reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

tylko wiesz, co to jest zle pappa? Bo jak wychodzi 1:2 to znaczy, ze masz 50% szans na zdrowe dziecko. Jak wychodzi 1:20 to to juz 5% prawdoposbienstwa na to ze bedzie chore.
Pappa jest potrzebnym badaniem i kazda ciezarna powinna je zrobic. Moze kiedys PiS zniknie z politycznej panormay i zrobi sie normalnie, czytaj: bedzie to refundowane i obowiazkowe badanie.
Ja (chyba ze względu na to że to już szósta ciąża a wszystkie wcześniejsze zakończone poronieniem) mialam refundację na papa🤔 na prenatalne pierwsze i drugie też i jeszcze echo serca mi małej robili w szpitalu(echo to że względu na leki które przyjmuje na stałe). Ale w stu procentach się z Tb zgadzam, PiS niby taki pro life a utrudniają nie tylko samo in vitro ale całe leczenie bezpłodności. Znoszą nawet ta minimalna refundację na leki wspomagające owulacje itd. W zeszłym roku jak podchodziliśmy do ivf to sam Jurek mówił że dobrze ze teraz się zdecydowaliśmy bo nie wiadomo co za niedługo będzie przy tych pisiorach że ptoboja całkowicie zakazać wykonywania ivf 😳 i teraz tak na chłopski rozum: to znaczy że co? Rodźcie jak najwięcej dzieci damy wam 500+ itp dodatki, ale rodzic mogą tylko kobiety w stu procentach zdrowe i płodne, a te które mają problemy z płodnością i utrzymaniem ciąży to paszoł won? 😳😳 Jaka w tym polityka? Nie lepiej pomoc właśnie tym którzy nie mogą mieć żeby mieli? 🙉🙈🙈.. Ale się rozpisałam, ale znowu spać nie mogę jak nie mogę znaleźć sobie miejsca na łóżku to znowu zasnąć nie mogę bo Hania szaleje i chce wyjść dzisiaj chyba przez żołądek a jak już się uspokoiła to dostałam takiej strasznej zgagi i z tego wszystkiego teraz to już oczy jak 5 złotówki i po spaniu... 🤷🙈
 
reklama
Mi papa też wyszło źle, bardzo wysokie ryzyko trisomi 21 i 18, ja wg tego papa nie chciałam robić bo wiedziałam jakie to będą nerwy a wysyłaliśmy na PGd do Angli zarodki, i wiedziałam że genetycznie jest ok, ale lekarka nalegała- ze względu na ocenę ryzyka przedrzucawkowego u mnie. Wg to z tego papa wyszło że mam 1:66 że urodzę przed 34 tyg... Na szczęście już 33+1 i mała dalej w brzuchu 🤷😁
No więc właśnie, dlatego ja nie robię 😉
 
Wiecie co ja to już się nic nie odzywam i do końca ciąży ani razu nie powiem ze jest ok. Tyle co wczoraj pisałam że jest super i wg a dziś od 4 rano dostałam krwotoku z nosa niby nic ale po dwóch godzinach lania się ciurkiem i nie możliwości zachamowania, do tego zasłabłam z tego wszystkiego 🙈i musiało pogotowie przyjechać i obecnie przesiadujemy na sorze- ja to mówię u mnie średnio co 4 do 6 tyg musi się coś wydarzyć żeby nudnno nie było 😵😵😵😳
 
Ja (chyba ze względu na to że to już szósta ciąża a wszystkie wcześniejsze zakończone poronieniem) mialam refundację na papa🤔 na prenatalne pierwsze i drugie też i jeszcze echo serca mi małej robili w szpitalu(echo to że względu na leki które przyjmuje na stałe). Ale w stu procentach się z Tb zgadzam, PiS niby taki pro life a utrudniają nie tylko samo in vitro ale całe leczenie bezpłodności. Znoszą nawet ta minimalna refundację na leki wspomagające owulacje itd. W zeszłym roku jak podchodziliśmy do ivf to sam Jurek mówił że dobrze ze teraz się zdecydowaliśmy bo nie wiadomo co za niedługo będzie przy tych pisiorach że ptoboja całkowicie zakazać wykonywania ivf 😳 i teraz tak na chłopski rozum: to znaczy że co? Rodźcie jak najwięcej dzieci damy wam 500+ itp dodatki, ale rodzic mogą tylko kobiety w stu procentach zdrowe i płodne, a te które mają problemy z płodnością i utrzymaniem ciąży to paszoł won? 😳😳 Jaka w tym polityka? Nie lepiej pomoc właśnie tym którzy nie mogą mieć żeby mieli? 🙉🙈🙈.. Ale się rozpisałam, ale znowu spać nie mogę jak nie mogę znaleźć sobie miejsca na łóżku to znowu zasnąć nie mogę bo Hania szaleje i chce wyjść dzisiaj chyba przez żołądek a jak już się uspokoiła to dostałam takiej strasznej zgagi i z tego wszystkiego teraz to już oczy jak 5 złotówki i po spaniu... 🤷🙈
ja juz daaawno przestalam sie doszukiwac sensu w dzialaniach tych ludzi. Chodzi o to, zeby narod byl tepy (patrz kto jest ministrem edukacji). Takim narodem latwiej sie rzadzi. Dodajesz do tego troche kasy (emeryci, policja, wojsko, 500+) i mozesz robic co chcesz. Bo ten glupi narod nie umie sobie policzyc ile kasy ukradli udajac, ze daja. I ten glupi narod ogolnie lubi zyc w niewiedzy wiec po co mu medycyna, lubi jak mu sie narzuca co ma myslec i robic.
Blah. Nie moge, bo mi sie cisnienie podnosi.
 
