reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Ja już po wizycie, mała 2091g tydzień 34+4 niby wszystko ok przepływy, łożysko, wody wszystko w normie tylko to tętno znowu zaczęło skakać jak leżałam na plecach ale tym razem zmieniłam pozycje na bok i się uspokoiła przestała się tak wiercić, jeszcze raz zmierzyła jej tętno to już było ok. Nie wiem czy dociągnę do października brzuch mi się obniżył, szyjka miękka i skrócona ale zamknięta, tak bym chciała jeszcze 3 tygodnie wytrwać.
Mnie moja ginekolog prosi żebym dała pięść pod jeden pośladek, bo jak leżę typowo na wznak, to też tętno nie jest idealne, pisałam Wam tu kiedyś że macica uciska na żyłe i może być różnie. nie martw się tym! jak przepływy okej to będzie okej 😘
 
reklama
Mi nigdy nie mówią czy miękka czy twarda😒 a szyjka ile ma cm?
Kontrola kiedy teraz ?
Szyjka 1.6 cm to właściwie nie jest tak źle, tylko czuje juz jak mi główką naciska, a jak dłużej postoję to brzuch mi twardnieje i mam takie bóle jak na okres i to mnie bardziej martwi. Mam jak najwięcej odpoczywać, kontrola za 2 tygodnie. Gbs tez mi dzis pobrała.
 
Mnie moja ginekolog prosi żebym dała pięść pod jeden pośladek, bo jak leżę typowo na wznak, to też tętno nie jest idealne, pisałam Wam tu kiedyś że macica uciska na żyłe i może być różnie. nie martw się tym! jak przepływy okej to będzie okej 😘
Jak prywatnie byłam i mówiłam że w szpitalu za pierwszym razem jak byłam kazała włożyć piąstki pod pośladki to odpowiedział że wtedy szyjka w pomiarze jest dłuższa 🤔
Szyjka 1.6 cm to właściwie nie jest tak źle, tylko czuje juz jak mi główką naciska, a jak dłużej postoję to brzuch mi twardnieje i mam takie bóle jak na okres i to mnie bardziej martwi. Mam jak najwięcej odpoczywać, kontrola za 2 tygodnie. Gbs tez mi dzis pobrała.
No mi nawet na leżąco taki ból w pochwie złapie jakby tam głową się przebijał,a mam szyjkę 1,7 to Ty pewnie też już masz w kształcie u resztę szyjki z tym że kanał zamknięty.Cos w związku z szyjka Ci mówiła co możesz a co nie ?żadnych leków nie dała ?mi coraz częściej twardnieje aż mnie w nocy budzi niby się wypina ale już sama nie wiem ...
 
@Karolla2 w Elblągu chodzisz do gina?
Tak w Elblągu, ale ona nie pracuje w szpitalu. A z szyjką to tylko tą luteinę dalej mam brać i magnez, ale to i tak cały czas biorę. A tak to kazała dużo leżeć, ogólnie nie przemęczać się, nic nie dźwigać i w razie jakby coś się działo to przyjsc do niej wczesniej niż za 2 tygodnie.
 
Jak prywatnie byłam i mówiłam że w szpitalu za pierwszym razem jak byłam kazała włożyć piąstki pod pośladki to odpowiedział że wtedy szyjka w pomiarze jest dłuższa 🤔

