reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół downa

Kochana,
Spróbuj dodać post anonimowy na fejsie "rodze w 2023r." Może ktoś tam się do Ciebie odezwie w komentarzach to jak będziesz chciała to się odezwiesz na priv? Ja właśnie na tej grupie widziałam ze jakaś mama dodała zdjęcie swojego roczniaka zd i ciężarna na ten rocze i spory odzew tam był.
znalazłam grupę z dziecmi zd . Czekam na dołączenie. Liczyczylam że może ktoś jeszcze tutaj się znajdzie i będziemy się wspierać nawzajem i wymieniać informacjami . :)
 
reklama
Nie znam się ale wypowiem się. Można spodziewać się takich mądrości ,akurat jestem taka osoba z której spływa coś takiego . Bo czytałam dużo że jeśli się pracuje z takimi dziecmi od samego początku to wyrastają na porządnych ludzi , fakt że dużo są opóźnieni ale nie każdy jest taki jak piszesz . Więc radzę się doedukowac a później komentować ;)
Dokładnie, mądrze to ujęłaś i empatycznie czego w wypowiedzi @MaltaSouvenir zabrakło. (!)
Może nie umiała inaczej próbując napisać,że kiedyś z 30,40 lat temu negowano potrzeby osób niepełnosprawnych inne niż te podstawowe co powodowalo,że zachowania takie czy inne przybieraly na sile...Nie wiem, wyszło brzydko i mało kulturalnie :(
Na szczęście teraz już jest inaczej, oby tylko jeszcze ten rząd dał z siebie 100% pomocy rodzicowi....

Super że grupę znalazłaś...Jest tu też widzialam Dzieci Kochane bardziej i tam wątek o ZD.

Życzę spotkania na swej rodzicielskiej drodze samych mądrych, rozumiejących i pomocnych ludzi ♡
 
Ostatnia edycja:
Czy są tu przyszłe mamy które dowiedziały się że ich maleństwo urodzi sie z zespołem downa ? Ja jestem już po pierwszych prenatalnych i biopsji . Z usg ,z krwi i biopsji wyszedł zespol downa więc raczej nie ma innej możliwości . U mnie teraz jest 14 tydz ciazy . Chciałabym poznać inne mamy ktore maja ciężki okres ciążowy i obawiają się co je czeka po porodzie
Biopsja czyli amniopunkcja?
Jakie wyszło ryzyko?
A może zrob jeszcze dodatkowego płatnego badania nifty, sanco? Czy to już nie ma sensu?

U mnie ryzyko zd wyszło 1:97, nie zrobiłam amniopunkcji tylko test Sanco.
Urodziłam zdrowego syna.
 
Biopsja czyli amniopunkcja?
Jakie wyszło ryzyko?
A może zrob jeszcze dodatkowego płatnego badania nifty, sanco? Czy to już nie ma sensu?

U mnie ryzyko zd wyszło 1:97, nie zrobiłam amniopunkcji tylko test Sanco.
Urodziłam zdrowego syna.
ryzyko skorygowane wyszło 1:4 (uwzględnione usg i pappa) a biopsja pobranie materiału kosmowki ( to badanie wykonuje się poprostu wcześniej niż amniopunkcje ale ma taką samą wiarygodność) potwierdziła dodatkowy chromosom . Jeszcze się łudziłam że to ostatnie badanie wykluczy no ale niestety. Na usg wyszła nam przeziernosc 3,5 mm, brak kości nosowej i wada serduszka (niedomykalnosc zastawki i zle przeplywy)
 
Dzieciaczki wiadomo, że są słodkie, ale z takich dzieciaczków wyrastają dorośli. Często agresywni, nieprzewidywalni i z niepohamowanym popędem seksualnym
co za bzdury. Nawet jeśli znasz kogoś kto został tak "wychowany" to przypadek odosobniony. Ludzie z ZD to takue dorosłe dzieci, oni lgna do wszystkich są pogodni i pozytywni.

Autorko posta, ja tu na forum czytalam o wielu przypadkach gdzie prenaralne wyszły źle a dziecko urodziło sie zdrowe
 
Biopsja czyli amniopunkcja?
Jakie wyszło ryzyko?
A może zrob jeszcze dodatkowego płatnego badania nifty, sanco? Czy to już nie ma sensu?

U mnie ryzyko zd wyszło 1:97, nie zrobiłam amniopunkcji tylko test Sanco.
Urodziłam zdrowego syna.
co za bzdury. Nawet jeśli znasz kogoś kto został tak "wychowany" to przypadek odosobniony. Ludzie z ZD to takue dorosłe dzieci, oni lgna do wszystkich są pogodni i pozytywni.

Autorko posta, ja tu na forum czytalam o wielu przypadkach gdzie prenaralne wyszły źle a dziecko urodziło sie zdrowe

Mówi się, że milczenie jest złotem. Badanie genetyczne jest wiążące - nie ma opcji, żeby dziecko urodziło się zdrowe jeżeli badanie genetyczne potwierdziło daną wadę. To badanie daje 100% pewności. To nie są testy przesiewowe czy statystyczne 🤦‍♀️
 
co za bzdury. Nawet jeśli znasz kogoś kto został tak "wychowany" to przypadek odosobniony. Ludzie z ZD to takue dorosłe dzieci, oni lgna do wszystkich są pogodni i pozytywni.

Autorko posta, ja tu na forum czytalam o wielu przypadkach gdzie prenaralne wyszły źle a dziecko urodziło sie zdrowe
mam nadzieję że masz rację i jest jeszcze jakaś mała nadzieja . Będziemy kochać każde no ale zawsze człowiek liczy że będzie zdrowe
 
reklama
Czy są tu przyszłe mamy które dowiedziały się że ich maleństwo urodzi sie z zespołem downa ? Ja jestem już po pierwszych prenatalnych i biopsji . Z usg ,z krwi i biopsji wyszedł zespol downa więc raczej nie ma innej możliwości . U mnie teraz jest 14 tydz ciazy . Chciałabym poznać inne mamy ktore maja ciężki okres ciążowy i obawiają się co je czeka po porodzie
U Was wyszedl tylko ZD czy jeszcze jakies inne wady?
Generalnie dzieciaczki z ZD moga miec tylko lekkie uposledzenie, a moze tez sie zdarzyc, ze beda mialy duzo innych problemow zdrowotnych i glebokie uposledzenie. Warto byc swiadomym wszystkich opcji, bo gdy maluszek bedzie z Wami na pewno bedzie Wam latwiej z taka wiedza.
Czy nie myslalas o jakiejs terapi dla siebie, teraz na czas ciazy? Zeby jakos to przepracowac, otrzymac wsparcie, bo mogę sie tylko domyslac jak musi Ci byc cięzko :(

https://www.babyboom.pl/forum/temat/wada-serca-zespol-downa-u-plodu.108430/ to watek ktory najbardziej zapadl mi w pamieci, tutaj na forum i akurat o zd
 
Do góry