reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2022

Też mi się tak wydaje. Ja jestem 86 i miałam ospę, świnkę i różyczkę, bankowo przed 13 urodzinami. Na to co trzeba było pamietam że babcia mnie szczepiła, jeszcze mam taka starą książeczkę zdrowia, nie wiem czy teraz też takie są?

W sensie że papierowe? Tak. Nadal takie są. Są większe. Swoją drogą ja taka książeczkę swoją do dzisiaj mam (rocznik 90) i tam mam wpisane wszystkie szczepienia i choroby zakaźne. Ale i tak przed każdą ciąża robiłam jak koleżanka wyżej poziom przeciwciał bo jednak są to choroby bardzo szkodliwe w ciąży, a łatwo zminimaliowac ryzyko zachorowania po prostu szczepiąc się
 
reklama
W sensie że papierowe? Tak. Nadal takie są. Są większe. Swoją drogą ja taka książeczkę swoją do dzisiaj mam (rocznik 90) i tam mam wpisane wszystkie szczepienia i choroby zakaźne. Ale i tak przed każdą ciąża robiłam jak koleżanka wyżej poziom przeciwciał bo jednak są to choroby bardzo szkodliwe w ciąży, a łatwo zminimaliowac ryzyko zachorowania po prostu szczepiąc się
Jak byłam mała to zawsze zazdrościłam mojemu bratu bo ja miałam biała taka zwykła książeczkę , a on miał niebieska 😂😂serio
 
O, wlasnie, rodzinny da na to bez problemu skierowanie? Chce zrobić tak samo :) Co mówiłaś? Że po prostu jestes w ciąży i chciałabyś skierowanie na te badania?
Powiedziałam, że jestem w 7 tyg i chcę takie badania i rodzinny powiedział, ze raz podczas ciąży takie badania się należą :)
Mam do odebrania skierowanie w recepcji.
A na resztę powiedział, ze powinien dać ginekolog... Moja mi nie dała, bo pewnie nie ma umowy z NFZ. Może umowie się raz na nfz i uda się dostać skierowanie na resztę.

Za to moja ginekolog załatwi mi prenatalne 2x za darmo w szpitalu, w którym pracuje 😄😄
 
reklama
Do góry