reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Podziwiam was dziewczyny że dajecie radę tak długo karmić, ja jestem cienka jednak nie znioslabym takich nocy tak długo... Chociaż może kwestia przyzwyczajenia... Już niedługo powtórka u nas a tak się przyzwyczaiłam że śpimy cała noc jednorazowo że będzie dla mnie szok od nowa.. Oby tylko obyło się bez laktatora bo aż mnie to przeraża... To ściąganie co3h.. Wyparzanie.... Chlapanie, chlodzenie mrożenie odgrzewanie.... Jak przeszliśmy na cyca to była mega ulga 🙈
A jak Ty się czujesz? Czy wiadomo już, kto zjawi się na świecie?😁
 
reklama
Jakby mi się udało zajść w ciążę jednak to może by mi się Mikel potem sam odstawił... Zobaczymy co przyniesie czas.
A jak Zosia spi w nocy? Budzi się czasem? A jeśli tak to jak ją ponownie usypiasz?
Budzi się. Daje jej butelkę z mlekiem i jak wypije to wola mnie żebym zabrała butelkę 😅 później albo zaśnie albo wstaje to wtedy biorę ja do nas do łóżka i przeważnie za chwile zasypia
 
@niunia2324 ojej, na pewno nie jest Ci lekko. Oby dotrwać do drugiego trymestru, trzymam kciuki żeby było coraz lepiej i z Kostkiem, i z dzidzia w brzuchu.

@Aleks90 Ty nas podziwiasz że nadal karmimy, a my Ciebie, że udało Ci się odstawić, tak to jest 😁

U mnie coraz gorzej. Teraz Mikel już nie tylko budzi się co godzinę, ale też od ok. 2:00 wisi mi na piersi non stop aż do rana a między 2 a 4 to się w ogóle co chwilę odrywal, wiercił i przystawiał na nowo, i tak w kółko. Myślałam że zwariuję. Zupełnie nie wiem co mam robić. Myślę że coś mu dolega, ale nie mam pojęcia co i jak do tego dojść: czy to zęby, problemy z brzuchem, przestymulowanie, zbytnie zmęczenie, jakieś problemy sensoryczne, alergie, problemy neurologiczne... Powodów mogą być setki :( bo nie sądzę, żeby to było spowodowane tylko uzależnieniem od piersi... Od dzisiaj zaczynam wydłużać przerwy między karmieniami w nocy metodą która poleca Magdalena Komsta z wymagajace.pl, czyli po nakarmieniu do spania przez dwie godziny nie karmię, nawet jak się obudzi. Najwyżej go wybudzam jak trzeba, bawię się z nim, czytam, śpiewam itd., ale nie daje przez dwie godziny piersi. I tak będę wydłużała ten czas co dwie doby o 15 minut. Zobaczymy co z tego wyjdzie, może się przyzwyczai... Cos muszę próbować bo inaczej zwariuję.
On też w ciągu dnia non stop wszystko ładuje do buzi, wcześniej tak nie miał, teraz wszystko gryzie. Więc można by było pomyśleć że to zęby, ale ja już od kilku miesięcy tak wszystko zwalam na zęby, a to chyba aż tyle nie może trwać, nie? Tym bardziej że już się wszystkie przebiły i teraz tylko rosną....

Sorry za przydługi post 😅
 
Powiem ci ze jak rosną to chyba tez bolą bo małej idą trojki i w nocy czasem jest masakra a tez już je lekko widać.
U mnie takim największym powodem odstawania było to ze zaczęła mnie gryźć Tak ze musiałam jej wkładać palce w szczenke bo nie chciała puścić 😱 zmniejszalam ilość karmien, przestałam sama proponować i ona się nie domagała, dlatego myśle ze trafiłam w idealny czas. Teraz już są bardziej świadomi dlatego ciężej odstawić, u mnie efektem jest używanie smoczka a wcześniej tak nie chciała. Koleżanki córka jak miała ponad 2 lata to już tylko kojarzyła mamę z cycem i nie mogła jej odstawić. Nie wiem czy wkoncu jej się udało
 
Powiem ci ze jak rosną to chyba tez bolą bo małej idą trojki i w nocy czasem jest masakra a tez już je lekko widać.
U mnie takim największym powodem odstawania było to ze zaczęła mnie gryźć Tak ze musiałam jej wkładać palce w szczenke bo nie chciała puścić 😱 zmniejszalam ilość karmien, przestałam sama proponować i ona się nie domagała, dlatego myśle ze trafiłam w idealny czas. Teraz już są bardziej świadomi dlatego ciężej odstawić, u mnie efektem jest używanie smoczka a wcześniej tak nie chciała. Koleżanki córka jak miała ponad 2 lata to już tylko kojarzyła mamę z cycem i nie mogła jej odstawić. Nie wiem czy wkoncu jej się udało
Aż mnie ciary przeszły jak sobie wyobraziłam to gryzienie... 🙈😁 Mój mały też tak robił i jeszcze się odpychal trzymając sutka i naciagal jak gumę... O boziuniu🙃
 
Aż mnie ciary przeszły jak sobie wyobraziłam to gryzienie... 🙈😁 Mój mały też tak robił i jeszcze się odpychal trzymając sutka i naciagal jak gumę... O boziuniu🙃
No właśnie to tu było coś podobnego. A jak widziała ze mnie boli to milam wrażenie ze jeszcze mocniej ściska i ciągnie. Dlatego musiałam użyć siły bo miałam już wizje mojego sutka w jej buzi. Na moje szczęście miała 2 dolne jedynki wiec nie miła takiego zacisku jak byłoby przy górnych 🤦🏻‍♀️
Nie powiem bo nie było to dla mnie do końca takie łatwe bo szkoda mj było tych chwil kiedy sobie siedzimy ona je ja sobie patrze itp tej bliskości. Ale jednak wolałam zakończyć to z dobrymi wspomnieniami dlatego taka decyzje podjęłam. Nie wiem jak byłoby gdyby się domagała dlatego doceniam ze tak gładko poszło.
Tez miałam momenty ze już męczyło mnie to czasami. Dlatego współczuje wam ze chciałybyście zakończyć a bobas nie chce. Trzymajcie kciuki żeby kolejny raz tez mi gładko poszedł 🤣
 
@Aleks90 trzymamy kciuki!

Ja jeszcze nie chciałam odstawiać całkiem ale chciałabym żeby tych karmień było mniej. Dziś w nocy było troszkę lepiej, budził się co kilka godzin, oby już tak zostało, bo o tym żeby było jeszcze lepiej już nawet nie marzę 😅

Mnie Mikel nie ugryzł ani razu choć ma już pełno zębów. Jakoś tak umiejętnie to robi zawsze. Także o tyle dobrze.
 
@Aleks90 trzymamy kciuki!

Ja jeszcze nie chciałam odstawiać całkiem ale chciałabym żeby tych karmień było mniej. Dziś w nocy było troszkę lepiej, budził się co kilka godzin, oby już tak zostało, bo o tym żeby było jeszcze lepiej już nawet nie marzę 😅

Mnie Mikel nie ugryzł ani razu choć ma już pełno zębów. Jakoś tak umiejętnie to robi zawsze. Także o tyle dobrze.
Martitta88 u mnie w nocy prawdziwy cud dziś. Kostek przebudzał się pojeczał i sam zasypiał! Ani jednego przystawienia nie było 😁😁😁😁 matko ,ciekawe czy tak juz będzie zawsze 😅😆
 
reklama
Do góry