reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dziewczyny ile Wasze dzieci mają zębów?Bo moja jak w listopadzie miała 8 tak w maju teraz nadal ma 8 i nie wiem czy powinno coś już jej dojść czy jak:)
My też mamy 8 i od dawna nic nowego nie wylazło, a zmieściłoby się jeszcze nawet między jedynkami :D
 

Załączniki

  • _20220516_202106.JPG
    _20220516_202106.JPG
    1 003,3 KB · Wyświetleń: 57
reklama
Dziewczyny ile Wasze dzieci mają zębów?Bo moja jak w listopadzie miała 8 tak w maju teraz nadal ma 8 i nie wiem czy powinno coś już jej dojść czy jak:)

8 ale czwórki sa juz chyba w natarciu, bo ma tak napuchniete dziasla, że aż takie gulki są. Jak poprosiłam pediatre, żeby na to zerknął to o mało palców nie stracił 😂

Właśnie też miałam pisać o zębach 😃my do niedawna mieliśmy 4 u góry i 2 na dole ale ostatnio przebiła się jedna dolna dwójka. A w sobotę jak coś jadł i szeroko otworzył buzię patrzę a on ma cos białego tak z tyłu, to włożyłam palec a tam z tyłu też zęby 🧐 nie wiem chyba piątka i szóstka a z drugiej piątka 🤯 są na pewno i to już przebite tylko nie wiem czy to dokładnie te bo wiecie jak to teraz wkładaniem palców do uzębionej paszczy czasem można zostać bez palców 😅

A nie czwórki czasem? Szóstki są juz stałe, to pierwsze nie-mleczaki. Piątki niby powinny wyjść do 3 roku życia, mojej starszej wyszły 3 a 4 nie ma w planach wychodzić 😂
Ale rozumiem twoj strach do zagladania do buzi, u nas tez jeden nieostrożny ruch i ryzyko przyszywania palca 😂 nawet karmienie ostatnio przypomina karmienie nie do końca oswojonego zwierzątka 😂


O to dużo Wasze mają, moja jakaś taka szczerbata. Ma te ząbki rozstawione (tzn. szpary ma).
Chociaż syn też tak miał z mleczakami, a stałe ma równe jak od ortodonty i bez dziur, a zbyt często nie myje.
Jedyna wada to, że białe z natury nie są.

A Wasze mają takie szparki też czy blisko rosną?

Podobno szparki są git, bo jest miejsce na większe zęby stałe. Bartek ma szparki a starsza na dole nie ma i pewnie będzie niecvten sam problem co ja - mało miejsca na zęby i wszystko posciskane. 3 lata nosilam aparat i jest dużo lepiej ale do ideału brakuje 🤷‍♀️
 
Podobno szparki są git, bo jest miejsce na większe zęby stałe. Bartek ma szparki a starsza na dole nie ma i pewnie będzie niecvten sam problem co ja - mało miejsca na zęby i wszystko posciskane. 3 lata nosilam aparat i jest dużo lepiej ale do ideału brakuje 🤷‍♀️
O tym miejscu na zęby czytalam i widzę, ze Tomek nie ma diasdemy pomimo krótkawego wedziwelka u góry, ale nie przejmuje sie tym na razie, bo mlotkiem mu nie zrobie 😅 niektore dzieci maja tak i wyrastaja im proste stale, wiec chyba nie ma zle, a tak calkiem scisku miedzy nimi nie ma.
 
reklama
Do góry