reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

u nas w pierwszej ciąży u dziewczyn się paru nie sprawdzalo to i z tych wszystkich teorii właśnie jak narazie to USG się sprawdzalo w największym %
Ta teoria z USG to chyba teoria Ramseya czy jakoś tak 😆 tylko mnie zastanawia skąd mam wiedzieć czy na zdjęciu USG jest odbicie lustrzane.. Bo to jest zasadnicza różnica 😁
 
reklama
Tak rozmawiacie o diecie, do końca tak nie jest ,że owoce są super zamiennikiem dla słodyczy. Cukier fruktoza tuczy bardziej niż biały cukier. Owoce ok, ale do godzin obiadowych później lepiej już ich nie jeść.
Ja w ostatniej ciąży jadłam dużo słodkiego, ale nie od początku, myślę że zaczęło się to w połowie 2 trymestru.
To jest generalnie mit z niejedzeniem owoców po 18. Generalnie owoce zwłaszcza przy problemach z cukrem trzeba jest z niskim ig i zbilansowane! Nie sam owoc nawet z niskim IG. Trzeba np. zjeść jogurt naturalny, borówki, płatki owsiane i koniecznie orzwczy np. migdały, wtedy to jest zbilansowany posiłek i można go jeść o dowolnej porze dnia, kiedy nas najdzie ochota.
 
No wlasnie tu pojawia sie problem, chodzilam do psychiatry do wakacji tego roku, po przeprowadzce sadzilam ze mi minelo… ale odkad jestem w ciazy strasznie zaczelam sie z moim klocic i jestem swiadoma ze to bardzo wpływa na nasilenie sie nerwicy 🤦🏼‍♀️ W dzien jakos sie trzymam i udaje ze wszystko jest okej zeby sie nie denerwowac, ale w nocy wszystko wychodzi… a co najgorsze on stwierdzil, ze psycholog/psychiatra to wywalanie kasy ktora bedzie potrzebna na wyprawkę
No nie wiem, ja to myślę, że lepiej teraz psychikę ogarnąć, bo po porodzie raz, że nie będzie czasu pewnie, a 2 że będzie wtedy mocno ciężko, także kasa na swoje zdrowie czy to fizyczne czy psychiczne nigdy nie jest wywalona w błoto...
 
reklama
A u mnie za chwilę zacznie się 11tc a tu chyba dopiero rozkręcają się nudności, wymioty.. do tego ból głowy.. a myślałam że mnie to omija
mi jest niedobrze całymi dniami już grubo ponad miesiąc a już po12 tyg jestem. Miałam też napady migrenowe codziennie przez parę dni a głową sama od siebie bolała ale przy chorych zatokach i tu jak nienawidzę tego irigasin tak mega polecam odrazu używać jak ktoś ma problem.
 
Do góry