No mi nawet na leżąco taki ból w pochwie złapie jakby tam głową się przebijał,a mam szyjkę 1,7 to Ty pewnie też już masz w kształcie u resztę szyjki z tym że kanał zamknięty.Cos w związku z szyjka Ci mówiła co możesz a co nie ?żadnych leków nie dała ?mi coraz częściej twardnieje aż mnie w nocy budzi niby się wypina ale już sama nie wiem ...
mi też dużo twardnieje i lekarz mówi, że to normalne i ten ból w pochwie tak samo mam. Z resztą w poprzedniej ciąży było to samo i donosiłam normalnie, mimo że ostatnie 2 tygodnie skurcze już były bolesne.
Ale dzisiaj to już musiałam sobie powiedzieć stop i się położyć, bo jak jadłam obiad to ze 2 razy mnie już złapał konkretny ból. Może się po prostu przeciążyłam, bo musiałam walczyć z moją dwulatką pod przedszkolem, żeby ją włożyć do fotelika a jeszcze było tak ciasno, że ledwo mogłam drzwi otworzyć.
Ja dzisiaj 36+0, więc w razie co to już niech się dzieje. Ale w 9. miesiącu to już chyba tak jest, że się wydaje, że organizm już na skraju a jeszcze duuużo może wytrzymać 😏
 
Tak w Elblągu, ale ona nie pracuje w szpitalu. A z szyjką to tylko tą luteinę dalej mam brać i magnez, ale to i tak cały czas biorę. A tak to kazała dużo leżeć, ogólnie nie przemęczać się, nic nie dźwigać i w razie jakby coś się działo to przyjsc do niej wczesniej niż za 2 tygodnie.
Ja swojego nie zapytałam za ile a sam nigdy nie powie,ale też akurat jak będę jechała na ten wymaz to będą 2tyg więc się wkręcę do niego.Pozatym od 34tyg powinno być co 2tyg wizyta ale to NFZ ...
 
Szyjka 1.6 cm to właściwie nie jest tak źle, tylko czuje juz jak mi główką naciska, a jak dłużej postoję to brzuch mi twardnieje i mam takie bóle jak na okres i to mnie bardziej martwi. Mam jak najwięcej odpoczywać, kontrola za 2 tygodnie. Gbs tez mi dzis pobrała.
Myśląca gin pobrała wymaz bo szyjka się skraca u mnie to czekają bo może zaoszczędzą na badaniu 😡
 
reklama
Jak prywatnie byłam i mówiłam że w szpitalu za pierwszym razem jak byłam kazała włożyć piąstki pod pośladki to odpowiedział że wtedy szyjka w pomiarze jest dłuższa 🤔

No mi nawet na leżąco taki ból w pochwie złapie jakby tam głową się przebijał,a mam szyjkę 1,7 to Ty pewnie też już masz w kształcie u resztę szyjki z tym że kanał zamknięty.Cos w związku z szyjka Ci mówiła co możesz a co nie ?żadnych leków nie dała ?mi coraz częściej twardnieje aż mnie w nocy budzi niby się wypina ale już sama nie wiem ...
ale to nie chodzi że obie pięści pod tyłek, bo tak to mi zawsze kazała przed ciąża bo mam tyłozgięcie macicy i lepiej się bada. tylko chodzi o to żeby pod jeden pośladek wsadzić piąche, żeby było trochę wyżej, delikatnie na boku a nie płasko na plecach 🙂


wróciłam z wizyty u ginekolog i u położnej.
przepływy okej, szyjka 'jeszcze daleko' cokolwiek to znaczy, nie dopytywałam o pomiary, jak okej to okej 🙃 mała nie jest taka mała, 2090g przy 32+3... prognozowana waga porodu na terminie (optymistyczna dla mnie 🤣) 3800g więc może być doslownie grubo 🤣 ale Pani ginekolog powiedziała że woli jak dzieci są większe i ładnie rosną. następna wizyta za 2tyg będzie wymaz i recepta na szczepionke. ogólnie wszystko dobrze, pytałam o pępowinę powiedziała że to dotyczy 75% dzieci nawet i może mi tylko powiedzieć że na pewno nie ma jej na szyi wg USG i taka informacja mi wystarczyła.
a położna okazała się mega spoko, pracuje w szpitalu w którym chyba będę rodzić, mamy mieć kontakt na whatsappie 🙂 idę spożyć racuchy! ❤

a, i działam w sprawie wątku prywatnego na naszym forum, także żeby nie było że zapomniałam! 🙃
 
Do góry