Wiecie co ja to już się nic nie odzywam i do końca ciąży ani razu nie powiem ze jest ok. Tyle co wczoraj pisałam że jest super i wg a dziś od 4 rano dostałam krwotoku z nosa niby nic ale po dwóch godzinach lania się ciurkiem i nie możliwości zachamowania, do tego zasłabłam z tego wszystkiego 🙈i musiało pogotowie przyjechać i obecnie przesiadujemy na sorze- ja to mówię u mnie średnio co 4 do 6 tyg musi się coś wydarzyć żeby nudnno nie było 😵😵😵😳
przysiegam, ze jak przeczytalam ze 33+1 i nic sie nie dziene to mialam ochote kopnac Cie w kostke zebys nic glosno nie mowila.
Spokojnie, kreawienia z nosa to dosc normalna sprawa w ciazy, wszytskie naczynka sa bardzo ukrwione. Mam nadzieje, ze zaraz wrocicie do domu. Uwazaj na Was 😘
 
Wiecie co ja to już się nic nie odzywam i do końca ciąży ani razu nie powiem ze jest ok. Tyle co wczoraj pisałam że jest super i wg a dziś od 4 rano dostałam krwotoku z nosa niby nic ale po dwóch godzinach lania się ciurkiem i nie możliwości zachamowania, do tego zasłabłam z tego wszystkiego 🙈i musiało pogotowie przyjechać i obecnie przesiadujemy na sorze- ja to mówię u mnie średnio co 4 do 6 tyg musi się coś wydarzyć żeby nudnno nie było 😵😵😵😳
O matko!! Trzymaj sie i bezpiecznie wracajcie do domku!!
Ja pappa mam ze wzgledu na wiek (9.02) ale tez waham sie nad tym nifty. Ale to sie chyba pozniej robi nieco niz pappa.
Pewnie ostatecznie je wykupimy..
Za duzo przeszlismy zeby teraz martwic sie dodatkowo….
Na polityke szkoda mi nerwow nawet juz:)
Dobrego dnia mamuski:)
 
Dziewczyny jako ze jestem tuż przed prenatalnych mam do was pytanie. Przed ivf robili nam genetykę. I np wg tego nie jesteśmy nosicielami trisomii 21. Czy to oznacza że nasze dzieci nie mają szansy na trisomie 21? Czy po genetyce w klinice jest sens robić np nifty? Bo ja jak dobrze pogadam to może mi zrefundują nifty. Chociaż sama nie wiem czy chce wiedzieć.

@Justi92 ja nic nie chwalę. Bo jak powiedziałam ze czuje się lepiej to następnego dnia wstać nie mogłam. Trzymaj się kochana!!
 
Dziewczyny jako ze jestem tuż przed prenatalnych mam do was pytanie. Przed ivf robili nam genetykę. I np wg tego nie jesteśmy nosicielami trisomii 21. Czy to oznacza że nasze dzieci nie mają szansy na trisomie 21? Czy po genetyce w klinice jest sens robić np nifty? Bo ja jak dobrze pogadam to może mi zrefundują nifty. Chociaż sama nie wiem czy chce wiedzieć.

@Justi92 ja nic nie chwalę. Bo jak powiedziałam ze czuje się lepiej to następnego dnia wstać nie mogłam. Trzymaj się kochana!!
tak, moze byc tak ze dziecko urodzi sie chore. Niestety to loteria i nawet jesli Ty obciazona genetycznie nie ejstes to los moze tak zdecydowac.
Poczytaj, bo wiem ze przy blizniakach nie kazdy taki test jest wiarygodny.
 
tak, moze byc tak ze dziecko urodzi sie chore. Niestety to loteria i nawet jesli Ty obciazona genetycznie nie ejstes to los moze tak zdecydowac.
Poczytaj, bo wiem ze przy blizniakach nie kazdy taki test jest wiarygodny.
No właśnie zaczęłam czytać I zrobiło mi się słabo. No i na pappe ma wpływ wiek. Zobaczymy. Może spróbuje wycisnąć refundację nifty.
 
reklama
Do góry