reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wada Serca Zespół Downa u Plodu

NewMom

Fanka BB :)
Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Mamusie u których późno wykryto wady u płodu, u nas jest to wada serca wykryta 19 tydzień i Zespół Downa wykryty 27 tydzień, jak sobie radzicie psychicznie?

reklama

monia0309

Rozwiązania
0
Witam. A robilas test pappa? I czy na pierwszym badaniu prenatalnym kość nosiwa była widoczna?

NewMom

Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Robiłam i wyszło ryzyko pośrednie a na pierwszym prenatalnym wszystko było ok tylko przezierność karkowa 2,4 mm ale uspokajali mnie że czasem tak jest taka uroda.

NewMom

Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Teraz już nic nie mogę zrobić a przyznaje że nie wiem czy jestem gotowa psychicznie na to dziecko, już teraz nie daje rady.

Agnieszka1989

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ja jestem w podobnej sytuacji.... Po teście pappa wyszło mi ryzyko pośrednie...1 na 678.... Diagnozowano Nas z poradnia genetyki. Amniopunkcja została wykluczona...zaproponowano test wolnego DNA...Wstrzymaliśmy się do drugich badan prenatalnych które mam mieć 27 lipca. Dodam,że przy pierwszym USG wszystko wyszło pięknie. Kość nosowa widoczna, wszystkie paramentry właściwe.... ☹ kazdego dnia myślę o tym....☹

monia0309

Rozwiązania
0
Rozumiem przez co przechodzisz... Ja w pierwszej ciąży (36lat) miałam wysokie ryzyko urodzenia dziecka z zd ale też i badanie USG było zle. Zdecydowałam się na amniopinkcje, która wykluczyła zespół Downa. Jednak córka miała liczne inne wady. Po 4 miesiącach walki i 5 operacjach zmarla. Będąc w drugiej ciąży usg super ryzyko pośrednie 1:820. Synek zdrowy. Teraz mam 40 lat i ryzyko pośrednie 1:309.

Wiem jak Ci ciężko, jeżeli masz wsparcie w mężu w partnerze to dużo. Mój się zalamal i cala ciąże chodziłam do psychologa. Partner obudzil się dopiero jak zobaczył córeczkę.
Moze idź do psychologa?
Jeżeli nie będziesz gotowa na bycie mama chorego dziecka zawsze możesz oddać do adopcji. Nikt nie będzie Cię potępiał.

NewMom

Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
A w którym tygodniu jesteś? U nas badanie z mikromacierzy wskazało na zespół Downa.
Ja jestem w podobnej sytuacji.... Po teście pappa wyszło mi ryzyko pośrednie...1 na 678.... Diagnozowano Nas z poradnia genetyki. Amniopunkcja została wykluczona...zaproponowano test wolnego DNA...Wstrzymaliśmy się do drugich badan prenatalnych które mam mieć 27 lipca. Dodam,że przy pierwszym USG wszystko wyszło pięknie. Kość nosowa widoczna, wszystkie paramentry właściwe.... kazdego dnia myślę o tym....

monia0309

Rozwiązania
0
Ja jestem w podobnej sytuacji.... Po teście pappa wyszło mi ryzyko pośrednie...1 na 678.... Diagnozowano Nas z poradnia genetyki. Amniopunkcja została wykluczona...zaproponowano test wolnego DNA...Wstrzymaliśmy się do drugich badan prenatalnych które mam mieć 27 lipca. Dodam,że przy pierwszym USG wszystko wyszło pięknie. Kość nosowa widoczna, wszystkie paramentry właściwe.... ☹ kazdego dnia myślę o tym....☹
Ja mam ryzyko 1:309 i też usg pięknie. Czekam na drugie prenatalne 12.08. Nie zdecydowałam nie na test nifty.

reklama

Agnieszka1989

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ja przeplakalam już nie jedna noc... Ale postanowilismy,że nie będziemy robić testu...wierzymy,że to tylko statystyki ☹ gdyby nie test Pappa cieszylabym się z tego co powiedział lekarz... Po wynikach załamałam się całkowicie...Wiem jedno...cokolwiek by nie było urodzę dziecko i będę kochać je najmocniej jak się da... Mam 31 lat to również moja pierwsza ciąża...

