reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
A my jakoś od początku wiedzieliśmy, że albo Baśka albo Mikołaj :) Mnie się podobały jeszcze Celina, Cecylia np., ale mąż kręcił nosem. A Baśka podpasowała nam obojgu 😁 Dla chłopaka ewentualnie Wiktor albo Filip ale póki co stawiamy na pierwsze typy.
Mi też podoba się Basia. Mamy już Olę i Jasia, teraz myślałam właśnie o Basi albo Zosi po mojej kochanej zmarłej Babci, ale z racji tego, że moja mama nie przepadała za teściową to mnie błagała, żeby tylko nie Zosia. Dla chlopca podoba mi się Staś i Antoś, ale zniechęca mnie ogromna popularność tych imion. Mój Janek tez dość popularny, ale zdecydowalam się, bo raz że po dziadku a dwa, że zawsze szalenie mi się podobalo to imię.
 
Laski, czy Wy też się tak bardzo męczycie nawet przy głupim spacerze do sklepu.?? 😅😅 chodząc po tym śniegu to załapałam taką zadyszkę, że ledwo stałam w tym sklepie 😂
618568EC-7431-4543-AC8C-1AEA60CF27BC.jpeg
 
Co do imiona : dla dziewczynki będzie Julka , dla chłopaka tworzą się sprzeczki, mi się podoba Bartek Wojtek a mój stary to zupełnie nie te klimaty. Twierdzi, ze będzie na pewno baba, a ja bardziej obstawiam chłopaka 😅🤷‍♀️
 
Mi też podoba się Basia. Mamy już Olę i Jasia, teraz myślałam właśnie o Basi albo Zosi po mojej kochanej zmarłej Babci, ale z racji tego, że moja mama nie przepadała za teściową to mnie błagała, żeby tylko nie Zosia. Dla chlopca podoba mi się Staś i Antoś, ale zniechęca mnie ogromna popularność tych imion. Mój Janek tez dość popularny, ale zdecydowalam się, bo raz że po dziadku a dwa, że zawsze szalenie mi się podobalo to imię.
Baśka bardzo ładne imię 🥰
 
Hej dziewczyny) Jak się czujecie ?
Ja to mam mdłości chyba Non stop
Zauważyłam że nie mogę jeść mięso, rano na śniadanie tylko kulki nesquik z mlekiem mi wchodzą. Nie mdli mnie tylko po jedzeniu, tak może z 15 minut 😄 potem uczucie ze w gardło waty napchali i tam to siedzi .. Nie jest to mega problem bo woem że niektóre dziewczyny wymiotują non stop, a ja na szczęście może raz dziennie i to nie zawsze)
Piersi nadal brak objawów (.)(.)
Ale uspokajam siebie że jak mam mdłości to znaczy wszystko dobrze)
Wizytę mam 21.12:)
 
Kobietki mam pytanie odnośnie częstotliwości badań. Jak byłam na pierwszej wizycie (18.11) to gin prywatnie powiedziała żeby zrobic standard z 1 trymesrey. Później gin w Lux Med to samo, wiec zrobiłam (23.11). Ale teraz następną wizytę mam 23.11, czyli miesiąc po badaniach, a na ostatniej wizycie (4.12) gin prywatnie nic nie zlecila...
Doradzcie proszę czy powinnam mimo to iść na badania przed wizytą?
Może któraś z Was chodzi w Lux Med robić badania - umawiacie sie tylko do położnej bez skierowania czy najpierw do gin po wykaz rzeczy do zbadania?
 
A mam do Was pytanie dziewczyny :-) jak prowadzicie ciążę na NFZ czy prywatnie?
Ja od początku jestem prywatnie, ale badania kosztują majątek. Znajomy lekarz podpowiedział mi, że skoro płacę podatki, mam zatrudnienie to dlaczego mam płacić za badania.
No i faktycznie poszłam do lekarza na NFZ i mam skierowanie na badania (krew, mocz itd) i też na prenatalne. Także fajnie, tylko że ponieważ miałam już 2 poronienia wolę też mieć prowadzenie poleconego prywatnego lekarza, przynajmniej na początku ciąży. Wychodzi na to że wizyty mam podwójne :-) Czy któraś też tak kombinuje jak ja?
Logistycznie trzeba to dobrze rozegrać i się trochę nagimnastykować 🙂
Ja chodzę na NFZ - ale
Później tez planuje dwutorowo iść. Prywatnie jednak maja lepszy sprzęt :-) wieksza
Pewność ze na pewno jest dobrze ;)
 
reklama
Już po wizycie. W końcu konkretny widok u mnie 🥰 bo ostatnio wszystko takie malutkie było na usg. Wg usg 8+6, a z miesiączki 9+1 i badanie miałam robione przez brzuch 🙂
Ale wy macie ładne te usg :p aż mi przykro ze u mnie taka beznadziejna widocznośc w środku :p We wtorek idę niby na lepsze usg ale
Dalej na NFZ wiec cudów się nie spodziewam - zobaczymy powinno być 7 tyg z małym hakiem
 
Do góry