reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

To u mnie będzie niespełna 7 lat różnicy. Dokładnie tak samo jak między mną a moją młodszą siostrą 🙂 ja z tego okresu niewiele pamiętam ale mama mówiła mi, że byłam bardzo pomocna i że to super różnica. Z resztą, każda różnica wieku między dziećmi ma swoje plusy i minusy - same ocenimy 😅
 
reklama
Jestem po USG prenatalny. Obrazy w super porządku, wszystkie markery bez odchyleń. Ale niestety wyniki pappa z krwi tragiczne co oczywiście wpłynęło na prawdopodobieństwo wystąpienia trisomii. Czekam jeszcze na wyniki Veracity ale już się zastanawiam nad amniopunkcja. Czy któraś z was miała do czynienia z tym badaniem?

2,5 roku temu zdecydowaliśmy się tylko na test sanco. Gdyby wyszedł źle wtedy byśmy zdecydowali się na aminopunkcje. Dzięki Bogu wynik wyszedł dobry.
Może.tez poczzekajcie do wyniku veracity i potem podejmijcie decyzję co dalej. Tym bardziej że piszesz że USG wyszło bardzo dobrze. A markery trisomii, szczególnie 13 i 18 są widoczne na USG.
 
Ja jestem 12 i 5d mdłości są okropne 😪 chociaż tyle jak jak pilnuje zeby mieć pełen żołądek to daje rade żyć😅 Zmęczenie jest najgorsze bo nie dość że przesypiam całe noce to jeszcze większość dnia 😅😅😅
To nie nastraja optymizmem 😂 ja liczyłam, że do tego czasu (12t) będzie już znacznie lepiej 😱
 
Jestem po USG prenatalny. Obrazy w super porządku, wszystkie markery bez odchyleń. Ale niestety wyniki pappa z krwi tragiczne co oczywiście wpłynęło na prawdopodobieństwo wystąpienia trisomii. Czekam jeszcze na wyniki Veracity ale już się zastanawiam nad amniopunkcja. Czy któraś z was miała do czynienia z tym badaniem?
Tak, ja miałam robioną amniopunkcję w Warszawie. Do brzucha była wbita igła i strzykawką wyciągany był płyn, jednocześnie podczas tego Pani doktor kontrolowała sytuację na USG. Szybko naciągnęła tyle ile potrzebowała i było po sprawie. Nie było to w trakcie bolesne. Zaproponowała mi wtedy, żebym sama zawiozła próbkę do instytutu, żeby było szybciej więc wiozłam ją w staniku( ciepło) 😅
Tego dnia i chyba następnego, bołało mnie trochę w miejscu wkłucia i dookoła niego, ale później przeszło i było ok. Z wynikami zadzwonili do mnie po 5 dniach.
 
To jeszcze zapytam kiedy informowałyście dzieciaczki o tym, że będą miały rodzeństwo? Czekałyście do końca I trymestru "dla bezpieczeństwa "?
 
reklama
Syn miał 6,5roku jak urodziła się córka. I powiem ci że fajny wiek już duży kumaty chłopczyk, pomagał, rozumiał że jest małe dziecko w domu. Co prawda pojawiło się i trochę zazdrości ale rozmowami spokojnie sobie z nią poradziliśmy.
Teraz pomiędzy córka a tym robakiem będzie prawie 3lata i aż się boje jak to będzie [emoji85]
U nas jak w końcu wyszlismy z drugim po operacji z Kliniki i pierwszy syn mogł zobaczyć brata juz poza szpitalem, bez kabli, mógł go dotknąć, to wtedy wstąpiła w niego taka euforia,szalał skakał z radości, że pamiętam to do dziś. Nie chciał spać tylko w kółko powtarzał "bobo", bobo" i pokazywał palcem!
Gdy przychodził zobaczyć go w klinice, to tak bardzo jeszcze tego nie rozumial chyba że to jego brat, ale gdy zrozumiał, że my tego dzidziusia zabieramy ze sobą, to zaczęło się szaleństwo.Zaczynał wtedy przygodę z mówieniem, więc wiecej nie mogł wyrazić slowami, ale widać było jego radość. I całe szczęście nie okazywał wtedy zazdrości, ale może też dlatego, że był po prostu mały (19mcy)
 
Do góry