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Anzulika11 Wada serca dziecka od urodzenia Potrzebuję porady 9
marta18691 Wada serca u małego dziecka Potrzebuję porady 8
E pocenie się dziecka a wada serca - mozna to powiązać? Forum pediatryczne 2
S Wada serca Zdrowe dziecko 8
K Macica jednorożna-ciąża,szanse i zagrożenia. Potrzebuję porady 34
M Wyrok śmierci - Anencephalia (wada letalna) Ciąża, poród, połóg 15
A Wskazania do cc przy dużej wadzie wzroku z “podziurawiona” siatkówka Ciąża, poród, połóg 12
M Antilop krzeselko tacka wada? Potrzebuję porady 3
G Letalna wada płodu Rzeszów 2
I Wada letalna mojej córeczki.... Ciąża, poród, połóg 1424
G Cholestaza ciążowa A problemy ze wzrokiem u dziecka Ciąża, poród, połóg 10
A Wada wzroku a poród Potrzebuję porady 8
M Wada serduszka a pierś Potrzebuję porady 3
wiktoria12tc Wada genetyczna .. Potrzebuję porady 2
Kinia1 Wada układu limfatycznego - proszę o pomoc dla 6 tygodniowej Jagódki Możesz pomóc...zobacz 4
Kinia1 Wada układu limfatycznego Dzieci kochane bardzo 0
R wada wzroku u dwulatka Roczniaki i dwulatki 3
Z Wada wymowy Zdrowe dziecko 5
P Wada- bezczaszkowiec Ciąża, poród, połóg 59
efika wada wzroku Archiwum wcześniaczków 9
nikita33 Wada wzroku u dwulatka?? Zdrowe dziecko 17
K Włączanie głosu bicia serca na usg Ciąża, poród, połóg 9
K Nieprawidłowa budowa serca. Potrzebuję porady 0
M Czy jest jeszcze nadzieja? Brak akcji serca... Ciąża, poród, połóg 27
B Kołatanie serca Potrzebuję porady 9
D Bicie serca płodu Potrzebuję porady 8
O USG a bicie serca dziecka Potrzebuję porady 8
Patrycja35 10tc palpitacje serca..mroczki przed oczami..osłabienie Potrzebuję porady 13
kasiula222 Ataki przyspieszenia pulsu serca Potrzebuję porady 13
Misty29 ognisko hiperechogenne serca płodu Przyszłe mamy 28
T Arytmia serca - sn czy cc? Potrzebuję porady 7
A Zbyt wolna akcja serca dzidziusia 21 tc Potrzebuję porady 22
K Ciąża a choroba serca porada Potrzebuję porady 3
Paula_Antosia Mamusie po operacji serca. Potrzebuję porady 0
Ayashi86 Przyspieszone bicie serca i niskie cisnienie w 3 miesiacu ciazy Potrzebuję porady 8
M skurcze serca w ciąży Potrzebuję porady 7
rurka oś serca płodu - zły kąt Potrzebuję porady 0
agapa Przeszczep serca-życie dla Bartusia Możesz pomóc...zobacz 31
agniesiaa81r dziecko z wadą serca Dzieci kochane bardzo 5
G Dodatkowa belka mięśniowa w komorze serca płodu-proszę o opinie Ciąża, poród, połóg 9
K bicie serca 107/m płodu dziecka w 9 tygodniu Ciąża, poród, połóg 10
bobomama24 Od serca do brzuszka maluszka, czyli przepisy mam Dzieci urodzone w lutym 2011 8
madzziiiaa89 Dziecko z wadą serca... Archiwum mam majowych'11 18
D Słabe bicie serca 8 tyg płodu 60/min- co oznacza? Ciąża, poród, połóg 10
E Zaburzenia rytmu serca płodu Ciąża, poród, połóg 11
S słyszalne bicie serca Ciąża, poród, połóg 8
T sprawdz wiek swojego serca! Zdrowa mama 55
K Ciąża a kołatanie serca, arytmia? Ciąża, poród, połóg 299
Madzia04071990 Zespół policystycznych jajników (PCOS) Staramy się 31
G Zespół Turnera Potrzebuję porady 19