reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziewczyny pytanie. Moj maly ma 9mcy. Od 6mca rozpoczelismy rd lyzeczka. Cos tam sam probowal, typu banan, fasolka szparagowa. Ale glownie lyzeczka go karmiłam. Chciałabym, zeby zaczal sam jesc raczkami. Zwlaszcza, ze bedzie szedl do zlobka i tam wolalabym, żeby juz umial jesc sam. Dzis dostal obiad w kawałkach na talerzyku. Wszystko wyladowalo na podlodze 🤦‍♀️ wiem, ze umie trafic jedzeniem do buzi ale w ogole nie probowal. Kolacja tak samo. Wszystko na podłodze. U Was tez tak było? Probowac i dawac mu tak samo az wreszcie zalapie? Dokarmiac lyzeczka jak nic nie zje? Czy olac jedzenie raczkami i probowac dawac mu lyzeczke do samodzielnego jedzenia za jakis czas?
samo tak ze samo, samo to dziecko bedzie jadlo ok drugiego roku zycia. A tak to super, podawaj w kawalkach, niech sie bawi, rzuca, rozgniata, w koncu zscznie tez wkladac do buzi. A ty go w tym czasie lyzeczka normalnie karm. Nie ma bata zeby dziecko w tym wieku nakarmilo sie samo. Teraz to on sie jedzeniem bawi, eksperymentuje, a nie ze siada i je.
 
reklama
W sumie to chyba widelec od dawna i lyzeczke trzyma, bo ona jest ostrozna i nigdy sie niczym nie dziubnela ani za gleboko nie wlozyla. Wiec zeszlo sie zanim jesc nim zaczela tak naprawde. Ale widzi jak ja jem i zaczela robic to samo:) to ona zdecydowala kiedy chce juz sama jesc. Ja ja karmie zupka ale wczoraj miala gesty obiadek i nie chciala jesc. A lyzeczka sama zjadla drugie tyle (polowa na stole😂)
a to moj tylko ja przeklada z raczki do raczki i bardzo dokladnie oglada 😀. Moze ktoregos dnia cos nia zje 😂
 
Ja na poczatku chcialam wprowadzac blw ale strach o corke byl silniejszy.Moja jadla na poczatku sloiczki nie chiala nic innego,no ale ja ja karmilam.sloiczki byly u nas dosc dlugo i to te dla maluchow totalnie rozdrobnione bo Miska jak staralm sie dac cos innego nie chciala jesc.Trwalo to do ok.15miesiaca😱wiadomo byly zupy-nie kremy tylko normalne jej dawalam od samego poczatku -i o dziwo zupy tolerowala.Makarony,i maczne rzeczy tez ale do zlobka na poczatku nosilam sloiczk8 bo drugiego dania nie chciala jesc.Az nadszedl moment ze zaczela jesc wszystko,sloiczki poszly precz.Tylko jestem zdziwiona bo w zlobku chce byc karmiona a w domu to 2 lyzki ode mnie i dalej sama chce.A w zlobku nawet musy panie musialy jej wyciskac a poza zlobkiem sama je,wiec nie wiem🤷‍♀️
a to faktycznie dziwnie, ze w zlobku woli byc karmiona niz w domu. Moze wiecej dzieci jest karmionych i tez tak chce?
My jadamy kawalki, zupki, makarony, kaszki. Wszystko zje ale ja musze dac do buzi. Dzis sam zjadl tylko banana 🙈
 
Kajtek ma prawie 1,5 roku i ja wolę go karmić łyżeczką. Nie mogę syfu znieść 🤷‍♀️. Raz dziennie i to nie zawsze, daje mu jesc rączkami. Ale on ma teraz faze na jedzenie widelcem i próbuje sam nim jeść
oj syf jest niezly 😉 ja moge to przezyc ale nie wiem jak dlugo tak pociagne jak wszystko bedzie ladowac na ziemi 🤣
 
Hehe moje się bujaja w czworakach już grubo ponad miesiąc a może i dwa 🤣 jakoś im nie spieszno, żeby ruszyć, ale też ich nie poganiam bo nawet jak się czolgaja to są zaszybkie 😂
nie ma co sie spieszyc 😂. Odkad zaczal sie podnosic na nozkach to wszedzie probuje stanac 🙈 nawet przy firankach...
 
samo tak ze samo, samo to dziecko bedzie jadlo ok drugiego roku zycia. A tak to super, podawaj w kawalkach, niech sie bawi, rzuca, rozgniata, w koncu zscznie tez wkladac do buzi. A ty go w tym czasie lyzeczka normalnie karm. Nie ma bata zeby dziecko w tym wieku nakarmilo sie samo. Teraz to on sie jedzeniem bawi, eksperymentuje, a nie ze siada i je.
u nas na pewno bawi i eksperymentuje. Pieknie chwyta ale nic do buzi nie laduje 😉. Czyli mamy jeszcze czas 😊. Mamuśka chciala za szybko 🤣🙈
 
Dziewczyny czym mogę przemyć oczko małemu? Wstaliśmy i taki widok zastałam ... Jutro położna , a ja się zastanawiam czy nie jechać na IP z nim 😔
Zobacz załącznik 1552070
Gaziki jałowe i sól fizjologiczna.
Mój mały miał 4 miesiące ropiejace oczko.
Takiemu maluchów najpierw zalecają przebywanie sola i robienie masaży. Na yt są filmiki jak robić. To częsta przypadłość, zakochane kanapki.
 
Dziękuję za rady ❤️ wczoraj oczko było straszne , dziś już sam je otworzył 😍 o 11 mamy położna i zobaczymy co dalej . Najgorsze jest to że ja siebie obwiniałam o to 🙈🤦‍♀️ miałam wrażenie że coś źle zrobiłam , że można było temu zapobiec 🙈🤦‍♀️
Teraz już mi przeszło 🙈🤦‍♀️ ten uśmiech wynagradza wszystko ❤️🩵
IMG_20230731_061158.jpg
 
reklama
a to rusza pewnie niedlugo 😀 u nas od czoglania i bujania sie w czworakach do czworakowania minal gdzies tydzien. Teraz juz tak zasuwa, ze ciezko nadazyc 😄. Wstajemy przy wszystkim co tylko mozna. To najgorsze bo mnostwo upadkow mamy 😕 niby pilnuje, niby on zaczal uwazac ale czesto ladujemy na podlodze 😕.
sa takie plecaki bezpieczenstwa, ktore chronia glowe jak leci do tylu. Mialam i sie sprawdzal. Wazne, zeby upadal, bo tak nauczy sie jak to robic, tylko trzeba pilnowac glowki.
 
Do góry