reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG po zastrzyku Ovitrelle

Dziewczyny dzisiaj mam już większość wyników niestety 2 poza normą według laboratorium w którym robiłam badania.
Wypowiecie się co uważacie?
TSH 3,1 według norm w 1 trymestrze powinno to być max 2,5?
Ogólnie gdyby nie ciąża to wyszłoby że ten wynik mieści się w granicach normy u dorosłego człowieka ale biorąc pod uwagę ciążę jest bardzo źle?
Drugi nieprawidłowy wynik:
Erytrocyty wynik 3,71 a wg laboratorium powinno się mieć minimum 3,81 natomiast w internecie czytam że norma u kobiet jest już od 3,5 ?
Ocenicie te wyniki Waszym okiem ? Tzn jeśli któraś miała podobne?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny dzisiaj mam już większość wyników niestety 2 poza normą według laboratorium w którym robiłam badania.
Wypowiecie się co uważacie?
TSH 3,1 według norm w trymestrze powinno to być max 2,5?
Ogólnie gdyby nie ciąża to wyszłoby że ten wynik mieści się w granicach normy u dorosłego człowieka ale biorąc pod uwagę ciążę jest bardzo źle?
Drugi nieprawidłowy wynik:
Erytrocyty wynik 3,71 a wg laboratorium powinno się mieć minimum 3,81 natomiast w internecie czytam że norma u kobiet jest już od 3,5 ?
Ocenicie te wyniki Waszym okiem ? Tzn jeśli któraś miała podobne?
Tsh dla kobiet w wieku rozrodczym jest do 1,5. Ginekolog ci przepisze leki albo wyśle do endokrynologa po nie. Zbadaj ft4 i ft3.
 
Ktoś robił ostatnio w diagnostyce ? Jaka tam jest norma na 1trymestr TSH ?
Bo każde laboratorium ma inne normy ?
 
W ciąży TSH powinno być poniżej 2. I tak to musisz zbić i tak. Normy w laboratoriach dotyczą osób od niemowląt do staruszków, dlatego nie bierze się ich pod uwagę.
Pisałam do lekarza że według norm laboratorium jestem powyżej normy i czy uważa że jest źle bo się martwię? nie odpisał mi jednoznacznie ale napisał że decyduje klinika a nie laboratorium i że w ciąży pojawia się też tsh płodowe 🤷🏻‍♀️ za wiele się nie dowiedziałam ale dal mi do zrozumienia ze wrdlug niego chyba źle nie jest bo pytałam o dodatkowe badania albo powtórzenie wyniku to nic nie napisal że mam coś robić. Odebrałam jego odpowiedź tak że chyba zrozumiał że twierdze że laboratorium wie lepiej od niego 🫣
 
Pisałam do lekarza że według norm laboratorium jestem powyżej normy i czy uważa że jest źle bo się martwię? nie odpisał mi jednoznacznie ale napisał że decyduje klinika a nie laboratorium i że w ciąży pojawia się też tsh płodowe 🤷🏻‍♀️ za wiele się nie dowiedziałam ale dal mi do zrozumienia ze wrdlug niego chyba źle nie jest bo pytałam o dodatkowe badania albo powtórzenie wyniku to nic nie napisal że mam coś robić. Odebrałam jego odpowiedź tak że chyba zrozumiał że twierdze że laboratorium wie lepiej od niego 🫣
Badań nie ma co powtarzać, radzę zapisac się do endokrynolog, jeśli na NFZ to mów że w ciąży jesteś i niech Ci znajdują szybciej termin. Ja w ciąży badałam tsh i ft4 co mc i byłam na kontroli bo dr dopasowywala mi leki. Moja dr starała się by było TSH ok 2, ale patrzyła też na to jak wyszło ft4.
 
Badań nie ma co powtarzać, radzę zapisac się do endokrynolog, jeśli na NFZ to mów że w ciąży jesteś i niech Ci znajdują szybciej termin. Ja w ciąży badałam tsh i ft4 co mc i byłam na kontroli bo dr dopasowywala mi leki. Moja dr starała się by było TSH ok 2, ale patrzyła też na to jak wyszło ft4.
Mój gin twierdzi ze jest ok odpisał mi teraz jeszcze raz... narazie będę się słuchać jednak mojego lekarza bo to w końcu klinika niepłodności a po drugie tak naprawdę to on mnie do tej ciąży doprowadził i to już przy pierwszym cyklu ze stymulacją i zastrzykiem, także mimo wszystko mu zaufam i poczekam do 8marca jak pojadę na wizytę i wtedy dopytam dokładnie o wszystko i czy potrzebuje konsultacji z endokrynologiem. Jednak chyba znają się na rzeczy skoro to typowa klinika niepłodności, oni mają trochę niestandardowe podejście czasami, a jednak wyniki mają dobre bo wiele moich koleżanek tam zaszła i utrzymała ciążę.
 
Ktoś robił ostatnio w diagnostyce ? Jaka tam jest norma na 1trymestr TSH ?
Bo każde laboratorium ma inne normy ?
Ja robiłam ostatnio w diagnostyce i takie są normy
 

Załączniki

  • Screenshot_2024-03-01-12-17-49-419_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-03-01-12-17-49-419_com.android.chrome.jpg
    155,2 KB · Wyświetleń: 36
reklama
Do góry