reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

@gooskaw mam pytanko, po tym zapaleniu krtani kaszel się zmienił na niby mokry, daje syrop flavamed wykrztusny i doktorka kazała do ustania kaszlu robic inhalacje z benodilu. Problem w tym że on chyrla i chyrla ale nie słyszę wcale zeby coś mu się odrywało Kurcze, nie wiem co teraz robic czy dołożyć mu inhalacje np z soli fizjo, nie wiem jak mu pomóc a czytalam ze taka zalegająca wydzielina to może być niebezpieczna ...

Do tego wczoraj był placz że boli go brzuch, nawet w pewnym momencie mowil ze bardzo boli, pierwsza taka nasza akcja, przełożyłam mu termofor z pestkami wiśni i pomogło ale dlugo go bolało aż się już zestresowałam 😔
a oklepujesz po inhalacji? To bardzo pomaga usunąć wydzielinę
 
reklama
a oklepujesz po inhalacji? To bardzo pomaga usunąć wydzielinę
wiesz co.... głupio mi się przyznać ale zaaaawsze oklepywalam po tych z soli fizjo ectodose itp, ale nie wiem dlaczego pomyslalam ze po tych sterydowych nie trzeba bo one mają inne działanie i nie rozrzedzają 🙊 dzis nam mija tydzień odkąd inhaluje benodilem ... a tu jeszcze przyszly tydzień się zapowiada leczenia ...
 
Mnie ta masówka nie przeraża. Jak leżałam na oddziale IP to większej masówki nie mogło być. A i tak położne były na każde zawołanie a nawet i bez zawołania :)
Dobrze wiedzieć. Chętnie bym poczytała jeszcze opinie na temat porodów w Poznaniu bo nie wiem czy chce tym razem rodzić w Św. Rodzinie znowu. Mam mieszane uczucia.
Może któraś z dziewczyn tutaj rodziła w Poznaniu i może coś powiedzieć?
 
Jak tam dziewczyny u was? U mnie dziś 6t 6d.. mam chyba 100% dolegliwości: wymioty, nudności, senność, ból piersi, zawroty głowy, ogóle osłabienie.. bramat 😑 nie pamiętam abym w jakiejkolwiek ciąży tak źle się czuła, zwolniłam się wczoraj z pracy 3 godziny wcześniej bo myślałam że tam zjadę 🥲 zostało 8 dni do wizyty 😌

Ah ten 1 trymestr… w sobie wyobraź ze są kobiety które tak się czuja cała ciąże 🫣
A u mnie mdłości dzisiaj znośne, ale za to męczą mnie zaparcia i przez to ból brzucha.. 😒 No ale cóż zrobić 😋 ja mam wizytę w piątek, a już jestem w takim stresie ze nie pytaj… 🙄
 
Ehh dziewczyny. Współczuję Wam tych dolegliwości. Mi , poza bolącymi piersiami, nic nie dolega. To moja 3 ciąża i w żadnej poprzedniej nie miałam też dolegliwości. Może kilka razy mnie zemdliło lekko,jak byłam mocno głodna i jakieś tam lekkie słabości w 1 mies, jak za szybko , za dużo coś robiłam. Ale ja nie umiem wolno. Całe życie, jak ten struś pędziwiatr 🤣🤣🤣
W pracy wiedzą, że jestem w ciąży i wszyscy na mnie krzyczą, każą mi siadać i odpoczywać a ja nie potrafię 🤪
 
U mnie 10+5 z usg, tez juz mam więcej energii, mniej mdlosci wieczorem, ale przeziębienie w tym katar i kaszel nie pomagają poczuc się lepiej. Corka tez ze stanem podgoraczkowym, także nic tylko przetrwać. Ominęła mnie wizyta w piątek, przejdzie mi to od razu biegnę sprawdzic, byle gdzie bo nie wytrzymm 2 tygodni do prenatalnych gdzie juz czekałam obecnie 3 tygodnie 😱
 
reklama
A ile kosztuje taka położna mniej więcej
W naszym przypadku to była równowartość 2-3 wizyt prywatnych u ginekologa, ale to było 4 lata temu, w małej miejscowości, po znajomości. Nie wiem jak to wygląda teraz - pewnie trzeba po prostu pogadać z konkretną położną. Mam koleżanki, które płaciły połowę z tego i były zadowolone, chyba indywidualna sprawa.
Mam wrażenie, że powoli wchodzimy na tematy, do których lepszy byłby wątek prywatny ;)
 
Do góry