reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2024

reklama
Dzień dobry.
Chciałam się przywitać.
Najprawdopodobniej będę majową mamą także. Termin porodu z miesiączki mi wypada na 27.05. Ale jeszcze przede mną wizyta wiec wtedy będę wiedzieć wszystko a przede wszystkim czy z dzidzisiem jest dobrze i czy ciąża rozwija się prawidłowo. Wizytę mam 11.10 wtedy będzie 7+3 u mnie z miesiączki.
 
Dzień dobry.
Chciałam się przywitać.
Najprawdopodobniej będę majową mamą także. Termin porodu z miesiączki mi wypada na 27.05. Ale jeszcze przede mną wizyta wiec wtedy będę wiedzieć wszystko a przede wszystkim czy z dzidzisiem jest dobrze i czy ciąża rozwija się prawidłowo. Wizytę mam 11.10 wtedy będzie 7+3 u mnie z miesiączki.
Hej, witaj. Jak się czujesz? Opowiesz coś o sobie? 🤗 Czy to Twoja pierwsza ciąża i dziecko?
 
Dziewczyny jak wygląda badanie prenatalne, czy jest dopochwowe? Nie powiem ale trochę się krępuje przed facetami odkąd byłam w szpitalu jako nastolatka 😓
Prenatalne usg (w poprzedniej ciąży) miałam przez brzuch, i ja też wolę kobiety - po pierwsze tak jak Ty, że trochę się krępuję a po drugie jak z kobietą rozmawiam to czuję, że nadajemy na tych "samych falach", np. rozumie jak mówię o rodzajach bóli ;)
Zawsze umawiam się do kobiety, mówię oficjalnie w recepcji, że tak preferuję ;)
Oczywiście czasem są sytuację awaryjne i wtedy jest jak jest nie ma wyjścia, że jest facet ;)
 
Prenatalne usg (w poprzedniej ciąży) miałam przez brzuch, i ja też wolę kobiety - po pierwsze tak jak Ty, że trochę się krępuję a po drugie jak z kobietą rozmawiam to czuję, że nadajemy na tych "samych falach", np. rozumie jak mówię o rodzajach bóli ;)
Zawsze umawiam się do kobiety, mówię oficjalnie w recepcji, że tak preferuję ;)
Oczywiście czasem są sytuację awaryjne i wtedy jest jak jest nie ma wyjścia, że jest facet ;)
Podobno lepiej iść w 13 tyg ciąży bo już wszystko widać przez brzuch i tak też się zapisałam, niestety musi być facet. Nie znalazłam kobiety do usg.
 
Dzień dobry.
Chciałam się przywitać.
Najprawdopodobniej będę majową mamą także. Termin porodu z miesiączki mi wypada na 27.05. Ale jeszcze przede mną wizyta wiec wtedy będę wiedzieć wszystko a przede wszystkim czy z dzidzisiem jest dobrze i czy ciąża rozwija się prawidłowo. Wizytę mam 11.10 wtedy będzie 7+3 u mnie z miesiączki.
U mnie identyczna sytuacja! 😊 tego samego dnia idę na drugą wizytę, żeby zobaczyć czy wszystko jest dobrze i widać serduszko! Trzymam kciuki ❤️
 
Dziewczyny, dzisiaj mam swoją pierwszą wizytę u ginekologa. I jakoś tak się stresuje, że to masakra. Też tak miałyście?🫣😞
Zawsze wizyty sa stresujące...
Jak tam na wizycie??


Dziewczyny, a czy badałyście sobie jakieś witaminy teraz?
Bo podobno ginekolodzy nie wysyłają na takie badania. To skąd mają wiedzieć jakie zapotrzebowanie nasz organizm ma na witaminy. 🤔


Można sobie też poszperać na stronie who jakie są najnowsze zalecenia ;)
Porównuj sobie np. witamy jakie bierzesz - często zawyżaja dawki. Nie będę tu pisać firmami.... ale są preparaty które przeznaczone na 1 trymestr mają zwiększoną dawkę dwukrotnie... co jest lekko niedorzeczne (moja opinia). Towarzystwo pediatryczne co roku daje wytyczne i z tego co wiem nic się nie zmienia - zapotrzebowanie w I trymestrze nei zmienia się, w drugim dopiero rośnie dwukrotnie...
Oczywiście obowiązkowo foliany w I trymestrze ;)

Także różne zalecenia różnia się źródłem ;)
 
Hej, witaj. Jak się czujesz? Opowiesz coś o sobie? 🤗 Czy to Twoja pierwsza ciąża i dziecko?


Narazie się dobrze czuje. Spać mi się w ciągu dnia chce bardzo, czasem mnie zamdli ale nie jest najgorzej, gdyby nie to że nie mam miesiączki to bym nie wiedziała że jestem w ciazy.
To moja 3cia ciaza będzie. Pierwszą w której byłam, serduszko zatrzymało się w 8 tygodniu, w drugiej ciąży byłam nie dawno, ciąża książkowa, badania idealne, po porodzie dziecko przestało oddychać i niestety umarło po 3 dniach. Więc teraz już musi być tylko dobrze, wierzę w to.
Trochę mnie życie doświadczyło ale wierzę że będzie dobrze tym razem, mam taki spokój wewnętrzny
 
reklama
Dzień dobry.
Chciałam się przywitać.
Najprawdopodobniej będę majową mamą także. Termin porodu z miesiączki mi wypada na 27.05. Ale jeszcze przede mną wizyta wiec wtedy będę wiedzieć wszystko a przede wszystkim czy z dzidzisiem jest dobrze i czy ciąża rozwija się prawidłowo. Wizytę mam 11.10 wtedy będzie 7+3 u mnie z miesiączki.
Witaj :)
 
Do góry