
Kobieta powinna spac co najmniej 9h. Najzdrowiej i najbezpieczniej jest spac na lewym boku. Jesli spimy na wznak to dziecko moze uciskac na aorte co zmniejsza doplyw krwi do lozyska. 🤔Wiedzialyscie o tym?
Tak, ale do końca drugiego trymestru można spać jak się chce, bo za małe jest dziecko. Moją siostrę tak postraszyli tym spaniem, na siłę spala na lewym boku i dziecko ma asymetrię i chodzą na rehabilitację 😉
 
@Passtelova gratulacje ❤ kolejny chlopak na grupie.
Czytam wlasnie ksiazeczki, ktore dostalam od swojego gin.
Kobieta powinna spac co najmniej 9h. Najzdrowiej i najbezpieczniej jest spac na lewym boku. Jesli spimy na wznak to dziecko moze uciskac na aorte co zmniejsza doplyw krwi do lozyska. 🤔Wiedzialyscie o tym?
dziecko naciska i to fakt. Ja pamiętam że w większej ciąży zawsze lewy u mnie
 
reklama
Tu opis tego:
Teoria Ramziego polega na analizie usg w 6 tygodniu ciąży - sprawdza się wtedy położenie łożyska / kosmków względem macicy. Skuteczność tej metody to podobno 97,2% dla płci męskiej i 97,5% dla płci żeńskiej. Jeżeli położenie jest po prawej stronie względem macicy to będzie chłopak, jeśli po lewej to dziewczynka. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że obraz na usg bardzo często jest odwrócony. I mimo, że na zdjęciu embrion jest po prawej stronie, w rzeczywistości znajduje się po lewe.
 
Do góry