reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Im mlodsza ciaza tym trudniej i im wiecej tluszczyku to tez trudniej.
Ja uzywalam z synkiem w pozniejszych tc i od razu byl to miod na zmartwione serce matki. Gorzej kiedy nie umialam znalezc tetna wiec byl podwojny stres. Wtedy pomagal maz i on zawsze znajdywal :-)
 
reklama
@Aleksandra91 ja sie kompletnie na bostonkach nie znam ale wiem jedno ze goraczka w ciazy w pierwszym trymestrze moze byc niebezpieczna wiec dbaj o siebie domowymi sposobami i obys szybko doszla do siebie:-)
Ja wlasnie mlodego przetrzymuje w domu bo w grupie tez bostonka a boje sie byc chora i tak meczymy sie w domu razem.
Hej u nas to samo. Trzymam mała w domu bo w żłobku bostonka. Ile czasu zostawiasz syna w domu? Nie wiem jak długo ten wirus krąży w otoczeniu. Nie chcę żeby się zaraziła zaraz po powrocie
 
Hej!

Nie nadrobię Was na pewno, bo mam niezłe braki, ale mam nadzieje, że u wszystkich ok i dzidziole rosną w siłę.

W środę byłam na wizycie, wszystko ok, krwiaka już nie ma, dr kazała odstawić luteinę, ale dostałam Euthyrox bo oczywiście tak jak w 1 ciąży wystrzeliła mi tarczyca. Dostałam aż 3 zdjęcia „żelka” specjalnie dla córki bo strasznie chciała zobaczyć dzidziusia. Co do objawów, u mnie nadal są mdłości, jakieś słabości, brak siły i chęć snu, może minimalnie lżejsze mdłości, ale już się przyzwyczaiłam i przestałam liczyć, że przejdzie 🤣 Poniedziałek i wtorek miałam mieć szkolenie cukiernicze, ale zrezygnowałam bo nie dam rady….

U nas w przedszkolu teraz jelitówka, ale młoda od miesiąca w domu bo w czwartek ma zabieg usunięcia 3 migdała i podcięcia podniebiennych. Mega się stresuje i mam wyrzuty, że mnie przy niej nie będzie. Mąż z nią jedzie bo uznaliśmy, że tak najbezpieczniej.

U nas Bostonka już była grana dwa razy. Raz zaraził się mąż, a raz ja. Młoda przeszła bardzo lekko.
 
Dziewczyny czy któraś z Was używa (jeśli tak od którego tygodnia ciąży) detektor tętna?
Czytałam ze nie ma żadnych przeciwskazan i jest w pełni bezpieczne, ale im mniejszy płód tym ciężej do namierzenia 🤔
Macie jakieś doświadczenia?
Ja mam i już używam. Od 10 tc już znalazłam tętno, dzisiaj też słuchałam :)
Najlepiej jest po przebudzeniu albo po spacerze bo wtedy największa szansa, że dziecko śpi i się nie rusza. A np po jedzeniu może robić fikołki i nie uchwycicie serduszka :) mnie detektor na razie bardzo uspakaja. I znajduje dźwięk baaardzo nisko.
 
Hej u nas to samo. Trzymam mała w domu bo w żłobku bostonka. Ile czasu zostawiasz syna w domu? Nie wiem jak długo ten wirus krąży w otoczeniu. Nie chcę żeby się zaraziła zaraz po powrocie

Wiesz co my juz ogolnie 2 tyg w domu ale ten drugi tydzien to wlasnie zostawilam zeby od razu nie zlapal. Chociaz pewnie to i tak nie zalatwilo sprawy ale moze chociaz wyciszylo :-)
 
Ja mam i już używam. Od 10 tc już znalazłam tętno, dzisiaj też słuchałam :)
Najlepiej jest po przebudzeniu albo po spacerze bo wtedy największa szansa, że dziecko śpi i się nie rusza. A np po jedzeniu może robić fikołki i nie uchwycicie serduszka :) mnie detektor na razie bardzo uspakaja. I znajduje dźwięk baaardzo nisko.
Używałam w pierwszej ciąży tak od 12 tyg- przez covid musiałam czekać długo na wizytę no i same powikłania wywoływały stres, wspaniała rzecz. Na tym etapie znajduje się fasolka bardzo nisko 🙂
 
Dobra dziewczyny, które nie załapały się na listę prywatnego wątku, a chcą tam być. Będę aktualizowała obecną listę, więc proszę o info, jeśli chcecie się dopisać.
To już raczej będzie ostatnia szansa dopisania się, bo wchodzimy tam na prywatne tematy i chcemy mieć zaufane grono :)
 
Ja mam i już używam. Od 10 tc już znalazłam tętno, dzisiaj też słuchałam :)
Najlepiej jest po przebudzeniu albo po spacerze bo wtedy największa szansa, że dziecko śpi i się nie rusza. A np po jedzeniu może robić fikołki i nie uchwycicie serduszka :) mnie detektor na razie bardzo uspakaja. I znajduje dźwięk baaardzo nisko.
Kupiłam i testowałam. Słyszałam, ale nie jestem pewna czy to tętno dziecka czy moje. Niby było szybsze ale pewności nie mam. Panietasz może jakie tętno miałaś?
Ale fakt trochę się uspokoiłam 🫢 jakby nie było jest mi lżej.
Teraz mogę spokojnie czekać na usg w pon.
 
Dobra dziewczyny, które nie załapały się na listę prywatnego wątku, a chcą tam być. Będę aktualizowała obecną listę, więc proszę o info, jeśli chcecie się dopisać.
To już raczej będzie ostatnia szansa dopisania się, bo wchodzimy tam na prywatne tematy i chcemy mieć zaufane grono :)
A co to znaczy? 🤔 ja chce 🤪
 
reklama
Do góry