reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Dziewczyny czy któraś z Was obecnie bierze glucophage? Kiedy Wasz ginekolog myśli o odstawieniu leku czy nadal macie brać? Jak to u Was wygląda?

Ja biore metformine ale w postaci sioforu. Tak do 12tc chca mi odstawic ale ja sie nie zgadzam bo nie czuje sie bezpiecznie. Uparlam sie na 14tc ale co z tgo wyjdzie zobaczymy. Pozniej pewnie u mnie wjedzie insulina.
 
reklama
Dziewczyny czy któraś z Was obecnie bierze glucophage? Kiedy Wasz ginekolog myśli o odstawieniu leku czy nadal macie brać? Jak to u Was wygląda?
Jak wyszedł mi pozytywny test to napisałam SMSa do mojej lekarki. Kazała brać do wizyty, która była za 2tygodnie. Po wizycie kazała już odstawić
 
A ja mam pytanie do dziewczyn, których nie jest to pierwsza ciąża i robiły w poprzednich ciążach USG z Pappą. Czy w przypadku USG prenatalnego z testem Pappa standardem poza oceną ryzyka wad genetycznych jest też ocena łożyska, zahamowania rozwoju płodu i wszystkie inne związane z nadciśnieniem indukowanym i jego powikłaniami? Bo z tego co tak czytam to wygląda to różnie. Nie każdy lekarz ma ten moduł. Czasami może być dodatkowo płatne. Chyba w tych darmowych na NFZ też nie obejmuje tego. Jak to wyglądało u Was?
 
A ja mam pytanie do dziewczyn, których nie jest to pierwsza ciąża i robiły w poprzednich ciążach USG z Pappą. Czy w przypadku USG prenatalnego z testem Pappa standardem poza oceną ryzyka wad genetycznych jest też ocena łożyska, zahamowania rozwoju płodu i wszystkie inne związane z nadciśnieniem indukowanym i jego powikłaniami? Bo z tego co tak czytam to wygląda to różnie. Nie każdy lekarz ma ten moduł. Czasami może być dodatkowo płatne. Chyba w tych darmowych na NFZ też nie obejmuje tego. Jak to wyglądało u Was?
Też jestem ciekawa 🙂
 
Dziewczyny czy któraś z Was obecnie bierze glucophage? Kiedy Wasz ginekolog myśli o odstawieniu leku czy nadal macie brać? Jak to u Was wygląda?
Ja biorę metformine, miałam już robione badanie obciążeniem glukoza i wyszło ok ale na granicy wiec narazie nie odstawiamy. Zobaczymy po kolejnej krzywej w 23 tyg.
 
A ja mam pytanie do dziewczyn, których nie jest to pierwsza ciąża i robiły w poprzednich ciążach USG z Pappą. Czy w przypadku USG prenatalnego z testem Pappa standardem poza oceną ryzyka wad genetycznych jest też ocena łożyska, zahamowania rozwoju płodu i wszystkie inne związane z nadciśnieniem indukowanym i jego powikłaniami? Bo z tego co tak czytam to wygląda to różnie. Nie każdy lekarz ma ten moduł. Czasami może być dodatkowo płatne. Chyba w tych darmowych na NFZ też nie obejmuje tego. Jak to wyglądało u Was?
Też jestem ciekawa.
 
Ja biorę metformine, miałam już robione badanie obciążeniem glukoza i wyszło ok ale na granicy wiec narazie nie odstawiamy. Zobaczymy po kolejnej krzywej w 23 tyg.

Nie boisz sie? Zaleca sie jedna krzywa na minimum pol roku bo to mega obciazenie dla organizmu a zwlaszcza organizmu w ciazy...
 
Nie boisz sie? Zaleca sie jedna krzywa na minimum pol roku bo to mega obciazenie dla organizmu a zwlaszcza organizmu w ciazy...
To jest normalna procedura, że jak wychodzi cukier na czczo za wysoki od razu robi się krzywa. A później robi się ją jeszcze raz kolo tego 25 tyg mniej więcej. Zlekceważenie tego byłoby bardziej niebezpieczne dla mamy i dziecka niż zrobienie krzywej dwa razy w takim odstępie.
 
Nie boisz sie? Zaleca sie jedna krzywa na minimum pol roku bo to mega obciazenie dla organizmu a zwlaszcza organizmu w ciazy...
Ja mialam robiony test o'sullivana czyli obciążenie 50ml i pomiar po 1h.
Nie, nie boję się, wolałam zrobić ten test niż zyc z cukrzycą ciążową nie wiedząc o niej 🤷🏽‍♀️ poza tym zlecił mi to lekarz, nie ja sama 😊
 
reklama
Do góry